Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:04 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Laserowa korekcja wady wzroku - co sądzicie?
PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 11:27 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 28, 2011 9:53 am
Postów: 17
Cytuj:
Miałam podobną sytuację do Ciebie. Wzrok mi siadał, musiałam wymieniać szkła na silniejsze. W końcu wada się ustabilizowała, ale była duża i bardzo przeszkadzała mi w pracy. Niedawno postanowiłam poddać się zabiegowi laserowej korekty wady wzroku, byłam już na konsultacjach i pod koniec października mam zabieg. W sumie sama nie wiem czego się spodziewać, mam sporą wadę, ale słyszałam, że specjaliści potrafią zredukować wadę kompletnie do zera. Z tego co czytałam zabieg jest bezbolesny, ale mogą zdarzyć się przypadki, że ludzi długo dochodzą do siebie. No, zobaczymy, jak to ze mną będzie. Klinika wygląda na profesjonalną (robię w stolicy, przy Grzybowskiej), pani doktor mówiła, że mają nowoczesny sprzęt, więc liczę, że wszystko pójdzie gładko.


To wyżej, to mój post z końca września ubiegłego roku. Można w nim wyczuć lekkie poddenerwowanie, które teraz, choć wydaje mi się całkiem sensowne, to i bezpodstawne. Zabieg mam już za sobą, okres 'odpoczywania' oczu również (mimo bólu, który przez jakiś czas mi towarzyszył i lekkiego stresu 'jak to będzie?', to całkiem przyjemnie wypoczęłam na tym L4 :D) . Doktor Izdebska u której byłam, zredukowała mi wadę do zera. I oficjalnie mogę powiedzieć, że kocham postęp medycyny! Czuję się dobrze, bardzo dobrze widzę, po zabiegu nie miałam żadnych większych komplikacji.

A co Wy sądzicie o laserowej korekcji? Poddalibyście się zabiegowi? Myśleliście kiedyś o takiej operacji?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Laserowa korekcja wady wzroku - co sądzicie?
PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 12:20 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Sty 10, 2012 12:15 pm
Postów: 26
Myślimy. Jestem na poważnym minusie wzrokowym (cztery i cztery i pół), czyli teoretycznie się łapię. Czytam o różnych metodach, gojeniu, komplikacjach i klinikach. Jak to było u Ciebie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekcja wady wzroku - co sądzicie?
PostWysłany: Śro Sty 11, 2012 1:11 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 28, 2011 9:53 am
Postów: 17
Teoretycznie się łapiesz, ale w praktyce różnie to bywa. Jest kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu, ale skoro czytałeś to pewnie o tym wiesz. Jednak by mieć stuprocentową pewność, najlepiej wybrać na konsultację do lekarza.
Miałam zabieg wykonywany metodą LASIK. Ta metoda ma to do siebie, że nie trzeba po operacji wkładać do oka dodatkowego 'opatrunku' czyli soczewki kontaktowej. Powrót do 'pełnej sprawności' nie trwa długo. Właściwie już po kilku dniach, kiedy mgła opadła (przez pierwsze dni, widziałam Świat zza mgłą), widziałam dokładnie małe literki na ścianie. Niesamowite uczucie! Komplikacji, prócz światłowstrętu i bólu, nie miałam. Etap gojenia przebiegł bardzo sprawnie, sama operacja zresztą też. Trwa naprawdę kilka chwil, jest dyskomfort, nie ma bólu. Następnego dnia po zabiegu miałam wizytę kontrolną u doktor Izdebskiej, potem 'spotykałyśmy się' co jakiś czas, ale nie za często, bo oko ładnie mi się goiło. Jak dla mnie, operacja była dobrym wyborem.
Myślałeś już o jakiejś konkretnej klinice czy jesteś na etapie poszukiwań?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekcja wady wzroku - co sądzicie?
PostWysłany: Śro Sty 11, 2012 1:51 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Sty 10, 2012 12:15 pm
Postów: 26
Powoli kończę etap "czy robić" i przechodzę na poziom "gdzie robić". Oczywiście najlepszą kliniką byłaby "dobra i tania". Widzę (!) dwie opcje w stolicy. Jako warszawiance odpada mi koszt dojazdu...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekcja wady wzroku - co sądzicie?
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 12:00 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 28, 2011 9:53 am
Postów: 17
Dwie opcje? Niech zgadnę : Mavit i Okolaser? O obu klinikach są różne opinie. O obu klinikach zresztą naczytałam się wiele i w ostatecznym rozrachunku zdecydowałam się na Okolaser (w sumie ze względu na personę pana Szaflika, który od lat tym się zajmuje). Mój wybór był dobry i jak najbardziej mogę polecić Ci tą klinikę. W Mavicie nie byłam, tak więc i szerszej opinii na jego temat nie mam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekcja wady wzroku - co sądzicie?
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 11:23 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Sty 10, 2012 12:15 pm
Postów: 26
Trudno było nie zgadnąć. Jak poszukać opinii, to są dwie szkoły (jak to na Mazowszu - falenicka i otwocka) Mavit albo Laser. Obie kliniki mają zwolenników, ale według mnie więcej przemawia na korzyść zespołu z Grzybowskiej. I powoli się z ta opcją oswajam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekcja wady wzroku - co sądzicie?
PostWysłany: Pią Sty 13, 2012 10:25 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 28, 2011 9:53 am
Postów: 17
tonia napisał(a):
Trudno było nie zgadnąć. Jak poszukać opinii, to są dwie szkoły (jak to na Mazowszu - falenicka i otwocka) Mavit albo Laser. Obie kliniki mają zwolenników, ale według mnie więcej przemawia na korzyść zespołu z Grzybowskiej. I powoli się z ta opcją oswajam.


Bardzo dobry wybór! Zdawaj relację z kolejnych 'etapów', chętnie poczytam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekcja wady wzroku - co sądzicie?
PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 9:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sty 17, 2012 9:16 pm
Postów: 8
Witam

Jestem po zabiegu laserowej korekcji wady wzroku. Zakwalifikowany zostałem do metody LASIK. Zabieg miałem wykonany we Wrocławiu.
Na lewym oku miałem -7 D i -3 C, na prawym -4,75 D i -2,25 C.
Sam zabieg - nie ma co ukrywać - nie jest zbyt przyjemny. Sama świadomość, że ktoś grzebie w oku jest już dość przerażająca. Zabieg nic nie boli. Czuć natomiast dotyk, krople i smród palącej się skóry, czy włosów, podczas działania lasera itp. Na początku dają krople znieczulające, później po położeniu się na stole, lekarz zakłada rozwówkę, która unieruchamia powiekę dolną i górną - kompletnie to nie boli i kompletnie to w niczym nie przeszkadza. Odruch mrugania pozostaje i ma się "wrażenie", że się mruga... Po założeniu rozwórki następuje odcięcie płatka rogówki - nadal nie czuć bólu. W momencie nacięcia czuć ucisk, ale nie jest to w żaden sposób bolesne. Ukłucie się szpilką jest bardziej bolesne. Ucisk ten jest nieprzyjemny. Trwa może z 3 sekundy. Później tylko działanie laseru... Laser, w zależności od wady wzroku działa kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund. Są to takie strzały i dość dziwny, może nawet przerażający dzwięk się wtedy wydobywa. Nic nie czuć. Trzeba patrzeć na czerwony punkt. Trochę śmierdzi - jak przy przypaleniu włosów nad ogniem. Później preparowany jest płatek rogówki na swoje miejsce, zakładana jest soczewka oparunkowa i tyle... Zabieg na jednym oku trwa może z 10 minut... Po zabiegu najlepiej zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne, taxi i do domu. Niestety u mnie pierwsze 3-4 godziny po zabiegu były dość męczące. Lekarze polecają aby iść spać - ja niestety, jak na złość byłem wyspany i za żadne skarby usnąć nie mogłem. Oczy nie bolą, ale jest takie dziwne uczucie ciała obcego w oku. Oczy najlepiej mieć cały czas zamknięte, ale nie ściśnięte. Przez kilka godzin po zabiegu miałem mocny światłowstręt - na tyle mocny, że każde otwarcie oczu (co godzine aby zakropić) było dość nieprzyjemne... ale nadal nic nie boloło... Na drugi dzień po zabiegu obudziłem się rano i po otwarciu oczu zadałem sobie pytanie "czy ja miałem ten zabieg czy mi się to śniło?" :) Po kilku sekundach, gdy wszystkie moje organy zaczęły funkcjonować stwierdziłem, że... widzę :) Zero bólu, zero światłowstrętu, zero ucisku, zero uczucia ciała obcego w oku. tak jakby nic się nie działo. Po prostu obudziłem się rano i widzę :) Dzień po zabiegu musiałem pojechać do kliniki na pierwsze badania i zdjęcie soczewek opatrunkowych. Badania wykazały, że mam wadę zdjętą do "zera" na obu oczach. Zdejmowania soczewek opatrunkowych nie czuć. Jeżeli ktoś nosił soczewki to zna to uczucie. Są to specjalnie soczewki, cieńsze niż takie korzgujące, więc nie przeszkadzają...

Dzś jestem już tydzień po zabiegu. Dziś byłem też na 2 wizycie kontrolnej. Widzę :) Wada OP=0 i OL=0. Super! Czytam już 9 rzędów na tablicy. Widzenie w dal - idealne. Widzenie z bliska - jeszcze nie. Nie mam ostrości tekstu, który jest oddalony ok. 30 cm od oczu, ale to kwestia dopasowania się płątka rogówki i z czasem ostrość z takiego bliska wróci. Generalnie dobry wzrok miałęm dzień po zabiegu i z dnia na dzień widzę coraz lepiej. Piątego dnia po zabiegu już mogłem prowadzić auto. Dobre jest też to, że ani przez sekunde w ciągu tego tygodnia nie czułęm bólu. Zabieg został wykonany z laserową prezycją :) Faktem jest, że rogówka cały czas się goi, ale jak się o oczy dba (trzeba regularnie kropić wszystkimi przypisanymi kroplami) to się wreszcie zagoi. Nie ma reguły jak długo ten odcięty płatek rogówki będzie się "modelował" na rogówce. U jednych osób jest to miesiąc, u innych kilka miesięcy. Przez miesiąc od zabiegu trzeba darować sobie wysiłek fizyczny, basen, saunę, solarium, siłownie. Unikadać trzeba zadymionych pomieszczeń i ostrego światła. Trzeba się pilnować i uważać aby nie wskadzić sobie przypadkiem palca do oko. Nie można dotykać górnej powieki. Trzeba przyłożyć się do systematycznego kropienia i na pewno wszystko będzie dobrze :) Ja jestem zadowolony w 100%. Nosiłem okulary przez 22 lata i dopiero przejrzałem na oczy :)

Trochę dużo napisałem. Mam nadzięję, że taki szczegółówy opis pomoże tym, co nie mogą się zdecydować. Polecam. Jak dla mnie to były najlepiej wydane pieniądze w życiu. W razie pytań - piszcze wiadomość prywatną.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekcja wady wzroku - co sądzicie?
PostWysłany: Śro Sty 18, 2012 9:56 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Sty 10, 2012 12:15 pm
Postów: 26
adgjadgj napisał(a):
Zero bólu, zero światłowstrętu, zero ucisku, zero uczucia ciała obcego w oku. tak jakby nic się nie działo. Po prostu obudziłem się rano i widzę :) Dzień po zabiegu musiałem pojechać do kliniki na pierwsze badania i zdjęcie soczewek opatrunkowych. Badania wykazały, że mam wadę zdjętą do "zera" na obu oczach.


Zera też mogą cieszyć...
Dzięki za wyczerpujący opis - żeby tylko Twoich oczu nie wyczerpał za bardzo.
Tonia, Co Chciałaby i Boi Się (coraz mniej)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekcja wady wzroku - co sądzicie?
PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 1:22 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 28, 2011 9:53 am
Postów: 17
Tonia, jak widzisz nie ma się czego bać - oddajesz swe oczy w ręce profesjonalistów i jestem pewna, że już niedługo dołączysz do naszego grona "ludzi wolnych od szkieł" (tego Ci z całego serca życzę!). Czy mogę być wścibska i zapytać czy umówiłaś się już badanie kwalifikacyjne?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekcja wady wzroku - co sądzicie?
PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 2:42 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sty 17, 2012 9:16 pm
Postów: 8
Tonia - idz na badania kwalifikacyjnie w trymiga i daj znać co powiedzieli :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekcja wady wzroku - co sądzicie?
PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 11:14 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Sty 10, 2012 12:15 pm
Postów: 26
Ale marudne jesteście.
No to weszłam na formularz kwalifikacyjny w okolaser.com.pl i wypełniłam.
I teraz czekam na termin.
Raz się żyje...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekcja wady wzroku - co sądzicie?
PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 12:02 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 28, 2011 9:53 am
Postów: 17
Gratulacje! Ciekawe na kiedy termin dostaniesz i na którą lekarkę z CMO trafisz. Polecam oczywiście doktor Izdebską, ale o innych lekarkach też słyszałam pozytywne opinie. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekcja wady wzroku - co sądzicie?
PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 2:20 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Sty 10, 2012 12:15 pm
Postów: 26
kurka napisał(a):
Gratulacje! Ciekawe na kiedy termin dostaniesz i na którą lekarkę z CMO trafisz. Polecam oczywiście doktor Izdebską, ale o innych lekarkach też słyszałam pozytywne opinie. :)


Doktor Izdebska akurat zajęta, więc wybrałam doktor Małgorzatę Gadomską. Też znalazłam dobre opinie na temat Pani Doktor.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Laserowa korekcja wady wzroku - co sądzicie?
PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 4:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sty 17, 2012 9:16 pm
Postów: 8
Jesteś umówiona już na zabieg czy poki co na badanie kwalifikacyjne?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności