Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:41 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Śro Paź 07, 2015 8:02 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
To prawda,ruch będzie w tym przypadku czymś absolutnie niezbędnym aby wyrównać balans między pracą typowo siedzącą i pamiętajmy o tym. Kolejna kwestia to wygodny,ergonomiczny fotel,plus odpowiednie okulary ochronne,korekcyjne podczas pracy przed monitorem.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 10:01 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 20, 2015 9:55 am
Postów: 2
Z bólem pleców nie ma żartów, lepiej zapobiegać niż leczyć. Tutaj: http://www.rehab.pl/bol-plecow/ masz informacje dotyczące przyczyn bólu pleców. Wybierz się do specjalisty, choćby tylko profilaktycznie. No i tak jak wspominał ktoś wcześniej - wygodny fotel ma ogromne znaczenie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 11:38 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Paź 20, 2015 9:12 am
Postów: 31
Ciężko z perspektywy forum określić dokładne źródło bólu,ale jeżeli są to plecy to przypuszczam że chodzi o mięśnie grzbietu,np: niewygodna pozycja podczas snu czy pracy. Jeśli masaż nie pomoże,to również zalecam udać się do lekarza aby Cię zbadał.

_________________
Centrum Kosmetyczno- Dermatologiczne DER-MED


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Śro Kwi 27, 2016 6:35 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Kwi 14, 2013 3:48 pm
Postów: 28
Dokładnie, a do tego może wysłać do sanatorium ;) Ja rozpatruję tą ofertę: http://www.inwex-turnusy.pl/ zwłaszcza, że marzy mi się wyjazd nad morze ;) a INWEX organizuje właśnie takie turnusy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Czw Maj 19, 2016 12:41 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Maj 18, 2016 1:58 pm
Postów: 6
Kurde z kręgosłupem nie ma żartów ;/ Idź do lekarza, a uzyskasz pomoc. Jeśli wolisz leczyć się na własną rękę to przynajmniej porozmawiaj z kimś kompetentnym. Może jakiś znajomy fizjoterapeuta? Albo wejdź na stronę gdzie można zadawać pytania medyczne i lekarze na nie odpowiadają. Zaskoczyło mnie to, gdy pierwszy raz zobaczyłam taką stronę, ale jeszcze nie miałam okazji wypróbować :D Zawsze przyda ci się opinia, kogoś kto zna się na temacie. Wiem, że na takiej zasadzie działa na przykład: https://www.medpytania.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Śro Sie 17, 2016 8:33 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sie 17, 2016 7:38 pm
Postów: 10
Jak dla mnie to Dr Wojciech Orczyk doskonale jest w stanie się pomóc pozbyć wszelkiego typu problemów z kręgosłupem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Śro Sie 31, 2016 8:56 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 31, 2016 8:50 am
Postów: 2
Kuuuurka, ja miałem to samo...też mam pracę siedzącą po 9 h w biurze przed kompem... mam na całe szczęście fizjoterapeutę z pracy i brałem masaże na kręgosłup w związku z tym wiecznym siedzeniem no i dostałem odpowiednie ćwiczenia na odciążenie kręgosłupa ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Śro Sie 31, 2016 12:53 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 31, 2016 12:50 pm
Postów: 1
A co to za fizjoterapeuta? Masz gdzieś te ćwiczenia i możesz podrzucić, czy to jakaś tajemnica? ;p


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Śro Sie 31, 2016 2:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 31, 2016 8:50 am
Postów: 2
Hmmm...właściwie to jest grupa fizjoterapeutów ;) Podrzucam Ci ćwiczenia gotowe tutaj http://expressmassage.pl/wp-content/uploads/2015/02/%C4%86wiczenia-w-b%C3%B3lach-kr%C4%99gos%C5%82upa.pdf, ale tam masz jeszcze taką profilaktykę kręgosłupa w pracy siedzącej, także korzystaj i już więcej się nie męcz ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pią Wrz 02, 2016 6:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 10, 2016 10:52 am
Postów: 8
Jeju miałam to samo. Kiedy siedziałam dłużej niż 15 min moje plecy okropnie mnie bolały. Poszłam do lekarza dostałam leki. Zapisałam się na ćwiczenia rozciągające i zmieniłam fotel w pracy. Polecam Ci pierwsze co wybrać się do specjalisty. Ja zawsze korzystam z MediStore w tym przypadku też pomogło.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pon Sie 14, 2017 7:55 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 14, 2017 7:48 pm
Postów: 1
Jak pracujecie przy biurko to koniecznie trzeba mieć dobre krzesło. Moja historia zaczęła się od problemów mojego narzeczonego. Pracuje w ministerstwie transportu (w tym od Pana Nowaka od afery zegarkowej :)). Po pracy wracał i musiał odleżeć na podłodze bo kręgosłup bolał go prawie codziennie. Znajomy polecił mu zakup krzesła od firmy Spinergo i z czasem poprawa nastąpiła. Z kolei ten znajomy już kilka lat korzysta z krzesła tej firmy i jest zadowolony również. Na dotacje za bardzo nie ma co liczyć chyba, że ktoś ma już jakieś orzeczenie o niepełnosprawności wtedy szansa jest.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Czw Sie 17, 2017 6:25 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Sie 22, 2015 8:21 pm
Postów: 19
Racja ważne jest na czym siedzimy w końcu w pracy jesteśmy większość dnia dla naszego kręgosłupa taka poza siedząca oczywiście nie jest dobra no ale cóż zrobić jak taka praca. Na pewno można sobie jakoś pomagać np. między przerwami jakiś ruch, w domu też ćwiczenia. A od czasu do czasu warto by było pójśc na basen a nawet rehabilitacje np. tutaj http://orthos.pl/turnusy-rehabilitacyjne/ można jak ma się urlop wykupić np. taki turnus tygodniowy i sę wybrać. Nasze zdrowie jest najważniejsze :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pon Sie 21, 2017 10:23 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Sie 21, 2017 9:59 am
Postów: 20
To poważne objawy. Warto moim zdaniem jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Na pewno zleci jakieś ćwiczenia czy podpowie coś, aby temu zaradzić.

_________________
www.natura-centrum.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pią Sty 26, 2018 12:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 26, 2018 11:25 am
Postów: 1
Codziennie pracują po 8 godz przy biurku również miałem podobne dolegliwości. Diagnoza lekarza była prosta - więcej ruchu i ograniczyć siedzący tryb życia. Ze względu na dużą ilość pracy nie mogłem sobie pozwolić na długie przerwy. Rozwiązanie problemu było prostsze niż myślałem, wystarczyło zakupić biurko z elektryczną regulacją wysokości blatu ze strony https://indesks.eu . Od teraz nie muszę się martwić nieskończonym projektem z powodu przerw, mogę żyć zdrowo nie opuszczając biurka. Kiedy siedząc poczuję ból kręgosłupa podnoszę blat do góry i pracuje na stojąco. Jest to świetnia alternatywa dla osób którzy z powodu dużej ilości pracy nie mogą sobie pozwolić na przerwy. Sam wygląd biurka również daje znakomity efekt, czyniąc biuro bardziej profesjonalnym.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Czw Lut 08, 2018 8:47 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 07, 2018 10:26 am
Postów: 1
Ból kręgosłupa pojawia się u wielu ludzi w różnym wieku. Bez dokładnej diagnostyki, ciężko przewidywać powód powstawania bólu. A leki przeciwbólowe to nie jest najlepsza droga leczenia. W momencie pojawienia się jakichkolwiek dolegliwości bólowych, polecam wybrać się do fizjoterapeuty. Mogę zaoferować Państwu bezpłatną konsultację z pierwszą terapią w Nasza Klinika Ożarów Mazowiecki. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy a.mazurek@naszaklinika.com.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności