Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 6:43 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Porada dotycząca zdrowego życia od młodego człowieka
PostWysłany: Śro Kwi 10, 2013 9:13 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 10, 2013 8:56 am
Postów: 1
Witam. Mam 22 lata i totalnie niezorganizowany tryb życia. Ale ostatnio zaczął mi on doskwierać. Ale zacznijmy od początku.
Od ponad roku mieszkam sam. Troszkę komplikuje to sprawę, bo pracuję od 8 do 16, studiuję zaocznie, więc czasu nie za wiele.
Śniadanie mało kiedy jadam, głównie kawa z rana, co wiem, że jest złe. Obiady na stołówce w pracy, więc to jedyne moje "zdrowe odżywianie". Generalnie mało jem, jakoś nigdy nie jestem głodny, a mam tendencję do tycia. Sportów już praktycznie nie uprawiam, może brak czasu, może brak organizacji, może brak motywacji. Kładę się spać ok północy-godziny pierwszej, bo pracuję jeszcze na komputerze do późna, wstaję o 7, ale wysypiam się, czasami padam wcześniej. Tutaj od razu wypływa ciągła praca przy komputerze. Lubię sobie czasem wieczorem zjeść jakieś paluszki, chrupki czy wafle. Alkoholu mało, okazjonalnie.
I ostatnio pojawił się problem. Otóż coraz bardziej zaczynam czuć się zmęczony, na zajęciach na uczelni bywa, że bierze mnie na sen. Mam problem skupić się na czymś, wykłady przelatują przeze mnie i nic z nich nie pamiętam. Generalnie jakiekolwiek działania związane z myśleniem przychodzą mi trudniej.
Fizycznie też się coraz szybciej męczę. Przeniesienie jakiegoś przedmiotu stanowi czasem dla mnie nie lada wyzwanie. Na sprawności fizycznej też mocno podupadłem.
I tutaj moje pytanie - jak Wy sobie z tym radzicie? Myślę, że większość ma podobnie i ciekawi mnie jak u Was z organizacją. Co warto zmienić, jak to ogarnąć.
Dziękuję z góry za odpowiedzi.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Porada dotycząca zdrowego życia od młodego człowieka
PostWysłany: Śro Kwi 10, 2013 10:08 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Z czystej ciekawości polecam przebadanie się na czynność tarczycy (trochę z opowieści brzmi jak lekka niedoczynność).
Ale to tylko z ciekawości. Twój stan prędzej tłumaczyłbym "depresją" zimową, brakiem światła itp. Mało ruchu, rozleniwił się układ krwionośny i oddechowy (zwłaszcza, jeśli wcześniej uprawiałeś jakiś sport).
Jeśli chodzi o jedzenie... Warto jednak dokoptować do organizmu trochę białka, cukrów, witamin i pozostałych mikroelementów.
Polecam surówki ze świeżych owoców i sałatki z warzyw.
Poświęć trochę czasu na przygotowywanie jedzenia, zamiast siadać do kompa - uwierz mi, że z czasem może się spodobać siedzenie w kuchni i szykowanie (czasem nawet bardziej od jedzenia). Ale to też pomoże :)

I moja rada jeszcze na koniec: Zacznij się wysypiać. Znajdź sobie pułap, taką optymalną długość snu, która dla Ciebie jest najlepsza. U mnie jest to miedzy 7 a 7,5 godziny. Jeśli śpię krócej albo dłużej, czuję się zmęczony. A tak moge sobie zaplanować o której położyć się spać, żeby wstać :) Trochę ciężko przestawić się nagle z chodzenia spać o 23 zamiast o 1 czy 2 w nocy, ale dało radę :)

W razie czego - pisz. Jak będę mógł pomóc, to pomogę :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Porada dotycząca zdrowego życia od młodego człowieka
PostWysłany: Śro Kwi 10, 2013 2:01 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)
Dużo zależy od tego jaką masz grupę krwi i status wydzielania antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych...
Ja poradzę Ci coś ze swojego wieloletniego doświadczenia... kup sobie książkę Dr Petera J.D'Adamo z serii Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi ZMĘCZENIE i zacznij jadać same bardzo korzystne i korzystne produkty dla swojej grupy krwi... z dobrego źródła. Tym sposobem robi się jakiś błąd względem podejścia indywidualnego (SWAMI)... ale pomimo wszystko zaczynasz funkcjonować na zdecydowanie lepszym "paliwie" i szybko dostrzeżesz tego efekty... łatwiej też zrealizujesz swe marzenia... Czytaj nasze forum i forum dadamo.com...
Nie pomiń wątku wydzielacze niewydzielacze.

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Porada dotycząca zdrowego życia od młodego człowieka
PostWysłany: Wto Kwi 16, 2013 6:22 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Kwi 14, 2013 3:48 pm
Postów: 28
Może jakiś suplement diety pomoże, np magnez lub Actibion, który głównie zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia często towarzyszące wysiłkowi fizycznemu i intelektualnemu oraz wpływa korzystnie na sprawność umysłową czy wspomaga koncentrację i zdolność uczenia się :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 116 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności