Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:01 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: wysoki cholesterol a masło i margaryny - dylemat
PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 10:23 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 01, 2015 8:06 pm
Postów: 10
Niestety propaganda antycholesterolowa jest tak ogromna, że większość ludzi nie ma pojęcia, że robi sobie krzywdę, obniżając na siłę cholesterol.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: wysoki cholesterol a masło i margaryny - dylemat
PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 10:16 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Jeśli ktoś pyta co wybrać do jedzenia masło, czy margarynę, to oczywiście masło. Oczywiście w niewielkiej ilości, bo tłuszcze naszym organizmom są bardzo potrzebne, tak samo jak inne składniki naszych pokarmów.
Wyjaśnienie:
Gdzieś czytałem, że masło z mleka krowiego ludzie jadają od tysięcy lat. Ale dopiero stosunkowo niedawno zaczęli chorować na choroby cywilizacyjne: nowotwory, cukrzycę, otyłość i inne.
Bo tak naprawdę to nie masło jest winne powstawania tych chorób tylko objadanie się. Ludzie wprost się obżerają (Często żywnością wysokoprzetworzoną w tym też fastfoodami), a winią za swoje choroby masło. Do tego jeszcze brak wysiłku fizycznego. Jak w przysłowiu: „Kowal zawinił, a szewca powiesili.”

A margaryna zawiera bardzo niekorzystne dla naszego organizmu tłuszcze utwardzone i jest tworem kilku dziesięcioleci z końca ubiegłego wieku.
Margaryny nie jadam już od prawie 20 lat. Masła przez kilkanaście lat nie jadałem wcale. Obecnie jeśli chcę zjeść jakieś przylepki chleba z masłem, to masła tym chlebie są śladowe ilości.

Na potwierdzenie moich wywodów polecam poszukanie w bibliotece dwóch wartościowych książek, które mną bardzo wstrząsnęły:

Pierwsza książka to: „Nie jedz tego! Szkodliwe składniki zdrowego jedzenia”. Autor Hans-Ulrich Grimm. Wydało te książkę w 2013 roku Wydawnictwo „Vital” z Białegostoku.
Na początku tej książki Autor pisze o nagłej śmierci stosunkowo młodego człowieka. Ten człowiek w ramach zdrowego żywienia stosował polecaną w reklamach margarynę. Ta margaryna miała chronić jego serce przed odkładaniem się cholesterolu. A przyczyną jego śmierci był właśnie odkładający się w sercu cholesterol.

Druga książka: „Smacznego! Chorzy z powodu zdrowego jedzenia”. Autorzy: Udo Pollmer i jeszcze trzy osoby. Tę książkę wydał w 2010 roku Państwowy Instytut Wydawniczy.
W tej książce polecam Państwu zapoznanie się z rozdziałem w którym wyjaśnia bardzo dokładnie co to jest cholesterol i rozwiewa pewne mity na temat cholesterolu. (Tę książkę warto przeczytać całą).

Moim zdaniem te książkę powinni przeczytać przede wszystkim lekarze. Środowisko lekarskie powinno przyjrzeć się sprawie cholesterolu( i nie tylko cholesterolu). Prawdopodobnie nie które tematy dotyczące cholesterolu wymagają dodatkowych szczegółowych badań naukowych.

Dlaczego o tych książkach nie napisałem w moim blogu? Bo tak naprawdę wszystko co tam jest napisane jest bardzo ważne i nie potrafię tego przedstawić krótko i zwięźle. A ze względu na prawa autorskie nie mogę przecież w blogu przepisywać tych książek.
Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski

http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wysoki cholesterol a masło i margaryny - dylemat
PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 2:55 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- jest jeszcze trzecia książka wydana w 2014 roku "Ukryte terapie, czego Ci lekarz nie powie" p. Jerzego Zięby.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wysoki cholesterol a masło i margaryny - dylemat
PostWysłany: Wto Kwi 17, 2018 3:47 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Lut 12, 2017 1:01 pm
Postów: 60
Dobre efekty daje stosowanie anticholesteranu. Pomaga na odpowiednim poziomie utrzymać cholesterol.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wysoki cholesterol a masło i margaryny - dylemat
PostWysłany: Śro Paź 17, 2018 10:09 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Paź 17, 2018 10:05 am
Postów: 1
Mam zbyt wysoki cholesterol. Koleżanka mi poleciła suplement diety https://shapeandbody.eu/pl/blog/zdrowie/ravestin-opinie-cena-sklad-gdzie-kupic/
Czy ktoś go z szanownych obecnych testował?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: wysoki cholesterol a masło i margaryny - dylemat
PostWysłany: Śro Paź 17, 2018 11:52 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Wrz 26, 2018 8:51 pm
Postów: 44
Możesz znaleźć odpowiedź na to pytanie na przykład na jednym z portali takich jak ten https://lekarzpomaga.pl ja, jeśli mam jakieś wątpliwości to często tu zaglądam i specjaliści naprawdę robią dobrą robotę!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności