Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 11:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: nadmierna potliwość - jak skutecznie przeciwdziałać?
PostWysłany: Śro Maj 16, 2007 3:19 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 19, 2007 7:26 pm
Postów: 13
Czy macie jakieś wypróbowane sposoby żeby zapobiec nadmiernej potliwości? Oczywiście bardzo dbam o higienę, stosuje antyperspiranty ale to nie wystarcza, nie wiem już co robić, jak sobie z tym radzić?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 16, 2007 4:30 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
A próbowałaś zioła? Jest wiele ziół które na to pomagają Można stosować je do w formie herbatek albo do kąpieli. Mój brat strasznie się pocił, odkąd zaczął stosować zioła jest dużo lepiej.
Do picia dobra jest szałwia (wsyp do szklanki 1 łyżkę świeżych listków szałwi lub saszetkę suszonych i zalej wrzątkiem, herbatkę pij dwa razy dziennie przez 2 tygodnie, kurację powtarzaj co 2 miesiące) albo pokrzywa (1 łyżkę świeżych liści pokrzywy albo saszetkę suszonych zalej wrzątkiem, przykryj i poczekaj aż napar naciągnie i przestygnie, pij 2 razy dziennie między posiłkami). Szałwia jest też stosowana do kąpieli: 1 litr naparu na kąpiel. Do kąpieli dobra jest też kora dębu (do kupienia w sklepach zielarskich: garść rozdrobnionej kory wrzuć do wysokiego naczynia, przykryj pokrywką, po 10 minutach kiedy napar naciągnie przecedź go przez sitko i wlej do wanny wypełnionej letnią wodą, taką kąpiel przygotuj sobie 2 razy na tydzień). Niektórzy stosują też korę brzozy: garść rozdrobnionej kory wrzuć do wysokiego naczynia, zalej wrzątkiem i przykryj. Kiedy napar naciągnie, odcedź i dodaj do kąpieli (napar ten możesz też wykorzystać do płukania dłoni i stóp jeśli nadmiernie się pocą)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 11:13 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 19, 2007 7:26 pm
Postów: 13
Szałwię używam do kapieli, nie wiedzialam jednak że można ją stosować jako herbatkę Sprobuje jakies ziółka popijac obawiam się jednak że te ziołowe sposoby w moim przypadku nie wystarczą :cry:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 9:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Maj 17, 2007 9:06 pm
Postów: 2
Miejscowość: Wroc
Witam serdecznie,
Jeśli antyperspiranty już nie wystarczają, spróbuj silniej działających środków, ja stosuję ETIAXIL i jest naprawdę skuteczny Nie jest tani, ale nie stosuje się go codziennie, lecz tylko dwa razy w tygodniu, więc jedno opakowanie wystarcza na ponad 3 miesiące.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 11:00 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Kwi 21, 2007 8:39 pm
Postów: 17
Podobno przy nadmiernej potliwości ważna jest odpowiednia dieta, powinna być zdrowa i lekkostrawna. Lepiej też unikać mocnej kawy i herbaty, alkoholu, tlustych mięs, cebuli i czosnku, gdyż zaostrzają nieprzyjemną woń potu. Jeśli chodzi o picie ziól to bezpieczniej jest skonsultować ich zażywanie z lekarzem, szczegolnie jesli ktos je stosuje przez dluzszy czas, bo ziola też moga szkodzić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 3:01 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Kwi 15, 2007 8:02 pm
Postów: 12
Moja przyjaciółka ma problemy z nadmierną potliwością i twierdzi ze szałwia jej w dużym stopniu pomaga, poza tym używa też Spirial SVR, którą poleciła jej lekarz dermatolog. A takie rzeczy jak dieta, zdrowy tryb życia też są ważne ale na pewno nie rozwiążą problemu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 4:19 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Mar 28, 2007 8:35 pm
Postów: 23
nadpotliwosc to koszmar, szczególnie w taki upał jak był dzisiaj :cry: mi to już nic nie pomaga, poza tym większośc z tych silniej działających środków jest drogich, a Etiaxil z tego co slyszałam nie wszytkim pomaga, chyba tylko Botox pozostaje, a to już na pewno spory wydatek :cry:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 1:06 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Maj 19, 2007 10:15 pm
Postów: 12
a próbowałaś Antidral? słyszałam że jest skuteczny


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Maj 26, 2007 8:46 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
mi antidral pomógł na jakis czas ale teraz myśle o botoksie, jak tylko bede sobie mogła pozwolic to zdecyduję się na taki zabieg, chociaz z tego co wiem to trzeba go powtarzac, raz na zawsze nie rozwiąże problemu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 8:09 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Podobno botox trzeba powtarzać mniej więcej co pół roku, jest faktycznie bardzo drogi i sam zabieg do przyjemności nie należy, ale jak nic nie pomaga to chyba warto bo jest skuteczny. Znajoma robiła, ponad 1500 zł placila za zabieg, na razie ma spokój.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re:
PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 9:47 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Jestem nowa na tym forum. Jeśli ktoś z Was ma nadal ten problem to polecam sposób, który sprawdziłam z powodzeniem. Mianowicie przestawiłam się na jedzenie zgodne ze swoją grupą krwi. Po kilku dniach problem zniknął bezpowrotnie . Oszczędza się nie tylko na własnych dezodorantach...ale również na łazienkowych i nie tylko ....chyba , że z łazienki korzystają osoby odżywiające się konwencjonalnie. Radzę spróbować i powiedzieć innym jak to działa. Będę z niecierpliwością czekać na potwierdzenie mojego spostrzeżenia. Zapraszam też na swój post.

Pozdrawiam Wszystkich

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nadmierna potliwość - jak skutecznie przeciwdziałać?
PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 4:22 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Masz rację TeSa, dieta grupy krwi i w tym wypadku jest skuteczna. Dzieje się tak zapewne za sprawą mniejszej ilości toksyn, które organizm musi(i chce) usunąć, w tym wypadku poprzez skórę i pot.

Pocenie się podczas upałów jest normalne, wystarczy uzupełniać płyny i po kłopocie. Rozumiem jednak, że przedmówczyni chodziło raczej o przykry zapach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nadmierna potliwość - jak skutecznie przeciwdziałać?
PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 11:26 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Krysiu zwróciłaś uwagę:

"Rozumiem jednak, że przedmówczyni chodziło raczej o przykry zapach"

No właśnie! To wszystko przecież znika samoistnie.
Ciekawa jestem też, czy ktoś w Polsce robił test moczu na gnicie jelitowe (INDICAN), bo według wskazówek z pierwszej książki dr D'Adamo (str 38) jest to dość proste i potwierdza właściwe żywienie. Sprawdzałam kiedyś w encyklopedii PWN i rzeczywiście jest opisana reakcja chemiczna dająca taki charakterystyczny niebieski dymek ...

Pozdrawiam

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nadmierna potliwość - jak skutecznie przeciwdziałać?
PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 3:36 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 03, 2010 4:02 pm
Postów: 9
Problem ten mnie tez dotyczy, a w zasadzie dotyczył. Początkowo sięgnęłam po etiaxil, antidral, ale z czasem zauważyłam,że moja skóra pod pachami jest sucha i podrażniona- w końcu są one na alkoholu więc wysuszają ją bardzo. Dłuższe stosowanie jawiło w perspektywie wrażliwą, zniszczoną skórę pach. Kosmetyczka poradziła mi zabieg z botoxem-wszyscy gwiazdorzy to robią, no bo przecież gala zobowiązuje :P Botox blokuje gruczoły i jest spokój, nie trzeba się niczym smarować itd. Jestem bardzo zadowolona, 1 sezon letni już za mną, bez kompleksów. Wszystko szybko i bezboleśnie zrobili mi w warszawskiej klinice Centrum Malia. Nie tylko ze swojej perspektywy myślę, że jest to najskuteczniejsze rozwiązanie :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nadmierna potliwość - jak skutecznie przeciwdziałać?
PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 6:00 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć T&J :D

I sądzisz, że takie pozostawianie trucizn w środku...to jest dobre wyjście? Ja tak nie sądzę...trzeba się pewnie jednak dodatkowo oczyszczać. Zapachy wydzielane przez organizm zależą od jedzenia i jadając zgodnie ze swoją grupą krwi łatwo to sprawdzić... (nawet przez kilka dni) jeśli się oczywiście chce. A więc sprawa wyboru...więc dzięki za info.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności