Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 7:20 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pomysł na akcje promocyjną
PostWysłany: Wto Lis 05, 2013 5:04 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 05, 2013 5:03 pm
Postów: 1
Poszukuje pomysłu na akcje promocyjną zdrowy tryb życia


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Pomysł na akcje promocyjną
PostWysłany: Śro Lis 06, 2013 2:16 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

W obliczu zaawansowania rozwoju cywilizacyjnego bardzo trudno jest przeprowadzić tego typu akcję. Jest tak, albowiem są tacy, którzy za zdrowy tryb życia uważają korzystanie z oferty tzw fast foodów, są tez i tacy, którzy to samo widzą w siedzeniu przy komputerze lub telewizorze itd. Myślę, że działania promocyjne trzeba by było zacząć od najmłodszych. Wiadomo czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. Z doświadczenia wiem, że suche przekazywanie wiedzy, nie poparte konkretnymi działaniami nie ma sensu. Dzieci i młodzież trzeba zainteresować, a co za tym idzie zainspirować do pracy nad sobą i zmianą swego stylu bycia. Nie podam tu recepty na takie przekazywanie doświadczeń, bo jej po prostu nie mam, ale myślę, ba nawet wiem, że sama idea zachęcenia młodych ludzi do szukania czegoś innego niż tylko bezczynność jest sama w sobie dobra.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pomysł na akcje promocyjną
PostWysłany: Czw Lis 07, 2013 2:50 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam raz jeszcze

Myślę, że dobrym pomysłem na akcję promocyjną dotyczącą zdrowego trybu życia jest pokazanie młodzieży czegoś, czego jeszcze nie poznali, nowych form aktywnego spędzania czasu. Można to zrobić np na zasadzie lekcji pokazówek, czy pogadanek. Sam wiem że jest to dobra metoda na wzbudzenie w człowieku chęci do odmiany swojego postępowania i zmobilizowania go do konkretnego działania w tym kierunku.
Może takim przykładem powinny być lekcje zaznajomienia z medycyną dalekowschodnią, o której młodzi ludzie mało wiedzą lub nie wiedzą nic. Takie techniki jak Jadżurweda, Hatha Joga, czy Pranajama mogłyby być przedstawione w dostępny sposób w celu demonstracji walorów osiągania długowieczności a zarazem pełnego zdrowia. Dowodem na te walory byłaby historia i tradycja owych technik.
W ogóle wiem, że młodzież mało miała w swym życiu kontaktów z medycyną naturalną i w rezultacie tego nie umie poradzić sobie w sytuacjach kiedy pigułki można zastąpić o wiele bezpieczniejszymi sposobami. Przemysł farmaceutyczny, aby dalej się rozwijać wbił nam do głów że bez sztucznych medykamentów zdrowie nie istnieje. W ten sposób powstała medycyna objawowa, która oduczyła nas holistycznego spojrzenia na organizm ludzki. A przecież to leczenie przyczynowe powinno być priorytetem wszelkiej terapii w myśl zasady hipokratejskiej - Primum non nocere. Myślimy że tabletki szybko pomogą i postawią nas na nogi, a nie zawsze tak musi być. Choć bowiem efekty są szybkie, to w zasadzie są one również niestety krótkotrwałe i nie dają pełnej satysfakcji. Leczenie naturalne holistyczne nie daje błyskawicznych efektów, ale za to pozwala na dłuższe cieszenie się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Z tego choćby powodu uważam, że powinno się szerzyć wiedzę na temat tej "odmiennej" formy leczenia.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pomysł na akcje promocyjną
PostWysłany: Sob Lis 09, 2013 8:44 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Może nie każdego, ale mnie wszelkie akcje promocyjne wręcz zniechęcają... wolę normalną edukację... tzn. książki... i bezpośrednie dzielenie się informacjami przez pasjonatów z różnych dziedzin... Tacy ludzie przeważnie dysponują dużo większą wiedzą niż "wykładowcy" po kursach, a nawet po studiach, jeśli mieli inne hobby... i tak jest w każdej dziedzinie. Ludzie z pasją często też nie liczą czasu i pieniędzy... potrafią z ogromu danych wyłowić najważniejsze rzeczy, mówić prostym zrozumiałym dla słuchających językiem. Zawsze lubiłam takie wykłady... po nich zostaje najwięcej w głowie... i można dyskutować.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności