Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:41 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dyskomfort w okolicach wyrostka.
PostWysłany: Nie Lip 08, 2012 9:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lip 08, 2012 9:00 pm
Postów: 1
Witam :)
Mam 17 lat. Od miesiąca czuję dyskomfort w miejscu wyrostka robaczkowego, gdy stoję lub siędzę (nie ruszam się) praktycznie nic nie czuję może troszeczkę. Gdy np. wstaję lub schylam sie po coś mam uczucie jak bym " coś miał w środku". Miałem robioną morfologię krwi oraz badanie moczu wszystko wporządku. Dodam żę ćwiczę na siłowni 3 x w tygodniu. Dyskomfort nasila się również po treningu siłowym, a gdy wcisnę sobie palec w to miejsce to poczuję ból. Kiedyś jeszcze mialem kilka razy uczucie jakby mi ktoś wsadzał palec w brzuch właśnie z prawej strony, pierwszy raz miałem to uczucie rok temu i ostatnio też poczułem na ognisku. Jeśli ktoś wie co to może być lub miał podobne objawy proszę o odpowiedź :) pozdrawiam Igor


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Dyskomfort w okolicach wyrostka.
PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 2:56 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Lip 28, 2011 9:26 am
Postów: 177
Moim zdaniem możesz mylić ból mięśni brzucha z wyrostkiem,to się często zdarza podczas treningu siłowego. Od jak dawna ćwiczysz? Czy wcześniej również Ci to doskwierało?

_________________
www.optilus.pl - soczewki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dyskomfort w okolicach wyrostka.
PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 7:29 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Igor :)

Zajrzałam do poradnika OBJAWY Isadore Rosenfeld (wyd.PZWL Warszawa1993)
Ból w prawym dolnym kwadracie brzucha ze statystycznego punktu widzenia jest spowodowany przez wyrostek robaczkowy... ale może pochodzić od wyrostka jeśli trwa niezmiennie wiele godzin i dodatkowo czuje się ból w okolicy pępka... trzeba wtedy raczej zgłosić się do szpitala

Ból taki też "może wywołać podrażnienie, zakażenie lub zapalenie jelita (wrzodziejące zapalenie jelita, choroba Crohna, biegunki wywołane przez różne organizmy i pasożyty, np. złapane podczas pobytu w krajach Trzeciego Świata, albo w naszych brudnych restauracjach, półpasiec, ucisk na nerwy wychodzące z rdzenia kręgowego i kończące się w tej okolicy)" (dane ze str.59 przytoczonej powyżej książki)
Rozdzierający ból zdaniem autorki też się tam poczuje... gdy przesuwa się kamień z nerki w dół do pęcherza... jest tam jeszcze trochę wskazówek dla kobiet...

Tak w ogóle ból jest pożytecznym sygnałem... nie należy brać środków przeciw bólowych lecz ból obserwować i starać się znaleźć przyczynę ( od trafności obserwacji i przekazania lekarzowi wskazówek w dużym stopniu zależy trafność diagnozy).

Jeśli ustalisz że to nie wyrostek... spróbuj poćwiczyć tzw."rybkę" (3 str Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia)... to jest beznakładowy sposób na bieżącą "konserwację" kręgosłupa przytoczony w książkach przez rosyjskiego biologa wielkiego formatu Michała Tombaka (uznany przez Japończyków)... według moich obserwacji ćwiczenie pozwala na bieżące korygowanie różnych mikro przesunięć, które po skumulowaniu się prowadzą do poważnych kłopotów... a to już temat rzeka

Zainteresuj się też dietą zgodną z grupą krwi... unikniesz wielu zdrowotnych kłopotów... i nie tylko

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dyskomfort w okolicach wyrostka.
PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 12:03 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 10:41 am
Postów: 86
Ja także radziłabym początkowo nie brać nic przeciwbólowego i zobaczysz czy sytuacja sama się uspokoi. Poza tym może to być równie dobrze od wysiłku,treningu siłowego.

_________________
www.Galen-Evita.pl- apteka internetowa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dyskomfort w okolicach wyrostka.
PostWysłany: Czw Sie 30, 2012 7:26 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Lip 15, 2012 7:19 pm
Postów: 10
A ja radzę skonsultować się z lekarzem. Lepiej nie próbować leczyć się na własną rękę. Poszukaj internisty na stronie Twój NZOZ


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dyskomfort w okolicach wyrostka.
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 11:03 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Sam środek przeciwbólowy możesz wziąć,od tego na pewno nie pogorszy się Twój stan,może tylko polepszyć. Poza tym jak radzi Przedmówca: obowiązkowo na wizytę do lekarza.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dyskomfort w okolicach wyrostka.
PostWysłany: Wto Kwi 04, 2017 2:13 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 01, 2013 9:12 pm
Postów: 36
Jak odczuwamy takie dolegliwości to pierwsze co, to powinniśmy iść do lekarza. No i też usg zrobić od razu. W Warszawie np. tutaj http://gabinet-usg-mokotow.pl/ takie badanie można zrobic w zasadzie od ręki. Koszt 110 zł, więc chyba umiarkowanie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 29 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności