Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 5:10 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Chińska tajemnica zdrowia
PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 5:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sty 14, 2013 4:01 pm
Postów: 3
Miejscowość: Krak
Luohan Qigong - łagodny ruch fizyczny, koncentracja i ćwiczenia oddechowe. Dodaje energii i radości, sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, piękniejsi i zdrowsi.

Tai Chi - harmonijne ćwiczenia powodujące wewnętrzne wyciszenie i redukcję napięć. Zdrowy ruch, modelowanie sylwetki, poprawa koordynacji ruchów bez wysiłku, potu i zmęczenia.

Zapraszamy do największej i najstarszej w Krakowie szkoły chińskich sztuk walki oraz metod zachowania zdrowia: Choy Lee Fut Polska.
Zajęcia przy ulicy Królewskiej 51, dogodny dojazd i parking.
www.clf.pl tel. +12 626 12 38

_________________
Centrum Wschodnich Sztuk Walki i Metod Zachowania Zdrowia
www.clf.pl


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Chińska tajemnica zdrowia
PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 12:01 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Mar 30, 2013 11:19 am
Postów: 10
Ciekawi mnie czy ktoś z Użytkowników na forum już tego próbował i jeżeli tak,to niech koniecznie napisze swoją opinię w tej kwestii. Faktycznie pomaga? Bo wydaje mi się,że jesteśmy już nieco bardziej ostrożni,uprzedzeni co do takich rewelacji...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chińska tajemnica zdrowia
PostWysłany: Nie Mar 31, 2013 1:09 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Pozdrawiam Świątecznie :)

Ja wykorzystuję i polecam wszystkim już od paru lat wiele sprawdzonych pożytecznych ćwiczeń z chińskiej książki Pełny system samoleczenia Dr Stephen'a T.Chang (POLSKA DIRECT Warszawa 1994 wydanie franc. 1992)... wspominałam o tym tu na forum wielokrotnie... nawet wierszem :)

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chińska tajemnica zdrowia
PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 9:19 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Powiem tak: Nie trzeba w to wierzyć.
Ale działa. Może nie przynosi to jakichś ogromnych rewelacji, ale należy pamiętać o tym, że są to łagodne ruchy, które mięśniom i układowi krwionośnemu bardzo dobrze służą :)
Dzięki skupieniu na dążeniu do perfekcji ruchu, umysł się wycisza, co też świetnie wpływa na organizm.
Dlatego... Polecam, mimo wszystko :)
Każda aktywność ruchowa jest dla nas dobra :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chińska tajemnica zdrowia
PostWysłany: Sob Kwi 20, 2013 2:30 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Kwi 14, 2013 3:48 pm
Postów: 28
Kurcze, szkoda że nie wiedziałam o tym jak tam studiowałam ;/ na pewno bym się zapisała, bo niestety należę do osób leniwych i jak nie mam jakiejś motywacji, np poprzez wykupione godziny na siłowni lub na czymś innym to sama o ten ruch nie dbam :/ zawsze znajdę sto innych zajęć które akurat muszę zrobić i nie mam siły na nic innego ;p


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chińska tajemnica zdrowia
PostWysłany: Śro Kwi 24, 2013 12:46 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Qigong medyczny są to ćwiczenia ruchowe odkryte przez tradycyjną medycynę chińską, a służące zrównoważeniu krążenia energii życiowej Qi w meridianach czyli kanałach energetycznych. Według lekarzy chińskich istnieje 12 meridianów głównych i 8 tzw meridianów cudownych. Spośród meridianów głównych wymienić należy meridiany narządów pełnych tj płuca, serce, śledziona, trzustka, wątroba, nerki i osierdzie zwane dalej meridianami Zang oraz meridiany narządów pustych tj jelito grube, jelito cienkie, żołądek, pęcherzyk żółciowy, pęcherz moczowy i potrójny ogrzewacz zwane dalej meridianami Fu. Meridiany Zang i Fu pogrupowane są parami.
Do meridianów cudownych zaliczamy meridian głównego regulatora przedniego Ren Mo, meridian głównego regulatora tylnego Tu Mo, meridian pobudzający krążenie pierwiastka męskiego energii Qi Yangchi, meridian pobudzający krążenie pierwiastka żeńskiego wspomnianej energii Yinchi, meridian spowalniający krążenie pierwiastka męskiego Yangwei, meridian spowalniający krążenie pierwiastka żeńskiego Yinwei, meridian łączący Czong i meridian opasujący Dai Mai.
Ćwiczenia Qigongu należy wykonywać spokojnie i bardzo powoli uwzględniając każdy z meridianów. Przykładowy zestaw takich ćwiczeń według Ottona Richtera znaleźć można w mojej publikacji pt Bądź zdrów, a także w publikacji Zygmunta Bronza pt Qigong medyczny.
Qigong medyczny w całości odpowiada hinduskiej hatha jodze.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chińska tajemnica zdrowia
PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 11:25 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
O tym pierwszym nigdy dotąd nie słyszałam :) Brzmi interesująco, muszę sprawdzić czy mają coś takiego w Poznaniu :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chińska tajemnica zdrowia
PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 5:55 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Maj 09, 2013 5:51 pm
Postów: 4
Ja stosuję od ponad roku i jestem zadowolona z efektów


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chińska tajemnica zdrowia
PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 1:51 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lut 25, 2013 9:05 am
Postów: 30
Ja też pierwsze słyszę o takim specyfiku,ale na to czy jest skuteczny przyjdzie trochę poczekać. Ja ze swojej strony proponuję stosowac dobre i sprawdzone kosmetyki,a te znajdziecie na www.Amalu.pl

_________________
www.Amalu.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 101 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności