Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:52 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 3:41 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 16, 2013 11:27 pm
Postów: 15
Dokładnie, dobry specjalista podpowie Tobie jakie badanie zrobić lepiej. Teraz tylko traf na dobrego specjalistę. Ach, life is brutal ;)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Pią Sie 23, 2013 11:15 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 08, 2013 10:19 pm
Postów: 17
chyba udało mi się takowego znaleźć na szczęście. Miałem 15 robiony rezonans w placówce starmedici a 19 odebrałem wyniki. tak jak przypuszczałem wcześniej mam kłopoty z zatokami teraz czekam na dalsze kroki, leczenie zaczynam od mało inwazyjnych środków a mianowicie naświetlania oraz parówki;) oby pomogło :D

dzieki wszystkim za posty


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Pią Sie 23, 2013 11:19 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 08, 2013 10:19 pm
Postów: 17
a jeszcze napisze moje wrazenia na temat samego badania oraz przychodni, wiec rezonansu nie ma co sie bać, są o wiele wiele mniej prztjemne badania tu trzeba tylko leżeć, troche w mdłym wnetrzu ale trudno :wink: Przychodnia wygląda nowocześnie, czysto nie trzeba czekać długo w kolejkach*(zaleta prywaty), obsługe też oceniam na plus


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Pią Sie 23, 2013 7:08 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 08, 2013 10:19 pm
Postów: 17
a memberka ciegle (zapominam czegoś dopisać :? ) masz całkowitą racje, rezonans można zrobić bez skierowania od lekarza a TK juz trzeba nawet prywatnie miec skierowanko, wszystkiego sie dowiedziałem w starmedice wiec moge spokojnie potwierdzić Twoj post


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Nie Wrz 01, 2013 7:36 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 16, 2013 11:27 pm
Postów: 15
Fajnie, że badanie masz już za sobą. Najważniejsze że są już wyniki i teraz lekarz poprowadzi leczenie. Powodzenia w leczeniu zatok. Raz a porządnie, oby zapalenie więcej nie wracało (jeśli to możliwe...) :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Śro Wrz 04, 2013 10:58 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 08, 2013 10:19 pm
Postów: 17
no tak bym chciał :) pewnie się nie uda tak w 100% ale jak na 50% bedzie poprawa to juz bede zadowolony. No po rezonansie i odebraniu wynikow z starmedici szybko juz poszła diagnoza, wiec jak nie pomoże to bedzie trzeba cos innego ale chociaż wiadomo co leczyc :) jestem ogolnie pozytywnie nastawiony bo sie jednak bałem ze cos innego moze wyskoczy po tym rezo glowy a tak to tylko zatoki ktore przeciez ludzie jakos zaleczaja


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Śro Wrz 11, 2013 4:54 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 08, 2013 10:19 pm
Postów: 17
jak pójdzie leczenie okaże się za jakiś czas no i po badaniu kontrolnym,. bo tego nei wiedziałem ale rezonans również jest potrzebny cząesto jako badanie kontrolne, ale mam nadzieje ze przeswietlenie wystarczy poźniej -tańsze;D a jak nie to znów Stramedica


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 11:47 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 16, 2013 11:27 pm
Postów: 15
Tak, tylko że przy prześwietleniu to masz niezłą dawkę promieniowania... Przy rezo nie masz nic, bo to pole magnetyczne jednak. Jakby co bierz skierowanie i idź na NFZ. W prywatnych placówkach też tak można przecież. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 11:53 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 16, 2013 11:27 pm
Postów: 15
Albo ze skierowaniem i normalnie na NFZ... Jakieś pół roku w kolejce i będziesz już mieć rezo za sobą. :>


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Czw Paź 10, 2013 10:17 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 08, 2013 10:19 pm
Postów: 17
no nie bądźmy tacy pesymiści bo tak to można od razu sie do grobu kłaść.
A w prywatnych placówkach chyba bedzie troche mniejsza kolejkach niz np w szpitalach czy cus, tak mi sie wydaje bynajmiej


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 11:59 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 16, 2013 11:27 pm
Postów: 15
Wiadomo, że w prywatnych są mniejsze kolejki. Nie każdy może sobie pozwolić na to, żeby płacić za badania. Czasem jednak warto, jeśli komuś zależy na czasie, no ale każdy wybiera sam. Pozdro.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 9:22 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 08, 2013 10:19 pm
Postów: 17
skorzystałem z usług starmedica i na kontrol się tam też wybiore, jeżeli nie zgra mi się termin w kolejce co jest mało prawdopodobne. Ogólnie nie wiem już co mam robić niby się lecze ale jakos nie widze poprawy, sam już nie wiem mam jakies zwątpienie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Sob Lut 01, 2014 11:52 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Rezonans magnetyczny jest najdokładniejszym badaniem jakie w tej chwili jest znane. Znacznie dokładniejszym od tomografii komputerowej Hausfielda. Medycyna współczesna wykorzystując cuda techniki bardzo się rozwinęła. Ale nie znaczy to że wynaleziono równie skuteczne metody leczenia niektórych chorób, to taka moja osobista refleksja, którą chciałbym się podzielić. To chyba dlatego bardzo często wraca się do znanych od wieków naturalnych metod leczenia.
Na problemy z zatokami (Infectio sinci paranasalia) polecam zastosować następującą metodę:
W szklance wrzątku zaparzyć 2 łyżeczki nostrzyka białego (Melilotus albus), do dostania w sklepach zielarskich. Napar uzyskany w ten sposób należy przecedzić i fusy zebrane na dnie zawinąć w gazę. Tak sporządzony okład należy przyłożyć na okolicę u podstawy nosa (area basis nasi). Okład trzymamy do wystygnięcia. Zabieg powtarza się do chwili ustąpienia objawów.
Poza tym nagrzewania typu solux, gdzie wykorzystuje się podczerwień (Infra Red) są bardzo pomocne. Najczęściej wykorzystuje się tu emitery promieniowania z drutem węglowym, który w przeciwieństwie do wolframu potrafi rozgrzać się do temperatury 2000 st C. To dlatego możliwa jest wtedy emisja ciepła na odległość. Promieniowanie podczerwone nie penetruje zbyt głęboko i nie jest tak szkodliwe dla organizmu ludzkiego jak np promieniowanie X.
Dbałość o zatoki to przede wszystkim nie dopuszczanie do infekcji okolicy oddechowej jamy nosowej (area respiratoria cavum nasi). Wyściela ją błona śluzowa o różowym zabarwieniu, taka sama jaka wyściela zatoki. To dlatego stan zapalny okolicy oddechowej jamy nosowej tak łatwo przenosi się na zatoki, a szczególnie na zatokę czołową (sinus frontalis).
Tyle teorii. Pozdrawiam serdecznie i życzę ci Ekskalibur szybkiego uporania się z problemem.
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Śro Lut 12, 2014 3:29 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
Idąc prywatnie może i zapłacisz nieco więcej,ale w zamian za to otrzymasz pełną opiekę,wizytę na czas i odpowiedź na każde pytanie,wiec moim zdaniem to bardzo dobra opcja. Daj znać jak będziesz już po wizycie,czy wszystko w porządku.

_________________
www.Marmari.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 3:25 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
To racja,chyba najszybciej i zarazem najlepiej będzie wybrać się prywatnie do lekarza specjalisty. W dalszym ciągu czekamy na Twoją odpowiedź,tak nawet z czystej ciekawości.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 36 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności