Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:53 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wzdęcia od dłuższego czasu
PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 12:14 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Kwi 22, 2013 10:33 am
Postów: 1
Hej. Mam pytanie bo od z kilku miesięcy mam problemy ze wzdęciami można powiedzieć permanentnymi bo nie ma dnia żeby nie było problemu. Kupowałam espumisan na początku ale jakoś w niego nie wierzę. Jak szukam informacji po necie to znajduje poza reklamami jakieś: www.poradynazdrowie.pl/wzdecia-mity-i-fakty.html albo http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-pokarmowy/wzdecia-brzucha-sposoby-na-wzdecia-brzucha_39809.html i znalazłam, że jednym z powodów może nie być nie tolerancja laktozy. Da się zrobić na to jakieś badania czy cos?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Wzdęcia od dłuższego czasu
PostWysłany: Śro Kwi 24, 2013 12:08 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Rzeczywiście przyczyną wzdęć może być nietolerancja mleka w ogóle, a głównie nietolerancja znajdujących się w mleku krowim szczepów bakteryjnych Lactobacillus bovis. Bakteriami bowiem sprzyjającymi ludzkiemu organizmowi są szczepy Lactobacillus humanus znajdujące się w mleku mamy. Wskazane jest spożywanie zakwaszonych produktów mlecznych zawierających przyjazne szczepy bakterii acidofillus i bifidus.
Należy też zmienić nawyki żywieniowe, nie popijać płynów w trakcie jedzenia, ale 2 godz przed lub po posiłku. Pozwoli to unormować pracę przewodu pokarmowego.
Jedzenie owoców zaraz po posiłku sprzyja procesowi fermentacji w jelicie grubym co objawia się wydzielaniem gazów. Dlatego owoce wskazane jest spożywać na podwieczorek co najmniej 3 godz po posiłku głównym.
Sam espumisan bez zmiany w diecie nie pomoże. Mogę polecić jeszcze następującą mieszankę ziołową:

Owoc kopru włoskiego (Fructus Foeniculi graveolens) 50g
Owoc anyżu (Fructus anysi) 20g
Owoc kminku (Fructus Carvi) 20g

Sposób przygotowania: Zioła zmieszać, zalać wodą, podgrzać do wrzenia i gotować pod przykryciem przez ok 3min. Po zagotowaniu przecedzić. Pić po pół szklanki rano i wieczorem.

To tyle ode mnie. Pozdrawiam i życzę jak najmniej problemów ze wspomnianą przypadłością.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia od dłuższego czasu
PostWysłany: Sob Lip 06, 2013 5:40 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 24, 2013 9:54 am
Postów: 40
Miejscowość: Krak
Rzeczywiście bardzo trudno sobie radzić z zaparciami ale można nie można się poddawać;
- płyny, w zaparciach minimum 3 litry dziennie;, zielona herbata, woda mineralna,
- owoce; figi, pomarańcze, papaja, guana, winogrona, jabłka, suszone śliwki, rodzynki, sok z cytryny,
- warzywa; kiszona kapusta, buraki, szpinak,
- nasiona; owies, płatki owsiane, siemię lniane, orzechy, migdały, słonecznik, łupiny nasienne babki płesznik (Colonc), sezam,
- zioła; napar z mniszka lekarskiego, senes, bez czarny, gorczyca,biała, korzeń prawoślazu, kora, owoc kruszyny,
- więcej ruchu; spacery, gimnastyka, basen.
- problem z lekami przeczyszczającymi polega na rozleniwianiu jelita, które bez leku nie chce samodzielnie przesuwać mas kałowych.

_________________
http://zdrowadroga.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia od dłuższego czasu
PostWysłany: Śro Lip 10, 2013 1:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 04, 2013 4:04 pm
Postów: 4
Jeśli jemy i pijemy zbyt łapczywie, szybko, nie przeżuwając do końca poszczególnych kęsów, połykamy razem z pokarmem powietrze. Dodatkowo niezbyt częste, ale obfite posiłki, także mogą stać się przyczyną wzdęć. Warto zwrócić uwagę na produkty spożywcze, które sprzyjają nadmiernej produkcji gazów. Są to przede wszystkim napoje gazowane, tłuste, ostre i smażone potrawy, chipsy, słodycze i fast foody. tak mówi mój lekarz https://recepcjamedyczna.pl/jforum/gastroenterolog a pofatygowałem sie do specjalisty który mi pomogl :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia od dłuższego czasu
PostWysłany: Śro Lip 10, 2013 2:28 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 24, 2013 9:54 am
Postów: 40
Miejscowość: Krak
Dokładnie jak kolega powiedział , trzeba długo przeżuwać. No i ta dyscyplina w diecie, bez tego na początku nic się nie zrobi.

_________________
http://zdrowadroga.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia od dłuższego czasu
PostWysłany: Śro Lip 10, 2013 2:56 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
hejkumkejkum spytała:
Cytuj:
znalazłam, że jednym z powodów może nie być nie tolerancja laktozy. Da się zrobić na to jakieś badania czy cos?


Możesz sprawdzić (znając swą grupę krwi) czy przypadkiem nie odpowiada za to jadanie niewskazanych dla Twojej grupy krwi produktów... wyguglaj sobie wykaz na dadamo.com wpisując słowa kluczowe BTD FOOD VALUES

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia od dłuższego czasu
PostWysłany: Śro Lip 24, 2013 2:24 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Maj 23, 2013 7:07 pm
Postów: 72
Wzdęcia są też poniekąd ukształtowane genetycznie i wynikają z nieodpowiedniej diety czy też łapczywego picia różnych napojów- to chyba dobre określenie. A jak się jej pozbyć? dobra dieta no i spokojne przeżuwanie.

_________________
www.Juvital.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia od dłuższego czasu
PostWysłany: Pią Lip 26, 2013 7:30 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 24, 2013 9:54 am
Postów: 40
Miejscowość: Krak
A ja ponawiam ten Colonc, jak mnie tylko bierze to biorę łyżkę na szklanke wody i od razu spokój na drugi dzień.

_________________
http://zdrowadroga.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia od dłuższego czasu
PostWysłany: Śro Sie 21, 2013 2:10 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Cze 02, 2013 6:41 am
Postów: 45
Ja także słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat Colonc,uważam że nie zaszkodzi sprobować jeżeli faktycznie wzdęcia są u Ciebie bardzo dużym problemem.

_________________
www.Nonibioactive.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia od dłuższego czasu
PostWysłany: Śro Sie 21, 2013 6:48 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Moim zdaniem uporczywe jadanie niewłaściwych dla siebie produktów a następnie niwelowanie wzdęć (lub innych niedobrych skutków) przy pomocy jakichś środków nie jest postępowaniem właściwym... Takie systematyczne postępowanie prowadzi do wyhodowania sobie poważnych chorób... lepiej zacząć korzystać chociaż z drogowskazu BTD

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia od dłuższego czasu
PostWysłany: Śro Wrz 18, 2013 7:06 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 18, 2013 6:56 pm
Postów: 12
zapewne zła dieta je powoduje, spróbuj zmienić nawyki żywieniowe na bardziej zdrowe, a całkiem nieźle oczyszcza organizm zielona herbata.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia od dłuższego czasu
PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 12:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 12, 2013 12:41 pm
Postów: 2
ja nie robiłam żadnych testów bo one mogą nic nie wykazać a chorym się jest. tylko z obserwacji wiem swoje i stosuję dietę. prawdopodobnie nie laktoza ale dużo populacji nie trawi też białek zawartych w mleku i nabiale. dieta ta polega na tym zero cukru, zero mleka i nabiału, zero glutenu, zero mięsa i unikanie chemii w jedzeniu. ja kupiłam w internecie książkę POKONAJ ALERGIĘ autor dietetyk
Bożena Kropka ze Skoczowa z przepisami kulinarnymi.
a badania podstawowe takie tanie a coś ci powiedzą to z krwi helikobakteria pylori oraz z kału drożdżak candida. lekarze oczywiście stosują leki ale jak diety nie będziesz trzymać to nic nie pomoże bo choroba wróci - bo to sprawa genetyki a nie zwalczania pasożyta.
pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia od dłuższego czasu
PostWysłany: Sob Gru 28, 2013 2:00 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Paź 22, 2013 9:41 pm
Postów: 3
Miejscowość: Raszyn
W tak długo utrzymujących się wzdęciach, zawsze swoim pacjentom doradzam wykonanie badania w kierunku obecności bakterii Helicobacter pylori oraz wykonanie prób wątrobowych. Badania te wykonuje się z krwi obwodowej. Poza tym doradzam zmianę diety i odpowiednią suplementację preparatem usprawniającym pracę wątroby i trawienie Livenorm, który zawiera odpowiednią mieszankę ostropestu, mniszka i karczocha.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wzdęcia od dłuższego czasu
PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 4:59 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Colon C może okazać sie skuteczny,mi osobiście pomógł na wzdęcia więc polecam. Warto tez zastanowić się nad dobrą i sprawdzona dietą z uwzględnieniem tych zdrowych produktów.

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności