Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Sob Kwi 20, 2024 4:42 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wzdęcia u dzieci
PostWysłany: Pią Gru 21, 2012 1:43 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lis 03, 2010 5:02 pm
Postów: 57
Witajcie. Znacie jakieś skuteczne środki na wzdęcia u dzieci? Moje dziecko ma już rok, więc wykluczam niemowlęce kolki, to pewnie ma jakiś związek z dietą. Póki co obserwuję, ale często te wzdęcia występują i nie wiem co mogę takiemu maluchowi podać by nie zaszkodzić

_________________
http://www.mistrzowieszeptow.pl/


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Wzdęcia u dzieci
PostWysłany: Sob Gru 22, 2012 11:42 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Kiti napisał(a):
Witajcie. Znacie jakieś skuteczne środki na wzdęcia u dzieci? Moje dziecko ma już rok, więc wykluczam niemowlęce kolki, to pewnie ma jakiś związek z dietą. Póki co obserwuję, ale często te wzdęcia występują i nie wiem co mogę takiemu maluchowi podać by nie zaszkodzić


Lepiej zidentyfikuj produkt/produkty, które męczą Twoje dziecko... napewno znasz jego grupę krwi... Po prostu przypomnij sobie po zjedzeniu czego ma te niemiłe dolegliwości i przestań mu to dawać. A w ogóle najlepiej zweryfikuj jedzonko przy pomocy strony dadamo. com lub jednej z książek właściciela tej strony Dr Petera D'Adamo ( może z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi ALERGIE)... a prawdopodobnie "wyhodujesz" sobie niezwykłego zucha :)

>www.dadamo.com/typebase4/typeindexer.htm


Zdrowy organizm nie reaguje chorobą na sporadycznie jedzone produkty z listy unikać... Gdy dorosłemu coś zaszkodzi... zje sproszkowany kminek z majerankiem popijając wodą... i po wszystkim... ale dziecko chyba nie zje tego proszku...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia u dzieci
PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 12:05 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Wrz 15, 2012 11:12 am
Postów: 7
Ja pojadę Infacol, http://infacol.pl/ :) świetne kropelki, bezpieczne dla dzieci. Pomaga zarówno na wzdęcia jak i kolki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia u dzieci
PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 7:11 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Wrz 18, 2012 5:12 pm
Postów: 33
znam również te krople mogę polecić, w przypadku mojej siostrzenicy działały od razu, no chyba że to nie kolka a jakaś inna choroba bo tego również nie można wykluczyć


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia u dzieci
PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 10:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Wrz 15, 2012 11:12 am
Postów: 7
To prawda, jeśli nic nie działa to może być coś poważniejszego i trzeba udać się do lekarza po radę i ewentualnie leki. Ale oby te kropelki wystarczyły !


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia u dzieci
PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 11:30 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Jakieś krople... to raczej sporadycznie. Właściwy dobór produktów do codziennego jadania jest niezwykle ważny... bo w dzieciństwie kształtują się nawyki żywieniowe... Poza tym nie trzeba później wciąż latać do doktora :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia u dzieci
PostWysłany: Pon Gru 24, 2012 6:38 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Wrz 18, 2012 5:12 pm
Postów: 33
przykład z wodą, jeśli dziecku nie podaje się dużej ilości wody od początku a jakieś herbatki i coś smakowego to może nie lubić wody póżniej. Ja tak mam, nie jestem w stanie się wodą napić ale gazowaną to już co innego


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia u dzieci
PostWysłany: Czw Lut 14, 2013 10:17 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
U nas pomogła przegotowana woda,ale jeśli wzdęcia u małego dziecka występują przez dłuższy okres czasu to warto pomyśleć o zmianie diety lub też czym prędzej udać się do lekarza specjalisty.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia u dzieci
PostWysłany: Czw Lut 14, 2013 11:03 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Wątpię, żeby to było to o czym napiszę za chwilkę, warto jednak przestrzec innych rodziców.
Jeśli wzdęty brzuch utrzymuje się przez dłuższy czas, dziecko narzeka na silny ból, brzuch jest twardy i na dobrą sprawę nie wiadomo od czego, to warto przejść się do lekarza. Może to być spowodowane przewlekłym zapaleniem wyrostka robaczkowego.
Ma słabsze i dłużej trwające objawy od ostrego zapalenia wyrostka, ale też należy to jak najszybciej leczyć.

Tak ku przestrodze :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia u dzieci
PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 6:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lut 17, 2013 6:21 pm
Postów: 1
Najczęstszą przyczyną tego rodzaju problemów jest nietolerancja laktozy - po jej stwierdzeniu trzeba dokonać modyfikacji diety lub leczyć problem farmakologicznie. Na szczęście badanie na nietolerancję laktozy jest bezinwazyjne ( test oddechowy, tak jak badanie alkomatem tylko kilkukrotne ), więc nie trzeba dziecka kłuć igłą. Wykonują to w Centrum Zdrowia Matki, Dziecka i Młodzieży w Warszawie, przy Alei Armii Ludowej 13. Ponieważ badanie jest płatne, można je wykonać praktycznie od ręki.

Mela


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia u dzieci
PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 9:03 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lis 03, 2010 5:02 pm
Postów: 57
Na szczęście to nie żadna alergia, ani nietolerancja tylko zwykła kolka :D Przeszło po Infacolu. Te krople są rewelacyjne, działają w zasadzie natychmiast.

_________________
http://www.mistrzowieszeptow.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia u dzieci
PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 11:53 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Mar 30, 2013 11:19 am
Postów: 10
W takim razie alarm odwołany i na następny raz już każdy forumowicz będzie wiedziała jak sobie z tym radzić. Kolka bardzo często mylona jest z wdęciami u dzieci,ciężko to rozpoznać.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 102 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności