Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 4:38 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Szpitale bez lekarzy !!!
PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 10:39 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 24, 2006 2:14 pm
Postów: 24
Miejscowość: Pozna
Co sądzicie o tym, że lekarze opuszczają masowo szpitale, zostawiająć chorych samych sobie.
Czy to jest etyczne?
Moja znajoma jest w szpitalu, a właściwie w poczekalni, bo nikt jej tam nie leczy, na razie nie może sie doczekać na podstawowe badania.
Teraz, po tych protestach, to już chyba nie ma co liczyć na to, że uzyska pomoc w państwowej służbie zdrowia. :cry:


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: w kamasze ich
PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 8:41 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 01, 2007 8:24 am
Postów: 1
Muszą kaczorki wprowadzić im stan wyjątkowy !
Jak popracują pod przymusem to wreszcie może będą zachowywać się jak lekarze a nie jak zwykłe konowały, które patrzą gdzie kasa a nie gdzie chory


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 1:31 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 14, 2006 1:44 pm
Postów: 36
Miejscowość: Oborniki
To bardzo radykalne rozwiązanie, chyba już ten etap historii mamy za sobą.
Przyznam się, że mam w rodzinie młodego lekarza i często prowadzimy zażarte dyskusje na ten temat.
Jego argumenty też są słuszne:
  • Studia medyczne należą do trudniejszych, praca lekarza jest bardzo odpowiedzialna, a jej efekt najcenniejszy – życie i zdrowie.
  • Dlaczego lekarz w Polsce miałby zarabiać 10 X mniej niż w zachodniej Europie?
  • Dlaczego reforma zdrowia ma być przeprowadzona wyłącznie na koszt lekarzy?

Tu nic siłą się nie załatwi, jeśli nie da się zarobić lekarzom to już wkrótce wszyscy wyjadą do Irlandii, Holandii itd. Zostaną u nas sami nieudacznicy i nowi lekarze zza wschodniej granicy.
Do tej pory służba zdrowia funkcjonowała na chorych zasadach, lekarzom musiał dopłacać pacjent. Robił to oficjalnie w formie cegiełek lub opłat za dodatkowe usługi lub nieoficjalnie: wręczając łapówki.
Skoro teraz się napiętnuje każdą formę łapówki, nawet koniak czy kwiatki to lekarze masowo zwalniają się z pracy. Niektórzy otworzą prywatne praktyki ale sporo ich wyjedzie.
Może właśnie dlatego potrzebna jest taka terapia szokowa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 9:08 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
Są różni lekarze, jedni rzeczywiście patrzą tylko na kasę i chorymi zbytnio się nie przejmują, ale przecież są też bardzo dobrzy lekarze, którzy pracują z poświęceniem a to co zarabiają w Polsce to grosze w porównaniu z tym co zarabiają ich koledzy na Zachodzie. Nic więc dziwnego że jest jak jest. Już bardzo dużo lekarzy wyjechało, przecież w wielu szpitalach brakuje anestezjologów. A najbardziej cierpią na tym wszystkim pacjenci.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Szpitale bez lekarzy
PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 10:05 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Maj 17, 2006 4:20 pm
Postów: 9
Ale dlaczego lekarze mają zarabiać 3 krotną średnią krajową, Przecież hydraulik czy spawacz również w Irlandii zarobiłby więcej niż w Polsce
czy to znaczy, że również ma strajkować? Kto w Polsce ma dobrą płacę?
Ja osobiście u takiego konowała który strajkuje nie chciałbym się leczyć, rozpocznie leczenie a potem będzie chciał kasy a jak nie to zostawi.
Powinni ich pozbawić możliwości leczenia w Polsce albo niech sobie lecza w Republikach bananowych a w Polsce powinni mieć zakaz wykonywania zawodu lekarza


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 1:51 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 17, 2006 7:18 pm
Postów: 23
Miejscowość: Warszawa
Jeśli chodzi o lekarzy pierwszego kontaktu, to już dawno przestałam chodzić do przychodni. Trzeba się wystać w kolejce, a później wysłuchiwać jak lekarzowi jest ciężko. W końcu nawet jak wypisze receptę to nie wiem czy drogi lek jest taki dobry, czy po prostu lekarz ma umowę z firmą farmaceutyczną. Jak zapłacę za wizytę prywatnie to jest szansa, że pomoc będzie skuteczna.
W szpitalach jest już naprawdę niedobrze. Trzeba mieć dużo zdrowia aby móc się leczyć.
Ja rozumiem lekarzy, oni też mają prawo do godnego życia. Zapominają jednak, że nie można narażać pacjentów. Cały ten protest wymierzony jest tylko w pacjentów, a politycy mają teraz kampanię i nie zauważą nawet jak w szpitalu dojdzie do tragedii. :x
Już oficjalnie podano, że 1% lekarzy złożyło wypowiedzenia. Co będzie dalej ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 6:37 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Lekarz to bardzo ciężki i odpowiedzialny zawód a studia medyczne są bardzo trudne do ukończenia, a więc lekarze powinni zarabiać odpowiednio do swoich kwalifikacji. W zachodniej Europie pensje lekarzy są nieporównywalnie wyższe, Ci lekarze którzy już wyjechali z Polski zarabiają dużo więcej niż w Polsce. Ci którzy zostali nie chcą się godzić na tak niskie zarobki i trudno im się dziwić. Oczywiście zgadzam się z tym że w Polsce większość ludzi nie ma dobrej płacy, jednak chyba nie można porównywać zarobków np. hydraulika z zarobkami lekarza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 03, 2007 10:01 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
To fakt że teraz trzeba mieć dużo zdrowia aby się leczyć, bo to co się dzieje z naszą służbą zdrowia budzi grozę - najbardziej przerażają mnie ewakuacje szpitali z ciężko chorymi ludźmi, dla wielu z nich taka ewakuacja do odległych czasem szpitali to zagrożenie życia!!!
Greta, współczuję Twojej znajomej, niestety coraz częściej tak to właśnie wygląda – pacjenci odsyłani są z kwitkiem a na podstawowe badania nie można się doczekać :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 03, 2007 6:21 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 24, 2006 2:14 pm
Postów: 24
Miejscowość: Pozna
W szpitalu są wywieszone oferty innych prywatnych klinik, przypadkiem pracują w nich ci sami lekarze. 8O
Ach, szkoda gadać, po prostu słów brakuje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re:
PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 10:12 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Ja jestem nowa na tym forum, więc czytam też starsze , ale jakże aktualne wciąż wątki...
Zauważona przeze mnie nieskuteczność tzw. służby zdrowia w moim przypadku zainspirowała mnie do zainteresowania się sposobami niekonwencjonalnymi. Z pozytywnym skutkiem. Jedząc od dwóch lat zgodnie z grupą pozbyłam się prawie wszystkich problemów zdrowotnych. Pozostało mi usunąć w jakiś sposób podobno niemożliwe do usunięcia halluksy. Przez 37 lat płaciłam składkę, a obecnie cieszę się, ze nie muszę korzystać z tych dobrodziejstw. Trochę cierpliwości i czytania. W 90% przypadków można poradzić sobie samemu, zamiast biec do lekarzy, zwłaszcza, że większość ludzi nie zarabia tak jak na zachodzie ( nie ma też takiej siły przebicia w walce o swoje zarobki jak służba zdrowia). Profilaktyka powinna być rozumiana nie tylko jako wczesne wykrywanie raków ! Zapraszam też na mój post "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia".
Czy ktoś wypróbował metodę pozbycia się halluksów prof. Tombaka?

Pozdrawiam Wszystkich

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re:
PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 7:16 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Wszystkich Czytających!

I co się zmieniło przez prawie 10 miesięcy w sprawach , o których pisze Baca? Nic.

Cytuj:
Przyznam się, że mam w rodzinie młodego lekarza i często prowadzimy zażarte dyskusje na ten temat.
Jego argumenty też są słuszne:
  • Studia medyczne należą do trudniejszych, praca lekarza jest bardzo odpowiedzialna, a jej efekt najcenniejszy ? życie i zdrowie.
  • Dlaczego lekarz w Polsce miałby zarabiać 10 X mniej niż w zachodniej Europie?
  • Dlaczego reforma zdrowia ma być przeprowadzona wyłącznie na koszt lekarzy?

Jeśli dokładnie i na zimno przeanalizować to co napisałeś o myśleniu młodego lekarza sądzę ,że mało znalazłoby się osób popierających taki punkt widzenia. Choć rozumiem rozgoryczenie młodego lekarza, to powiem, że nie można być takim megalomanem. A za tzw reformę to najbardziej płacą aktualnie chorzy, często zresztą nie z własnej winy. Medycy wytrwale podtrzymują ich w przekonaniu, że nic się nie da zrobić. Rzadko który doradzi, by spróbować zmienić dietę, na zgodną z grupą krwi. Baca dalej pisze:
Cytuj:
Tu nic siłą się nie załatwi, jeśli nie da się zarobić lekarzom to już wkrótce wszyscy wyjadą do Irlandii, Holandii itd. Zostaną u nas sami nieudacznicy i nowi lekarze zza wschodniej granicy

Nie będzie tak źle. Moim zdaniem, jeśli ludzie zostaną odpowiednio uświadomieni znacznie i dość szybko zmniejszy się parcie na usługi medyczne. A lekarze, którzy wyjadą , też się czegoś nauczą . W końcu wykształcili się na "w dużej mierze bezpłatnej" uczelni, sponsorowanej przez polskiego podatnika i co ? o tym należy zapomnieć? Niech więc zawsze pamiętają, że mają jakiś dług...
Cytuj:
Do tej pory służba zdrowia funkcjonowała na chorych zasadach, lekarzom musiał dopłacać pacjent. Robił to oficjalnie w formie cegiełek lub opłat za dodatkowe usługi lub nieoficjalnie: wręczając łapówki. Skoro teraz się napiętnuje każdą formę łapówki, nawet koniak czy kwiatki to lekarze masowo zwalniają się z pracy. Niektórzy otworzą prywatne praktyki ale sporo ich wyjedzie. Może właśnie dlatego potrzebna jest taka terapia szokowa.

Zastanów się też Baco, co by się stało, jeśli przestałby funkcjonować system ukrytego sponsorowania prywatnych praktyk przez NFZ....Wypowiedzcie się też w temacie "Do czego zmierza medycyna konwencjonalna?" Ludzie nie chcą się bez przerwy leczyć, chcą po prostu być zdrowi ! Profilaktyka to nie tylko wczesne wykrywanie raków!

Pozdrawiam Wszystkich życząc zdrowia,

wciąż optymistyczna TeSa :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Nie zawsze można liczyć
PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 4:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sie 28, 2008 12:19 pm
Postów: 4
Ja powiem jedno, są lekarze z powolania i ci juz wypaleni. \czasami chca pomóc czasami chca pomóc i zarobić czasam ito ostatnie.
Często trzeba liczyć na samego siebie, podpytać innych. Po co te fora wsztstkie - po to bo lekarze nie zawsze mówią wszystko. Widziałem ciekawy portal gdzie pacjenci łączą się w grupy jakie mają choroby i sami wymieniają informacjami www.naszechoroby.pl Tam choroby łączą ludzi hee nie szkoły jak w naszej klasie. POmysł wart zobaczenia
Pozdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie zawsze można liczyć
PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 8:15 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
A ja przypominam sobie pewnego pana Teodora, który był w sile wieku, gdy moje roczniki zaczynały pracować. Cieszył się, że pracuje z młodymi, ponieważ nie chciał słuchać opowieści o chorobach....to on nam przyniósł zieloną herbatę, której wówczas nikt nie chciał pić...Pozdrawiam Wszystkich :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności