Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 9:40 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zdrowy styl życia a bóle kręgosłupa
PostWysłany: Czw Paź 24, 2013 3:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Paź 24, 2013 3:22 pm
Postów: 1
Witam,

Serdecznie zapraszam do wypełniania ankiety dotyczącej stylu życia a występowania dolegliwości bólowych kręgosłupa.
Wyniki zostaną użyte w celach naukowych.

http://www.interankiety.pl/interankieta/4c0ac298696bc9727e911240d39b68c0.xml

Z góry bardzo dziękuje
Zapraszam do wątku


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zdrowy styl życia a bóle kręgosłupa
PostWysłany: Pią Paź 25, 2013 11:39 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

To nie miejsce według mnie na reklamowanie swojej działalności, nawet jeśli jest ona prozdrowotna.
Uważam że związek pomiędzy zdrowym stylem życia, a profilaktyką bóli kręgosłupa (Morbi columnae vertebrales) jest dość ścisły. Na pewno uprawianie odpowiednich sportów np pływania, czy codzienna poranna gimnastyka (może być hatha joga), zdrowe odżywianie się które wpływa na szczupłą sylwetkę, dbanie o prawidłową postawę, dbanie o odpowiednią pozycję podczas spoczynku oraz ćwiczenie mające na celu usprawnienie motoryki kręgosłupa ma na celu zapobiegnięcie w przyszłości problemom dotyczącym tego ważnego elementu układu kostno - stawowego. W dzisiejszym czasie mało zwraca się uwagę na obecność ruchu i ćwiczeń fizycznych w naszym życiu. Już od dziecka unika się zajęć wychowania fizycznego, co negatywnie procentuje w wieku dorosłym. A potem dochodzi do zaburzeń postawy typu scoliosis, a także do zmian zwyrodnieniowych (Spondyloartritis ankylopoetika). Także w żywieniu nie zwraca się uwagi na uzupełnianie odpowiednich makro i mikroelementów, często dzieci żywią się fastfoodami co doprowadza do otyłości i obciążenia nie tylko kręgosłupa, ale również stawów biodrowych (aa coxae) i kolanowych (aa genus). To samo dotyczy spożywania nadmiernej ilości słodyczy. Taka żywność nie tylko wpływa na nadmierny przyrost tkanki tłuszczowej, ale również jest uboga w niezbędne dla funkcjonowania organizmu składniki.
Duże znaczenie ma odpowiednia pozycja ciała podczas spoczynku, albowiem jej brak może prowadzić np do zmian dyskopatycznych w obrębie lordozy szyjnej. Bardzo ważny jest prawidłowy układ głowy i odcinka szyjnego, dzięki czemu struktura kostno - mięśniowa może swobodnie odpoczywać. Dotyczy to głównie mięśni międzykolcowych i międzypoprzecznych, a więc głównych grup mięśniowych aparatu motorycznego kręgosłupa. Celowi temu służą odpowiednio wyprofilowane poduszki, które umożliwiają odpowiedni układ głowy i szyi.
Nie wszyscy o tym wiedzą, ale także noszenie odpowiedniego obuwia wpływa już w wieku dziecięcym na kształtowanie się postawy, a zarazem na prawidłową budowę kręgosłupa. Na pewno nie pomoże temu noszenie butów na wysokim obcasie typu szpilki. Ze zgrozą patrzyłem nieraz na młode dziewczęta ubierające swe stopy w obuwie o nazwie żelazka. Noszenie tego typu butów mogłoby doprowadzić nie tylko do ukształtowania się nieprawidłowej postawy, ale również miałoby wpływ na nieprawidłową budowę stóp i dolegliwości w postaci bóli śródstopia tzw metatarsalgia. Na szczęście dziś rezygnuje się już z żelazek zastępując je obuwiem na koturnie.
Na początku wspomniałem o uprawianiu sportu. Otóż praca siedząca ma również wpływ na nieprawidłowości w budowie stawów i kręgosłupa. Dlatego tak ważny jest ruch. Ale przy uprawianiu niektórych dyscyplin sportu zdarzają się kontuzje również mające negatywny wpływ głównie w wieku dorosłym (adultus0 i starczym (seminis). Wniosek z tego jest taki, że trzeba zawsze szukać złotego środka i mierzyć swe siły na zamiary. Wtedy unikniemy nieprzewidzianych wypadków i będziemy mogli cieszyć się pełnym zdrowiem przez długi, długi czas.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zdrowy styl życia a bóle kręgosłupa
PostWysłany: Pon Paź 28, 2013 4:36 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 28, 2013 4:27 pm
Postów: 1
Ja mam akurat tak że jeśli nie zrobie porządnie rozgrzewki to mam straszne bóle kręgosłupa i lędźwi ;c
Dużo porad znalazłam na stronie http://dbamokregoslup.pl/ jeśli coś was boli a nie wiecie jak to zniwelować to polecam zajrzeć na tą stronę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zdrowy styl życia a bóle kręgosłupa
PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 1:16 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 09, 2013 7:59 am
Postów: 46
Rozgrzewka to bardzo ważna sprawa,mogę się z tym zgodzić. Poza tym nawet w przypadku bólu kręgosłupa można w dalszym ciągu pozostać aktywnym,trzeba tylko dopasować odpowiednie ćwiczenia.

_________________
www.E-market24.com.pl - zdrowa


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 62 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności