Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 5:47 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rwa barkowa
PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 10:22 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Mam taki dylemacik. Otóż od kilku tygodni mam nawrót choroby, która atakuje mój lewy bark oraz ramię po stronie łokciowej. Silny ból rozciąga się od kręgosłupa szyjnego poprzez lewą łopatkę, aż do lewej kończyny górnej. Ból nasila się przy każdym pochyleniu głowy ku przodowi. Choroba trwa z przerwami od 2008 roku. Lekarz zlecił badania rezonansu magnetycznego. Wynik był jednoznaczny - przepuklina jąder miażdżystych na poziomie C5-C6 oraz C6-C7 sięgająca worka oponowego.
Dostałem skierowanie do neurochirurga, który stwierdził, że miałem i tak wyjątkowe szczęście, że zmiana nie sięgnęła rdzenia kręgowego, bo prawdopodobnie doznałbym paraliżu. Ale niestety wspomniana zmiana powoduje ucisk na korzenie i gałęzie nerwowe (radicules et rames nrvosa), stąd ten silny ból. Zapytał się mnie wtedy, czy zgadzam się na operację, która miała przynieść mi ulgę. Nie zgodziłem się, bo ryzyko powikłań było zbyt duże.
Tak więc cierpię dalej.
Moje pytanie - co byście zrobili będąc na moim miejscu. Dodam, że oprócz bólu odczuwam też mrowienie. Czy stosowanie takich medykamentów jak środki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne wystarczy. Spośród nich mogę wymienić korę wierzby (cortex salicis) i witaminę B compositum. Możecie mi coś poradzić?
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Rwa barkowa
PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 1:39 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Nie, nie wystarczy.
W pewnym momencie nie będzie nawet spełniać swojej roli. Musisz niestety szykować się na operację.
To jest właśnie ten przypadek, kiedy medycyna naturalna nie wystarcza i trzeba zawierzyć lekarzom.
Będę trzymać kciuki!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rwa barkowa
PostWysłany: Śro Maj 22, 2013 1:58 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Maj 07, 2013 12:50 pm
Postów: 13
Ja polecę Ci Viprosal. Bardzo dobra maść, więc warto spróbować.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rwa barkowa
PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 7:01 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Poproś o pomoc Henryka (heinrich)... w którymś Jego wątku


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rwa barkowa
PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 12:22 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 24, 2013 9:54 am
Postów: 40
Miejscowość: Krak
Jako rehabilitanci, niestety przyznajemy rację lekarzowi. Taka przepuklina nie nadaje się do leczenia ani masażami ani kinezyterapią ani fizjoterapią. Spróbuj się dokładniej poinformować, nawet u kilku chirurgów ortopedów; czego operacja dotyczy, jakie konkretnie powikłania mogą wystąpić. Dalsze zwlekania to męka, nie warto się truć lekami.

_________________
http://zdrowadroga.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rwa barkowa
PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 10:47 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Dziękuję za poradę. Teraz już wiem że operacja chirurgiczna to może być jedyne wyjście. Neurochirurg pokazał mi na komputerze jak to wygląda. Otóż po lewej stronie istnieje nieznaczne wpuklenie do kanału kręgowego, nie sięgające rdzenia kręgowego. I to może być szczęście w nieszczęściu gdyż przy większym wpukleniu skutki mogłyby być opłakane.
Masaż szyi i barku wraz z łopatką w kierunku węzłów chłonnych na pewno przyniesie ulgę. Nie zlikwiduje on jednak przyczyny i niestety ból i mrowienie może nawracać. I zwykle tak jest. Wiem to z doświadczenia albowiem u mnie dolegliwości powróciły po kilku latach.
Jeszcze raz dziękuję za dobre rady i wsparcie. Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rwa barkowa
PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 6:39 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Tutaj zgadzam się z opinią Przedmówców, w przypadku jaki opisujesz, zdecydowanie nie warto stawiać na medycynę naturalną, ponieważ w żadnym stopniu nie przynosi efektów. Proponuję wybrać się do lekarza specjalisty i uzgodnić z nim szczegóły takiego zabiegu.


www.Stylion.pl

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rwa barkowa
PostWysłany: Śro Lip 10, 2013 1:58 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 04, 2013 4:04 pm
Postów: 4
polecam pomocny portal dla zapracowanych https://recepcjamedyczna.pl/jforum/ortopeda :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rwa barkowa
PostWysłany: Śro Sie 22, 2018 9:37 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 22, 2018 9:32 am
Postów: 1
Rwa barkowa zwykle objawia się bólem odcinka szyjnego kręgosłupa, który swoim zasięgiem obejmuje kręgosłup, kompleks barkowy, a często także całą kończynę górną. Rwa barkowa traktowana powinna być jako objaw, a nie jako schorzenie, ponieważ do rwy dochodzi w wyniku zaburzeń w szyjnym odcinku kręgosłupa. Wśród najczęstszych przyczyn prowadzących do ucisku korzeni wyróżnia się zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatię, ale także powtarzające się przeciążenia czy nagłe urazy mechaniczne. Rwa barkowa charakteryzuje się silnym bólem z tendencją do promieniowania wzdłuż kończyny górnej oraz mrowienie czy drętwienie, a także osłabienie siły mięśniowej. W internecie znajdziemy wiele informacji jak sobie radzić z bólem rwy barkowej.Zaś na stronie https://fizjoplaner.pl/rwa-barkowa.html mamy dokładnie objaśnione jak powstaje ten silny ból, oraz jakie są przyczyny i objawy rwy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rwa barkowa
PostWysłany: Pią Lip 05, 2019 11:43 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Sie 22, 2018 2:13 pm
Postów: 103
Na bóle tego typu to ja używam maści rozgrzewającej, tę pewnie znacie https://www.doz.pl/apteka/szukaj?search=rozgrzewaj%C4%85ca super skuteczna, już samo to że rozgrzewa działa przeciwbólowo


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności