Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:35 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pon Paź 27, 2014 3:31 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 24, 2014 3:28 pm
Postów: 2
Musze spróbowac jogi


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Wto Paź 28, 2014 2:51 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 27, 2014 5:44 am
Postów: 18
Ja odczuwam mocne bóle, podczas dłuższej jazdy samochodem, radzę sobbie z tym robiąc 3 min. postój raz na 2 godzinki i trochę się rozciągam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pią Lis 07, 2014 12:40 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 08, 2014 1:42 pm
Postów: 10
Miejscowość: Wroc
Polecam stabilizator magnetyczny Harmonium, który nie tylko zapewnia asekurację ortopedyczną kręgosłupa, ale również działa przeciwbólowo. Dzieje się tak dzięki wbudowanym w niego 74 magnesom ferroceramicznym, które wykonują masaż punktowy. Stabilizator to atestowany produkt medyczny, posiada znak CE i Deklarację Zgodności z Dyrektywą 93/42 EWG o wyrobach medycznych.

http://www.sklepikseniora.pl/stabilizator-magnetyczny-kregoslupa-harmonium-z-dopinka-p2144.html
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Śro Mar 04, 2015 5:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 04, 2015 4:39 pm
Postów: 7
Ja polecam na kręgosłup matę masującą Medivon. Ta mata fajnie masuje plecy i uda. Jest wygodna i trwała. Rozmiarowo pasuje do każdego fotela. To sprawia że możemy korzystać z masaży tą matą masującą w domu w pracy i w samochodzie.
Ja mam już tą mate 2 lata i jestem z niej bardzo zadowolona bo nie mam problemów z kręgosłupem. Ta mata jest świetna daje relaks i dba o zdrowie naszego kręgosłupa. Polecam tą mate każdemu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Śro Mar 04, 2015 8:57 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Mar 04, 2015 8:42 pm
Postów: 12
Och ćwiczenia są ekstra sprawą na bóle pleców, ale ja mimo ich wykonywania znalazłam jeszcze jeden niezawodny sposób. Oczywiście chodzi mi o masaż.... matą medivon. Masaż robię sobie w domu, w miejscu w którym tylko mam ochotę. Mata może być położona na każdym krześle fotelu itp. Tak samo w samochodzie też można ją stosować. Świetna sprawa. i działa kojąco na plecy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 5:42 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Wszystkie te sposoby są dobre... ale bez odpowiedniego jedzonka to syzyfowa praca... ze stawami miewa kłopoty większość ludzi głównie osoby z O i A. Pamiętam też z książki D'Adamo, że w przypadkach stanów zapalnych dla pierwszych ważna jest glukozamina (chondroityna im szkodzi)... dla drugich oba składniki są ważne


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 9:58 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 04, 2015 4:39 pm
Postów: 7
Na kręgosłup polecam masaże matą masującą Medivon. Mata delikatnie masuje plecy. Dzięki specjalnemu programowi który jest w macie możemy ustawić na punkt pleców który ma być masowany. Mata jest wygodna i trwała. Dzięki temu że rozmiar maty pasuje do każdego fotela można stosować masaże tą mate gdzie tylko się chce. Polecam tą mate każdemu kto ma pracę siedzącą. Bo mata bardzo dobrze dba o zdrowie pleców.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pon Mar 09, 2015 5:06 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 09, 2015 2:29 pm
Postów: 7
Ja co chwile zwracam uwagę na to jak siedzę. Po nad to co dwie godziny robię kilka krótkich ćwiczeń na plecy.

_________________
Wkr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 12:10 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Mar 22, 2015 8:58 am
Postów: 20
Ja się akurat bardzo często zapominam i nie bardzo mam pomysł na to jak to zmienić. A ćwiczenia na kręgosłup też wykonuję, ale póki co większych efektów nie widać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 11:10 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Mar 26, 2015 10:17 am
Postów: 143
Może napisz jakie ćwiczenia na kręgosłup dokładnie wykonujesz i doradzimy coś zdecydowanie bardziej odpowiedniego. Na kręgosłup bardzo dobrze działa basen,polecam chodzić kilka razy w tygodniu,naprawdę warto.

_________________
www.KochamZdrowie.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 2:12 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Kwi 09, 2015 8:57 am
Postów: 6
Miejscowość: Gdynia
Ja ostatnio miałam problemy z kręgosłupem i zaczęłam chodzić na masaż leczniczy. Rehabilitantka doradziła mi, żebym stała przed komputerem zamiast siedzieć - to lepiej wpływa na kręgosłup. Polecam to wszystkim, którzy mają siedzący tryb życia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Wto Maj 12, 2015 12:13 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 12, 2015 12:10 pm
Postów: 45
Może masz faktycznie złą poduszką i słabo rozwinięte mięśnie kręgosłupa. Ja też bym ci doradziła taką ortopedyczną i może jakiś aerobik czy masaże!
Tutaj masz sklep http://www.e-poduszki.pl z takim asortymentem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Śro Maj 13, 2015 9:11 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Kwi 28, 2015 12:31 pm
Postów: 22
Polecam mostki, rewelacyjnie wpływają na kręgosłup. Oczywiście muszą być idealne technicznie, więc lepiej zacząć od lżejszych wariantów.

I gdzieś wyczytałam takie ćwiczenie, podobno dedykowane osobom mającym pracę siedzącą:
stajemy wyprostowani, jedną rękę kładziemy na plecach, drugą na potylicy. Ściągamy łopatki, aby łokcie pozostały w jednej linii z tułowiem. Następnie naciskamy jak najmocniej jedną ręką na plecy, a drugą na potylicę, jednocześnie naciskając głową na rękę, aby nasza pozycja nie uległa w żaden sposób zmianie. Naciskamy kilka minut, a potem zmieniamy ręce.
Po tym wszystkim mamy fenomenalne uczucie rozluźnienia :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Śro Maj 13, 2015 10:06 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Kwi 14, 2015 11:45 am
Postów: 26
To może być spowodowane długa pracą przy komputerze albo jakimś zachorzeniem. Może poranna gimnastyka wystarczy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 1:39 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Maj 04, 2015 7:31 pm
Postów: 9
Witam ja mam też taki problem ,miałam laser na kręgi szyjne .to jest ucisk nerwów na lędźwie. tu porada u neurologa.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności