Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:54 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 8:05 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 26, 2012 7:58 am
Postów: 1
Witam, mam problem z moim wlosami. U mnie w rodzinie ojciec jest lysy, brat natomiast ma burze wlosow a mi niestety wypadaja garsciami. Leca mi tylko z przodu glowy "podnosi mi sie czoło'. Czasami na przod glowy stosuje gume do wlosow by je delikatnie podniesc ale w naprawde mialej ilosc. Gdy myje wlosy wypada ich ogromna ilosc, bywa ze cala wanna jest z włosow, naprawde ogromna ilosc ;/ Gdy czytam gazete nachylając sie tylko na nia potrafi mi wypasc 5/10 wlosow na kartke ;/

Co do mojej diety to juz od dluzszego czasu jem zdrowo. Spozywam nabiał,mieso, warzywa, nie pije slodkich napojow, nie spozywam slodyczy, unikam rzeczy tłustych (masło itp).

Nie wiem co zrobic by zachamowac to zjawisko, okropnie sie wstydze coraz wiekszego czoła ;/


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 12:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lip 27, 2012 11:41 am
Postów: 4
Miejscowość: Krak
Nie ma gotowej recepty, jednak zwiększ spożycia białka, najlepiej chudy biały ser plus łyżka lub dwie oleju lnianego codziennie!

Powinno zmniejszyć, lub zahamować proces. Pamiętaj, że zdrowo nie znaczy dobrze. Czytaj etykiety i ograniczaj:

przeciwutleniacze
konserwanty
barwniki
wzmacniacze smaku
regulatory kwasowości.

_________________
[color=#800040]Zapraszam na forum i sklep z


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Wto Lip 31, 2012 11:14 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Biały chudy ser zmiksowany z olejem lnianym to słynny serek dr Budwig można go oczywiście doprawiać odpowiednimi ziołami... jest super... może nawet i dla wszystkich :)
Moja rada to zacznij jeść zgodnie ze swoją grupą krwi... i postaraj się znaleźć sposób na stresy (dla B to wizualizacje, dla A to rumianek... dla 0 waleriana)...
Przeczytaj tu na forum inne o podobnej tematyce wątki ...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 11:50 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 10:41 am
Postów: 86
Dieta to bardzo ważna sprawa,ale jeśli już w tym wieku wypadają Ci włosy,to moim zdaniem może być to łysienie androgenowe i proponuję udać się do dermatologa.

_________________
www.Galen-Evita.pl- apteka internetowa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 1:59 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 25, 2012 8:46 am
Postów: 17
Racja, jeśli to łysienie androgenowe, to jedynie dermatolog jest w stanie je ograniczyć. Niestety, tym bardziej, jeśli sprawa jest genetyczna - natury nie przeskoczysz. Moje łysienie zatrzymał nieco preparat w sprayu Loxon 5% (byłem u dermatologa, na receptę). Liczy się tez odpowiednia pielęgnacja - odradziłbym drogeryjne szampony. Od jakiegoś czasu widzę też poprawę stosując szampon z aloesem i bez SLS pomarańczowe mleczko do włosów cienkich i delikatnych firmy Lavera (http://www.ekosfera24.pl/szampon-pomaranczowe-mleczko-do-wlosow-cienkich-i-delikatnych-lavera-250ml.html).
To nieco zatrzyma proces, ale obawiam się, że będziesz musiał się pogodzić z wypadaniem włosów...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 7:50 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lip 13, 2012 2:20 pm
Postów: 78
Ja też Ci polecam odwiedzić lekarza. Może da się temu skutecznie przeciwdziałać. Poszukaj na stronie Twój NZOZ dobrego dermatologa.
Z domowych sposobów wypróbuj wcieranie w skórę ciepłego oleju rycynowego (np.na noc)

_________________
Polecam www.twojnzoz.pl oraz www.mediporta.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 1:29 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Wrz 04, 2012 1:14 pm
Postów: 3
Spokojnie może tylko ci się wydaje, że twoje czoło jest takie wysokie :lol: Może te włosy wypadają przez dojrzewanie? Jak byłam mniej więcej w twoim wieku też miałam ten problem. Włosy wychodziły mi garściami szczególnie podczas mycia. Mi robiły się tak jakby zakola :P jak u faceta. Zrobiła sobie przez to grzywkę żeby nie było widać. Jak byłam młodsza to miałam bardzo gęste włosy a w tamtym okrasie mocno mi się przerzedziły. Dosłownie panikowałam, brałam - witaminy, odżywki, szampony specjalne. Nic nie dawało. Trwała to jakieś 2 lata a potem przeszło. Włosy zgęstniały i poprawił się ich wygląd.
Może nie warto panikować, jak chcesz to możesz zasięgnąć opinii dermatologa (może to przez jakąś chorobę skóry) lub dietetyka (brak witamin) Nie łam się :D Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 3:48 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 13, 2012 9:31 pm
Postów: 29
Miejscowość: Stalowa Wola
Michał Tombak pisze, żeby:

1. Przygotować roztwór z 1 litra ciepłej wody i 2 stołowych łyżek soli, namoczyć w nim ręcznik, lekko wykręcić i nacierać na łysiejące miejsca na głowie. Szczególną uwagę należy zwrócić na te miejsca, gdzie włosy jeszcze nie wypadły. Celem masażu jest stopniowe przywrócenie właściwego krążenia w sieci naczyń włosowatych skóry głowy po to, aby zregenerować cebulki. Proszę jednak nie oczekiwać natychmiastowych rezultatów. Proces łysienia trwa latami, przewrócenie włosów zajmie nie mniej czasu, ale jeśli będziecie cierpliwi, włosy mogą odrosnąć. Od momentu rozpoczęcia masaży do pojawiania się pierwszych nowych włosów mijają 3-4 miesiące.

2. 100g liści pokrzywy zalać w 500ml wrzątku, odstawić na 30min. Przecedzić i w otrzymanym roztworze zamoczyć ręcznik i nacierać nim głowę.

3. Raz na tydzień wcierać w skórę głowy zwykłą sól przez 10-12 minut, po czym nie myc głowy przez godzinę. Spłukać włosy czystą wodą i pomasować.

4. Zmieszać łyżeczkę koniaku, oleju kukurydzianego, kefiru. Dobrze wymieszać i wetrzeć we włosy. Założyć na głowę worek foliowy a na niego wełnianą czapkę bądź chustkę. Trzymać 20 minut, po czym dokładnie spłukać głowę i pomasować.

5. Słój o pojemności 1 litra napełnic do połowy utartymi na tarce czerwonymi burakami. Dopełnić przegotowaną wodą w takiej samej objętości. Zakryć słoik przykrywką i postawić w ciepłym miejscu na 5 dni, żeby fermentował. Potem przecedzić i wcierać w skórę głowy codziennie, aż do wyczerpania. Po dwóch miesiącach kurację powtórzyć.

Teraz dodam coś od siebie.
Niemalże wszystkie dolegliwości, problemy z ciałem to jeden wielki niedobór. Sęk w tym, że jedni są lepiej uwarunkowani genetycznie i nawet jeżeli będą jeść do kitu jedzenie i tak będą zdrowi jak ryba - to się skończy. U ciebie też to podejrzewam. Z białkiem raczej nie ma problemu, jeżeli często spożywasz mięso. Ja bym zalecił Ci natomiast dietę bez białka zwierzęcego, przynajmniej na jakiś okres wykluczyć całkowicie mięso (nie bój się o witaminę B12, ani o inne, spokojnie zastąpisz je nabiałem, jajkami bądź chociażby nasionami, np. słonecznik). O co mi chodzi - chodzi mi o to, aby codziennie pić soki (sokowirówka) z dwóch marchwi, buraka (średniego), pietruszki (dużej), i dwóch jabłek. W smaku dobre, ale wiesz jaka to bomba witaminowa? Niektórzy ludzie nie zdają sobie pojęcia jaki wpływ ma przykładowo marchew na nasz organizm. Tutaj tak w skrócie, ale jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji i bardziej szczegółowe rady pisz na GG 2300771 bądź na forum podanym w moim podpisie.

_________________
bezchemii.info -domowe wyroby,wideoporadniki, zdrowy tryb


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 9:19 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 25, 2012 4:39 pm
Postów: 6
Wspominałam kiedyś już na forum o siarce sufrin, która ma znaczący wpływ na włosy. U mnie zdała egzamin. Może warto wybrać 2-3 opakowania by uzupełnić niedobory, jeśli takowe są - to przy dawce 3 drażetki dziennie rezultaty w miare szybko powinny się pojawić (czytaj min 2 miesiące) No i oczywiście delikatnie obchodź się z włosami gdy sa mokre, bo wówczas są szczególnie narażone na wypadanie.
Pozdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2012 3:42 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 10:41 am
Postów: 86
Nie wiem czy takie specyfiki zdadzą egzamin. Jeżeli jest tak jak pisze i faktycznie występuje u Ciebie łysienie androgenowe,to raczej na pewno nie. Wcześniej jednak poradź się dobrego dermatologa,to podstawowy krok.

_________________
www.Galen-Evita.pl- apteka internetowa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 9:47 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 25, 2012 8:46 am
Postów: 17
Niestety, wydaje mi się jednak, że wszelkie rozwiązania są jedynie doraźne. Przed wypadaniem włosów się nie ucieknie, jeśli jest to kwestia genetyczna. Wydaje mi się, że jedynym ratunkiem w tym przypadku jest przeszczep.
Oprócz tego, co masz na głowie, skoncentruj się na tym, co masz w głowie. Nie myśl, że środki, które stosujesz, zahamują proces łysienia. One jedynie go spowolnią/odwleką w czasie. Proponuję się powoli do tego przyzwyczaić, choć nie jest to przyjemne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 2:52 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Wrz 27, 2012 2:47 pm
Postów: 15
Witam na forum. W Twoim przypadku jest chyba łysienie androgenowe,więc faktycznie nie uciekniesz przed tym. Możesz jedynie opóźnić w znacznym stopniu,używając dobrego szamponu,nie stresować się i mając odpowiednią dietę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Pią Lis 25, 2016 1:45 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lis 25, 2016 1:13 pm
Postów: 1
Może jakieś wcierki, zmiana diety i wizyta u specjalisty? Jestem kobietą więc nie mam tego męskiego problemu z łysieniem zawsze zimą i wiosną wypadają mi włosy całymi garsciami czesto cała wanna jest zapchana a mam taką z hydromasazem tego typu http://riho-hydromasaz.pl/pl/ więc łatwo sobie wyobrazić mój ból podczas czyszczenia. Zawsze w takim okresie jem bardzo dużo migdałów i łykam cynk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 5:25 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lut 22, 2016 4:19 pm
Postów: 59
To łysienie typu męskiego, czyli androgenowe. Na to nie ma lekarstwa. Możesz stosować monoxidyl (recepta) w formie wcierki - włosy przestaną wypadać, ale jak przestaniesz to stosować, to znowu zaczną wypadać. Łysienie androgenowe ma to do siebie, że kiedy włos wypada, to mieszek włosowy się zabliźnia i nie wyrasta już z niego żaden włos. Jest to dziedziczne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Wto Kwi 11, 2017 12:50 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Kwi 11, 2017 8:22 am
Postów: 16
Poniekąd można się zgodzić iż jest to łysienie androgenowe, natomiast warto wcześniej wykonać dodatkowe badania w specjalistycznym gabinecie i dopiero wtedy po ocenie lekarza, będzie można powiedzieć coś więcej. Jeżeli jesteś z Trójmiasta, to zapraszamy, to właśnie nasza specjalizacja.

_________________
www.gabinettrychologii.eu


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności