Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:10 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 9:40 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 27, 2013 2:14 pm
Postów: 12
mnie farmaceutka poleciła kiedyś curiosin- żel, który świetnie sprawdza się przy wszelkich skaleczeniach, oparzeniach a nawet odleżynach. Stosowałam na skaleczenia u moich maluchów i działa fenomenalnie.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 10:20 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 10, 2013 6:51 am
Postów: 12
Coś mi mówi ta nazwa curiosin. Chyba moja mama taki kupowała jak jej się odleżyny robiły. Muszę wypróbować na drobne ranki po trądziku, bo mi się robią na twarzy i szybciej się dostają jakieś drobnoustroje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 3:31 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Akurat nigdy nie miałam styczności z tym żelem,więc ciężko mi cokolwiek o nim powiedzieć,ale jeśli jak piszecie- jest skuteczny,to z pewnością warto spróbować. Poza tym z oparzeniami trzeba uważać,lepiej nie smarować żelem bo jeżeli jest ono II lub III stopnia to czym prędzej należy udać się do lekarza.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 5:25 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 10, 2013 6:51 am
Postów: 12
Ja sobie kupiłam, nie jest drogi, ale dość wydajny. Myślę, że żel jest bardziej praktyczny niż plastry, nie brudzi się, nie zatyka ran i nie odkleja się od wody.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Pią Mar 07, 2014 10:18 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 07, 2014 10:14 am
Postów: 5
Żadne plastry nie dorównują wg mnie żela i maścią na skaleczenia. Osobiście stosuję curiosin, pewnie nie raz już wspominany na forach. Świetny produkt, przyśpiesza gojenie się ran i chroni przed brudem z otoczenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 2:04 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 12, 2012 4:17 pm
Postów: 6
Zdecydowanie żel aloesowy, na większość problemów skórnych, nie tylko uszkodzenia mechaniczne.
Taki zwykły, bez zbędnych dodatków, np. jak sprawdzony i tani, używany od paru lat w naszym domu, z iherb:
http://www.iherb.com/Jason-Natural-Pure-Natural-Moisturizing-Gel-Soothing-98-Aloe-Vera-4-oz-113-g/20555?rcode=FUN494
I to samo w większym opakowaniu:
http://www.iherb.com/Jason-Natural-Moisturizing-Gel-Aloe-Vera-16-oz-454-g/6226?rcode=FUN494

Ja codziennie smaruje tym pysk po goleniu, działa wybornie, także na drobne skaleczenia. "Efekt uboczny" to skóra na twarzy jak u młodzików, jak mi mówią (a jestem po 40-tce).

Na grubsze rany tym bardziej - pierwszy raz zetknąłem się z aloesem, gdy sobie gupi eb rozwaliłem ;) paskudnie rozciąłem do kości na czole - na krwawiącą ranę ktoś przyłożył mi wtedy grubą pajdę tego i tak samo potem jeszcze przez parę dni. Goiło się jak na przysłowiowym psie, a po 3-4 tyg. nawet śladu blizny nie było.

Ale i ten curiosin, który tu parę osób poleca, jest spoko. Jego główny składnik to kwas hialuronowy - świetny nie tylko do gojenia ran, ale stosowany (chyba głównie, ostatnio) w kosmetyce - ubytki tkanek, zmarszczki, ale i problemy ze stawami, itp.
Moja lepsza połowa używa takiego serum:
http://www.iherb.com/White-Egret-Candles-Hyaluronic-Acid-Day-Serum-2-fl-oz-59-ml/39548?rcode=FUN494
Ze spokojem sumienia mogę polecić paniom, a facetom wystarczy aloes po goleniu :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Nie Mar 16, 2014 4:56 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 07, 2014 10:14 am
Postów: 5
a próbowałaś już żelu curiosin? bardzo fajnie łagodzi podrażnienia, przyśpiesza gojenie się ranek i zabezpiecza przed wnikaniem drobnoustrojów z zewnątrz. super sprawa, szczególnie dla maluszków.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Nie Mar 16, 2014 7:19 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 10, 2013 6:51 am
Postów: 12
Ma w składzie kwas hialuronowy, który bardzo dobrze wpływa na regenerację skóry. Zawsze warto cos takiego mieć pod ręką, starcza na długo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 12:35 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Mar 14, 2014 8:41 am
Postów: 27
Miejscowość: Mazowieckie
Również polecam żel aloesowy. Od kiedy piję taką wodę, zacząłem się trochę interesować samym aloesem i okład/krem spełnia swoją role w tego typu sytuacjach ;]

_________________
http://drcubala.com/cms/leczenie-autyzmu-autyzm-objawy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 5:59 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 08, 2014 7:52 am
Postów: 7
ja swego czasu u dzieciaczków smarowałam żelem curiosin. Bardzo fajnie się sprawdzał, przyśpieszał gojenie ran i tworzył coś na styl powłoki ochronnej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 2:04 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
Rumianek podobnie bardzo dobrze działa i łagodzi rożnego rodzaju otarcia i rany,myślę ze warto spróbować,a na drugim miejscu szałwia- także się nie zawiedziesz bo zioła działają cuda:)

_________________
www.Marmari.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Nie Maj 25, 2014 7:12 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 10, 2013 6:51 am
Postów: 12
Ale to kupujesz sobie jakieś ziołowe specyfiki, czy tylko parzysz i nakładasz, bo kiedyś koleżanka to sobie taki w torebkach kupowała, zalewała wrzątkiem i przykładała jak trochę przestygło.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Pią Maj 30, 2014 8:39 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Jeżeli już kupisz taki ziołowy specyfik jak rumianek- który tak apropo bardzo dobrze łagodzi podrażnienia,to oczywiście trzeba przyłożyć go do rany,to nie działa na odległość tylko bezpośrednio na skaleczeniu:)

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Nie Cze 22, 2014 4:03 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 10, 2013 6:51 am
Postów: 12
SwojskaPiwniczka_pl napisał(a):
Jeżeli już kupisz taki ziołowy specyfik jak rumianek- który tak apropo bardzo dobrze łagodzi podrażnienia,to oczywiście trzeba przyłożyć go do rany,to nie działa na odległość tylko bezpośrednio na skaleczeniu:)


Chodziło mi o jakieś maści na bazie rumianku czy zwykły do zaparzania. Wiadomo że od patrzenia się nie zagoi :-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 3:31 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lip 07, 2014 1:59 pm
Postów: 4
A czy możecie polecić coś dobrego na szybkie gojenie zadrapań? Mam małego pieska i ma te swoje kiełki, które ostrzy na moich rękach i chodzę do pracy taka podrapana.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności