Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 23, 2024 2:21 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Niedoczynność tarczycy z objawami nadczynności.
PostWysłany: Sob Sie 24, 2013 5:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sie 24, 2013 4:32 pm
Postów: 1
Bardzo proszę o pomoc.
Moje objawy wskazują na nadczynność tarczycy,a badania pokazały niedoczynność(TSH 5,130 przy normie 0,280-4,300,FT3 3,04 przy normie 3,10-6,80)
Moje problemy zaczęły się 2 miesiące temu,kiedy doznałam oparzenia słonecznego.Miałam wówczas gorączkę,słabo się czułam.Od tego dnia czuję się osłabiona,jestem ciągle zmęczona.Na początku byłam bardzo senna,teraz raczej cierpię na bezsenność.Trudno mi zasnąć,ponieważ serce bije mi mocno i szybko. Równie mocno pracuje,kiedy wykonam najmniejszy wysiłek fizyczny(problemy z sercem rozpoczęły się po odstawieniu kawy,wcześniej piłam bardzo duże jej ilości).Towarzyszy mi ciągłe uczucie gorąca,ciągle chce mi się pić.Mam problemy ze wzrokiem.Widzę dość nieostro,obraz mi się rozmazuje.Mam zawężone pole widzenia.Odczuwam brak koncentracji,niechęć do wysiłku intelektualnego i fizycznego.Włosy wypadają ''garściami''(mam cienkie włosy i boję się, że za chwilę może ich nie być:-/).Miesiączka wystąpiła w szczątkowej postaci,podczas gdy zawsze miałam dość obfite krwawienie.Poza tym apetyt mam normalny.Cierpię na bóle stawów.Bardzo boję się o swój wzrok.Czytałam o guzie w przysadce mózgowej,który może naciskać na nerw wzrokowy i doprowadzić do jego utraty.Nie mam przy tym bólów głowy,chociaż czuję,zwłaszcza pod wpływem gorąca, że w mojej głowie dzieje się coś niepokojącego.Nie umiem tego dokładnie opisać .Bardzo proszę o radę.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Niedoczynność tarczycy z objawami nadczynności.
PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 9:44 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Opisane przez Ciebie objawy niekoniecznie muszą wskazywać na problemy z tarczycą. Myślę, że należałoby zbadać u Ciebie poziom takich hormonów jak kateholaminy, a w tym adrenalinę oraz poziom kortyzolu. Takie objawy mogą być powodowane bowiem nadczynnością gruczołów nadnerczowych (glandulae suprarenalia). Mogą być dwie przyczyny nadczynności nadnerczy. Pierwsza to guz chromochłonny tzw Pheochromocytoma i wtedy należałoby poddać się zabiegowi usunięcia wspomnianego guza. Przy czym nadmienię że guz jest łagodny a po jego usunięciu wszelkie niekorzystne objawy, a w tym objaw rzekomej cukrzycy ustępują.
Jest jeszcze druga przyczyna nadczynności nadnerczy - tło emocjonalne. Czasami stres czy życiowe trudności mogą doprowadzić w konsekwencji do zmian w funkcjonowaniu organizmu, a biorąc pod rozwagę Twoją sytuację do zmian w funkcjonowaniu gruczołów dokrewnych, a przede wszystkim właśnie gruczołów nadnerczowych. Czynność nadnerczy zostaje pobudzona i do krwi wyrzucana jest większa ilość adrenaliny i kortyzolu. Te zaś hormony powodują pobudzenie pracy wielu narządów w organizmie, a przede wszystkim pracy serca (tachycardia) oraz stałe odczuwanie dyskomfortu w postaci np lęku. To dlatego objawy te mogą być mylnie diagnozowane jako syndromy hypertyreoidozy.
Nadczynność nadnerczy zazwyczaj diagnozowana jest dobową zbiórką moczu, gdzie bada się zawartość w moczu kateholamin (kateholaminouria). Badanie USG jamy brzusznej może potwierdzić schorzenie poprzez obraz powiększenia jednego lub obydwu gruczołów nadnerczowych.
Podsumowując radziłbym udać się do lekarza endokrynologa i zasugerować mu taką możliwość wystąpienia dolegliwości.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedoczynność tarczycy z objawami nadczynności.
PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 8:18 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Aneta

Na razie nie myśl o okropnych rzeczach... nie napisałaś czy podczas wakacji zmieniłaś miejsce pobytu... lub dietę... czy brałaś jakieś leki... czy oprócz tego słońca w nadmiarze... miałaś inne zmartwienia... lub totalnie coś się zmieniło...
Moje doświadczenie mówi tak...
Zanim trafisz do jakiegoś dobrego lekarza zacznij jeść zgodnie ze swoją grupą krwi (ang. BTD)... i to tak... by przynajmniej przez dwa tygodnie jadać jak najwięcej korzystnych dla siebie produktów (przeczytaj też u nas wątek wydzielacze niewydzielacze). Powinnaś dość szybko zauważyć poprawę. Nawiasem mówiąc, np. dla osób z grupą krwi A akurat kawa jest zdrowotna... osoby te mają "gęstą" krew... miewają więc kłopoty z sercem i z krążeniem (z tarczycą... w/g Encyklopedii zdrowia jedz zgodnie ze swoją grupą krwi Dr D'Adamo... też miewają... głównie niedoczynność i hashimoto)... Jeśli chodzi o niezbędny dla zdrowia ruch Dr D twierdzi w swych książkach, że osoby te nie powinny się przemęczać ćwicząc. Jeśli chodzi o tarczycę... ja (0) zauważyłam ( i nie tylko ja... wiem o tym z forum na dadamo.com), że jadanie polecanego przez Dr Petera J.D'Adamo "zerówce" suplementu KELP (zawierającego Fucus vesiculosus) bardzo dobrze służy tarczycy (wyregulowuje ją przy równoczesnym stosowaniu BTD)... pisałam już o tym. Leczenie się u specjalistów... bez uprzedniego przejścia na właściwą dla siebie (chociaż dla swej grupy krwi) dietę i poznania tego rezultatów jest moim zdaniem złą drogą...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedoczynność tarczycy z objawami nadczynności.
PostWysłany: Pon Lut 02, 2015 6:48 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 02, 2015 6:47 pm
Postów: 1
Poczytajcie na http://medcentre.pl/title,nadczynnosc-tarczycy-najczestsze-objawy.htm mi bardzo pomógł ten artykuł, wszystko super ujęte.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedoczynność tarczycy z objawami nadczynności.
PostWysłany: Czw Lut 05, 2015 7:15 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
ja bym zrobił test na obciążenia, czyli test Volla i zobaczył wyniki.
tylko szukaj sprawdzonego gabinetu, jest wielu naciagaczy.
a dobre zdrowie to
1.- równowaga kwasowo-zasadowa, dobre wchłanianie, poziom kwasu zołądkowego.
2.- poziom witamin i minerałow, aminokwasów
3.- odpowiednia dieta, odżywianie.
4.- radzenie sobie ze stresem.
5.- stałe obiążenia organizmu w postaci ruchu, ćwiczen fizycznych.....


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 63 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności