Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:19 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pon Lip 13, 2015 2:13 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
polecam fizjoterapię albo masaże, to pomaga w trybie pracy siedzącej


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Wto Lip 14, 2015 11:27 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Być może przyczyną bólu kręgosłupa podczas siedzenia jest złe,nieodpowiednie krzesełko oraz jego ustawienie,nie sadzisz? ewentualnie faktycznie udaj się na serię masaży,to z reguły zawsze pomaga i relaksuje napięte mięśnie.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pią Lip 17, 2015 9:26 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lip 17, 2015 9:20 am
Postów: 1
to może jak Ci nic nie pomaga to może udaj się na rezonans albo na jakiś rtg bo to takie bóle nie mogą się utrzymywać tak długo. no albo lekarz po prostu nie potrafi zdiagnozować to zmień lekarza. zajrzyj do tego centrum http://www.rexmedicasport.pl/rezonans


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 12:49 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 12, 2015 12:10 pm
Postów: 45
Bóle kręgosłupa to raczej poważna sprawa. Ważne są odpowiednie ćwiczenia, ale z tego co wiem każde z wykonywanych ćwiczeń powinno się uzgodnić najpierw z lekarzem, dlatego że nie każdy może wykonywać wszystkie przygotowane zestawy ćwiczeń. Ja udałam się do ortopedy http://balumed.pl/specjalizacje/ortopeda-dorosli-i-dzieci/ po przeprowadzce do Warszawy. Pomógł mi dobrać odpowiednie ćwiczenia i skierował na rehabilitację, gdzie też pokazano mi, które ćwiczenia mogę wykonywać i w jaki sposób :) Ból kręgosłupa ustąpił.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Śro Sie 12, 2015 10:11 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 12, 2014 8:44 pm
Postów: 45
Jest takie fajne proste ćwiczenie. W pozycji stojącej, rece na biodra i wypychamy miednice do przodu.Bardzo odciąża kręgosłup i warto kilka razy dzinnie to robić. U mnie sprawa była jednak poważniejsza łącznie z ryzykiem powikłań. Poszlam do Ultragenu, bo słyszałam o nich dobre opinie. Dzięki Bogu po prześwietleniu nie wyszło nic poważnego.. uuuufff.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 1:51 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sie 13, 2015 1:37 pm
Postów: 6
Miejscowość: Warszawa
Siedzenie wielu godzin przed komputerem czy za kierownicą, a także rzadkie uprawianie sportu to prosta droga do dyskopatii kręgosłupa lędźwiowego. Aby szybko ją zdiagnozować i rozpocząć rehabilitację, a tym samym uniknąć zażywania leków czy nawet chirurgicznego skalpela, należy wykonać badanie rezonansem magnetycznym. Można zrobić to w naszym Centrum Rex Medica, które mieści się w Warszawie.

http://www.rexmedica.pl/rezonans-magnetyczny-kregoslupa/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 6:37 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- badanie zrobione i co z tego badania wynika.

Cytuj:
guzki Schmorla w trzonach kregów ledzwiowych.
znacznego stopnia obniżenie wysokości tarczy m-k L1/2 oraz zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe w trzonach kregowych na tym poziomie.
niewielka retrolisteza L1-2
centralna i lewoboczna przepuklina tarczy m-k L1-2 uciskajaca worek oponowy, zwężajaca prawy otwór m-k i zamykająca lewy otwór mn-k
zmiany zwyrodnieniowe w prawym stawie m-k L4/5.
na poziomie s2, po prawej stronie widoczna jest torbiel średnicy 0.6 cm.
dr n.med Alicja ZZZ.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Wto Sie 25, 2015 1:15 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 12, 2014 8:44 pm
Postów: 45
ja też miałem problemy z kręgosłupem i w końcu zdecydowałem się na kupno odpowiedniego fotela. polecam te z firmy mildis, od razu czuć różnicę ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Śro Sie 26, 2015 3:00 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 23, 2015 1:22 pm
Postów: 6
Miejscowość: Warszawa
Oferujemy ćwiczenia kręgosłupa metodą McKenziego, która polega na wykorzystaniu metod kinezyterapeutycznych. Autor metody opracował program postępowania leczniczego, w którym oprócz technik wykonywanych przez terapeutę ważny jest sam ruch pacjenta, ćwiczenia i autoterapia wykonywana w domu.

http://centrumkompresjoterapii.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pon Wrz 07, 2015 12:35 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Nie straszmy autora na zapas,moim zdaniem wystarczy tylko dobre krzesło plus więcej aktywności fizycznej i na pewno wszystko będzie dobrze,rehabilitacja też jest ważnym czynnikiem,ale nie od razu,w zupełności wystarczy basen i biegi na początek.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Wto Wrz 15, 2015 6:07 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 12, 2014 8:44 pm
Postów: 45
do siedzenia to niezbędny jest dobry fotel. ja zainwestowałem sobie w taki ergonomiczny (od "mildis") - czuć różnicę ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Czw Wrz 17, 2015 2:47 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Wrz 17, 2015 2:45 pm
Postów: 8
Nie mam czasu na czekanie na kolejne wizyty w przychodniach i stanie w długich kolejkach do specjalistów. Serwis Znamtenbol.pl pomógł mi zdiagnozować mój problem. Co więcej - wskazał mi ćwiczenia, które pomogły mi w walce z przewlekłym bólem pleców. Dzięki systematycznym aktywnościom pozbyłam się przykrych dolegliwości i nie muszę martwić się o swoje zdrowie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Nie Wrz 27, 2015 12:55 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Wrz 24, 2015 4:15 pm
Postów: 5
Nie zapominajmy o systematycznych przerwach. Rozciągajmy się w każdej wolnej chwili. Dużo spacerujmy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Nie Paź 04, 2015 10:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Paź 04, 2015 10:04 pm
Postów: 6
Dzień dobry,
sporo czytałem forum, a teraz postanowiłem się zarejestrować. Mam 25 lat i problem z kręgosłupem. W dzieciństwie wykryto u mnie skoliozę, pogłębioną lordozę oraz pogłębioną kifozę. Jakiś czas chodziłem na gimnastykę korekcyjną. Potem kontrola u lekarza i kręgosłup niby prosty. Doktor stwierdził, że pewnie się krzywo do zdjęcia rentgenowskiego ustawiłem (szkoda, że się mylił). Generalnie jakoś zawsze zdawałem sobie, że ten kręgosłup mam krzywy, ale w ostatnich miesiącach zacząłem więcej czytać o skoliozie i kręgosłupie i się trochę przeraziłem. Nie robiłem jeszcze żadnych nowych prześwietleń ani nie byłem u specjalisty. Jednak widzę u siebie ten krzywy kręgosłup. Przed lustrem widzę mocniejsze wcięcie w talii z jednej strony. Tak samo jak siadam i spojrzę na brzuch to widzę, że on też się kieruje w lewą stronę dość mocno. Czasem też plecy mnie pobolewają przy dłuższym noszeniu czegoś ciężkiego czy schylaniu. To tak wstępnie :)

Zauważyłem, że wielu użytkowników poleca tutaj na kręgosłup ćwiczenia profesora Tombaka. Przeczytałem jego książki i zapoznałem się z zestawami ćwiczeń na kręgosłup. Wyróżniony przez autora jest zestaw ćwiczeń z tzw. rybką i karaluszkiem. Wy też je tutaj polecacie. A sam Tombak pisał, że dzięki nim wyzdrowiał po poważnym urazie kręgosłupa. I tu pytanie do wszystkich, a szczególnie do osób ze skrzywionym kręgosłupem. Czy istnieje sens wykonywania tych ćwiczeń? Jak coś mnie boli w plecach to je robię i jest niby lepiej.

Jeszcze pytanie techniczne, co do wykonywania "rybki". Kiedy leżę na plecach, to pod częścią lędźwiową kręgosłupa a pośladkami robi mi się wygięcie. To znaczy przerwa, że mogę włożyć całą rękę. Mam próbować dociskać ten kręgosłup? Bo chyba o to chodzi w ćwiczeniu, że te kręgi się blokują i nastawiają. Kiedy podciągnę stopy pod pośladki, to wtedy cały kręgosłup przylega. Może to jest dobry sposób?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bóle kręgosłupa w trakcie siedzenia
PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 12:28 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 23, 2015 2:09 pm
Postów: 4
A ja polecam ruch na zdrowym powietrzu , tylko to nas moze uchronic od siedzacego trubu zycia . Tez pracuje przed komputerem i mam z tym problem , jak posiedze za dlugo a wieczorem tego nie rozbiegam to na drugi dzien jestem chora i obolala - niestety , nasz lifestyle przyczynia sie do wielu chorob w tym kregoslupa ;/


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności