Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 7:03 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 5:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Kwi 25, 2014 11:42 am
Postów: 6
po swoich doświadczeniach odradzam bieganie,
niestety w moim przypadku bóle się nasiliły i pomogła dopiero rehabilitacja
podobno jedyna bezpieczna aktywność to pływanie (oprócz pływania żabką)
oczywiście najpierw lekarz rodzinny, później pewnie neurolog i na końcu rehabilitant
pozdrawiam i życzę dużo zdrówka :!:


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 7:30 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Maj 17, 2014 7:04 pm
Postów: 15
Jak boli, to tylko lekarz! :-) On da Ci odpowiednie wskazania. A co do sportu, to jak napisano - najlepszy basen :-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 7:06 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lip 14, 2014 7:04 am
Postów: 1
Trzeba wziąć też pod uwagę wymianę łóżka/materaca. Wiem co mówię. Niejednemu to już pomogło. Tylko trzeba wybrać materac dostosowany do takich dolegliwości, jak np. od Viscotherapy. W zwykłym meblowym takiego nie znajdziecie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Wto Lip 15, 2014 2:40 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 15, 2014 1:49 pm
Postów: 23
Codzienne lekkie ćwiczenia pomogą. I przerwy podczas siedzenia np. w pracy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Wto Lip 29, 2014 7:47 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lip 29, 2014 7:14 am
Postów: 3
Mnie tak codziennie rano boli cały kręgosłup, i wieczorami po całym dniu :/ zaczęłam chodzić na masaże, tylko że mi nie pomagają... Lekarz na ból przypisał mi efferalgan do rozpuszczania w wodzie, nawet często mi pomaga. Widziałam ostatnio na necie na ból kręgosłupa (i nie tylko), że jest produkowana specjalna lecznicza odzież jak np http://xeniapolska.com/podkoszulek-v-damski/ czy ktoś ma takie ubrania? Macie swoje opinie na ten temat, czy to rzeczywiście pomaga?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Nie Sie 24, 2014 3:49 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Sie 24, 2014 3:30 pm
Postów: 3
Wiesz, ponoć masaże nie każdemu służą. Masażysta masażyście też nierówny. Może po prostu masz przeciążony kręgosłup? Mnie mój też daje popalić - wielogodzinna praca siedząca bokiem wychodzi. Co do odzieży nie wypowiem się. Ale kiedyś miałam naświetlania ręki lampą emitującą podczerwień. Efekt był na pewno. Więc coś w tej podczerwieni jest :). Nawet nie wiedziałam, że tego typu materiał wynaleziono:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pon Wrz 22, 2014 1:00 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Kwi 28, 2014 8:36 am
Postów: 3
Mi lekarz powiedział, że tez ważne jest to na czym śpisz. Najważniejszy jest oczywiście materac. Jeśli nie chcesz tyle wykładac to może pomyśl o poduszcze ortopedycznej? Na rynku wybór jest na prawdę duży, wybierając zawsze patrz na to jaką ma piankę. Ja wybrałam akurat visco elastic z SISSEL, ale tradycyjne pianki poliuretanowe też są całkiem dobre, mają dobre właściwości jeśli chodzi o jakość snu. Poprzeglądaj sobie oferty, coś wybierzesz na pewno :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 7:32 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 23, 2014 7:24 pm
Postów: 1
Witam
od kilku lat mam problemy z kręgosłupem ,ale ostatnio okropnie boli,robiłam rtg wyszły zmiany dyskopatyczne i zwyrodnieniowe poszłam do fizjoterapeuty (polecanego) miałam dzisiaj terapie manualną i mam naklejone na całych plecach taśmy.Jak wyszłam z gabinetu czułam ze nic mnie nie boli ale wystarczy ze posiedziałam 3 godziny przy biurku (taką mam prace)i teraz boli mnie jeszcze bardziej , :evil: Czy to normalne ?bo słyszałam ze ta terapia znosi ból ,czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 8:45 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 23, 2014 8:31 pm
Postów: 3
Spróbuj poduszki do siedzenia firmy SISSEL.Odciążają mięśnie odcinka lędźwiowego,wspomagają rehabilitację. Posiadają również poduszki ortopedyczne. Są wykonane z pianki poliuretanowe oraz visco elastic tzw memory. Poduszki musisz dopasować pod siebie. Myślę ze będziesz zadowolona z firmy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Czw Wrz 25, 2014 6:07 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
joean napisał(a):
Od pewnego czasu odczuwam bóle kręgosłupa w pracy. Mam siedzący tryb życia, po pracy staram się spacerować i jak najwięcej sie ruszać, ale wciąż pojawia się ból pleców. Macie, jakieś pomysły na zmniejszenie moich bólów? Jak sobie radzicie z bólem pleców na co dzień?



Witam,
Proszę tych bólów pleców nie lekceważyć. Same środki przeciwbólowe tych nie wyleczą.
Proszę od lekarza pierwszego kontaktu wziąć skierowanie do chirurga lub poradni rehabilitacyjnej. Ponieważ tam się zwykle czeka warto od tego samego lekarza wziąć skierowanie na Rtg kręgosłupa z opisem. Oczywiście najlepiej byłoby zrobić Rtg całych pleców. Lekarz pierwszego kontaktu powinien najlepiej wiedzieć jakie Rtg trzeba zrobić.
Jeśli to Rtg wykaże, że są tam jakieś złamania lub pęknięcia kości, to z tym Rtg trzeba udać się do chirurga. (Znajomy mi opowiadał, że jego krewna miała złamanie niewielkiej kości kręgosłupa i o tym nie wiedziała. Dopiero Rtg kręgosłupa to wykazało.)
Rtg może także wykazać na przykład skrzywienia kręgosłupa (kifoza, lordoza, skolioza). Wtedy warto udać do lekarza specjalisty od rehabilitacji. On zaleci konieczne zabiegi.
Wyjaśnienie: Mam dosyć duże skrzywienie kręgosłupa, bo przez wiele lat nosiłem ciężką teczkę w prawej ręce, a później przez następnych kilkanaście lat nosiłem teczkę na pasku na prawym ramieniu. Ostatnio ból skłonił mnie do wizyty do u lekarza w Przychodni kompleksowej rehabilitacji. Lekarz specjalista zalecił mi jakąś jonoferezę i laser. Nie wiem co to jest, bo zabiegi rozpocznę na początku października. Lekarz kazał też mi zrobić zdjęcie części lędźwiowej kręgosłupa. Kiedy poszedłem do niego z tym zdjęciem, okazało dzięki niemu mógł stwierdzić, że ja nie mam żadnych złamań kości kręgosłupa.
Ryszard Roszkowski
http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Czw Paź 02, 2014 11:20 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Paź 02, 2014 11:16 am
Postów: 3
Do wszystkiego co powyżej dodam http://www.seart.pl/jak-dbac-kregoslup-pracy-a-33.html]ten artykuł. Mówi o dbaniu o kręgosłup w pracy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pią Paź 03, 2014 1:26 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 30, 2014 12:53 pm
Postów: 222
Moim zdaniem nie ma się tutaj nawet nad czym zastanawiać tylko czym prędzej udaj się do lekarza na badania,najlepiej od razu specjalisty,im dłużej zwlekasz tym gorzej dla Twojego kręgosłupa.

_________________
www.Skworcu.com.pl- herbaty,kawy smakowe Yerba Mate.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Śro Paź 08, 2014 4:33 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Dziś 8.10 2014 przeglądałem w saloniku prasowym numer 5 (7) Dwumiesięcznik (wrzesień-październik 2014): „O czym lekarze ci nie powiedzą” i znalazłem w nim na stronach 58-61 artykuł: „Cztery ukryte przyczyny bólu pleców”. Od razu pomyślałem, że wspomniane w postach bóle nie muszą dotyczyć kręgosłupa. Mogą to być na przykład problemy z sercem lub nowotwór, albo niewyleczona infekcja lub kłopoty z pęcherzem moczowym. Dlatego proszę ich nie lekceważyć mogą bardzo groźne i wymagać natychmiastowej ingerencji lekarza.

Nie zależnie od powyższego znalazłem w tym czasopiśmie na stronach 62-64 inny artykuł dotyczący pleców: „Zdrowe plecy podczas siedzenia”. Podaję informację o tym drugim artykule Długie i złe siedzenie też bywa przyczyną bólu pleców.

Może warto zapoznać się z tymi artykułami w saloniku prasowym.

Wyjaśnienie: Nie jestem w żaden sposób związany z Redakcją lub Wydawnictwem wydającym to czasopismo.
Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski
http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pią Paź 24, 2014 3:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 24, 2014 3:28 pm
Postów: 2
Od paru miesięcy tak bolą mnie plecy od komputera, że nic nie pomaga. Oczywiście wykluczam branie leków, bo nie o to chodzi. Myslałam, że jak wieczorami dam mu odpoczac na basenie czy na macie to będzie ok, ale nie. Nie chcę zostać kaleką przed trzydziestką ;/ Próbowałam już rozciągania w trakcie pracy, siedzenia na dmuchanej piłce zamiast na krześle (po tym to w ogóle koszmar!), próbowałam specjalnej poduszki: http://stanley.poznan.pl/oferta/rehabilitacja-i-fitness/poduszki-do-siedzenia/ (nie da się w biurze na tym normalnie wyglądać), nawet pracy na stojąco próbowałam. To nie jest śmieszne, naprawdę każdy dzień utwierdza mnie w przekonaniu, że albo ja, albo ta praca za biurkiem ;(

Ahh, ostatnio znajomy kierowca mi polecił gimnastyke tybetańską, bo jemu ponoć bardzo pomogła. Zastanawia mnie to, że miliony ludzi pracują za biurkiem a ja jedna nie wyrabiam. Też tak macie? Może to wcale nie siedzenie tylko stres jest winien? :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Sob Paź 25, 2014 2:38 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Paź 08, 2014 12:08 pm
Postów: 19
Miejscowość: Wroc
Przy takich bólach może pomóc tzw. trening stabilizacyjny, czyli wszelakiego rodzaju ćwiczenia w pozycji "deska" itp. Ćwiczą one mięśnie w odcinku lędźwiowym oraz brzuch, przez co wzmacniają te partie, które cierpią przez długie siedzenie.

_________________
www.lashandbrowacademy.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności