Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:13 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co na bóle stawów????
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 1:51 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Maj 07, 2013 12:50 pm
Postów: 13
Moja babcia ma okropne bóle stawów. Co mogę Jej kupić, żeby tak nie bolało? Coś słyszałam o maści Viprosal. Co o niej sądzicie?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Co na bóle stawów????
PostWysłany: Sob Maj 25, 2013 4:11 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Maść Viprosal zawiera z tego co się orientuje jad żmii zygzakowatej. Jest ona rzeczywiście bardzo skutecznym środkiem na bóle stawów. Niemniej jednak w pewnych przypadkach stosowanie tej maści może prowadzić do reakcji alergicznej.
Ja z powodzeniem przy bólach stawów stosowałem u swoich pacjentów maść o nazwie Naproxen emul gel. Jest to środek przeciwbólowy i przeciwzapalny o stosunkowo niskiej cenie, a zarazem, jak się okazało, niezwykle skuteczny. Tylko prosiłbym bardzo nie mylić naproxenu z innym środkiem o nazwie naklofen, który jest o wiele droższy i moim zdaniem mniej skuteczny.
Jeśli chodzi o środki doustne polecałbym zdecydowanie lek o nazwie ALEVE zawierający w swoim składzie sól naproxenu.
Oprócz tego jest jeszcze niemiecka lub austriacka maść ziołowa z wyciągiem z ziół alpejskich o nazwie Alpenkreuter. Ale spieszę poinformować, iż ów preparat jest do nabycia tylko w czasie prezentacji m in ziół peruwiańskich.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co na bóle stawów????
PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 6:58 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Warto zmienić dietę na zgodna z grupa krwi... mnie "zerówce"... pomaga zgodnie z radami D'Adamo odstawienie ziemniaków i pomidorów


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co na bóle stawów????
PostWysłany: Śro Cze 05, 2013 9:32 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 05, 2013 8:08 pm
Postów: 5
Kto podaje leki bez konsultacji z lekarzem, ludzie to nie średniowiecze! Najpierw niech ją ktoś zdiagnozuje, jeśli nie macie zaufanego ortopedy to wejdźcie na http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy/ortopedia, znajdziecie gabinet ortopedyczny, fachową pomoc, tzn. dobrego ortopedę i właściwe leki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co na bóle stawów????
PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 4:50 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Maj 23, 2013 7:07 pm
Postów: 72
Generalnie rzecz biorąc w pierwszej kolejności możesz spokojnie pomyśleć o dobrej maści przeciwbólowej na stawy. W jakim wieku jest Twoja babcia? Bo jeżeli przez dłuższy okres czasu ból nie znika,to warto skontaktować się z lekarzem.

_________________
www.Juvital.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co na bóle stawów????
PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 9:47 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 08, 2013 10:19 pm
Postów: 17
w starszym wieku to tez reumatyzm moze dawac o sobie znac, a na to jak nie masci to moze zabiegi. nagrzewanie, albo mrozenie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co na bóle stawów????
PostWysłany: Śro Lip 24, 2013 2:17 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Maj 23, 2013 7:07 pm
Postów: 72
Zgadza się,zapomniałam o tym wspomnieć,reumatyzm także może dawać się we znaki i warto o tym pamiętać,wtedy najlepiej byłoby udać się po prostu do lekarza,on już przepisze odpowiednią maść.

_________________
www.Juvital.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co na bóle stawów????
PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 2:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Paź 03, 2013 2:15 pm
Postów: 6
Na ukojenie bólu najlepszy będzie Metafen, to połączenie ibuprofenu i paracetamolu wiec dobrze radzi sobie z każdym rodzajem bólu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co na bóle stawów????
PostWysłany: Sob Lis 09, 2013 11:38 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Lis 09, 2013 10:58 pm
Postów: 12
reumatyzm nie tylko w starszym wieku, zmiany reumatyczne moga sie pojawiac nawet kolo 40.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co na bóle stawów????
PostWysłany: Nie Lis 10, 2013 11:23 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Zgadza się zapalenie reumatoidalne stawów (Artritis reumatoidea) może pojawić się także w młodym wieku. Zmiany chorobowe zachodzą w obrębie jamy stawowej (cavum articularis). Trzeba im szybko przeciwdziałać albowiem prawdziwe jest powiedzenie, że reumatyzm liże kości, a atakuje serce doprowadzając do zapalenia mięśnia sercowego. W poprzednich postach były propozycje co do zastosowania różnego typu maści i środków przeciwbólowych. Jest to jednak leczenie objawów choroby, a nie jej przyczyny. Przyczyną jest występujący stan zapalny i w zasadzie można jemu przeciwdziałać na dwa sposoby, albo stosując medykamenty o dwojakim działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, albo też spróbować terapii naturalnej. Myślę, że ten ostatni sposób choć nie tak szybko daje korzyści, jednak jest znacznie bezpieczniejszy dla organizmu. Dlatego polecam wypróbować następującą mieszankę ziołową o działaniu podobnym do istniejących farmaceutyków:

Kwiat bzu czarnego (Flos Sambuci nigra) 30g
Owoc bzu czarnego (Fructus Sambuci nigra) 15g
Ziele skrzypu polnego (Herba Equiseti arvensis) 50g
Liść pokrzywy (Folium Urticae dioicae) 30g
Liść brzozy (Folium Betulae) 20g

Sposób przygotowania; Bierzemy 2 łyżki mieszanki na 2 szklanki wody i gotujemy w garnuszku przez ok 3min. Następnie wywar przecedzamy i odstawiamy pod przykryciem. Pijemy ciepły napój dwa razy dziennie.
Zioła mają działanie przeciwzapalne i oczyszczające.
Na koniec jeszcze raz powtarzam - warto skorzystać z dobrodziejstw terapii naturalnej albowiem daje ona naprawdę wymierne i długotrwałe korzyści.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co na bóle stawów????
PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 8:33 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
Proponuję w pierwszej kolejności udać się z babcią do lekarza aby ja dokładnie zbadał. Poza tym na ból stawów są różnego rodzaju maści,mniej lub bardziej skuteczne. Można spróbować również w ten sposób.

_________________
www.Marmari.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co na bóle stawów????
PostWysłany: Pią Maj 09, 2014 11:24 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 06, 2014 12:09 pm
Postów: 2
Hej,
Ja podczas ferii miałam wypadek na nartach potem zaczęły mnie boleć strasznie kolana .... brałam różne leki typu 4flex czy jakoś niby skuteczne a jednak nie do końca w końcu natrafiłam na Kolamine1000+D3 po miesiącu stosowania ból ustąpił ale nadal profilaktycznie to stosuje :) Z czystym sumieniem mogę polecić


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co na bóle stawów????
PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 2:06 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
Ta maść akurat jest mi znana,jednak nie wiem czy aby nie przereklamowana a za to cena też na odpowiednio wysokim poziomie.. jeżeli wątek jest aktualny to daj znać na którą z nich ostatecznie się zdecydowaliście oraz czy ból już ustał.

_________________
www.Marmari.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co na bóle stawów????
PostWysłany: Pią Sie 01, 2014 7:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sie 01, 2014 7:02 pm
Postów: 6
Ostatnio zauważyłam, , że cos niedobrego dzieje się z stawami mojej mamy. Oczywiście mama, jak to mama mowi ze jest wszystko w porzadku - że starosc nie radosc, ( ma 50 lat), ale mnie nie pokoi jeden fakt. A mianowicie nie do konca potrafi ścisnąć dlon w piesc , mowi ze nie ma sily i bola ja palce , nadgarstki. Nie potrafi wykonać prostych czynności (chociażby odkręcic sloik, który nie jest mocno zakręcony). Czy to poczatki reumatyzmu? Co byscie poradzili z lekow na poczatek, na wlasna reke?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co na bóle stawów????
PostWysłany: Sob Sie 02, 2014 10:13 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Sie 02, 2014 10:02 am
Postów: 14
Witam Wszystkich na forum. Bardzo możliwe,że to początek reumatyzmu i na Twoim miejscu udałabym się z mamą do lekarza aby ją zbadał i ewentualnie coś polecił,możliwe że niezbędne będą także bardziej zaawansowane badania.

_________________
www.Aquamelior.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności