Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 2:21 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak długo staraliście się zajść w ciążę?
PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 8:44 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Kwi 01, 2010 4:14 pm
Postów: 54
Jak długo staraliście się zajść w ciążę? My teraz staramy się z drugim dzieckiem 5 miesięcy i nic. Czy już czas zacząć się martwić?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jak długo staraliście się zajść w ciążę?
PostWysłany: Śro Lut 12, 2014 2:19 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Do półtora roku, taki okres przyjmuje się za normę. Jeśli ten czas zostanie przekroczony, wtedy należy podjąć leczenie. Badaniem zazwyczaj obejmuje się obydwu partnerów, gdyż trzeba zaznaczyć że choć kobiety bardzo często obwiniają siebie problem może wynikać także ze strony płci męskiej. Dużą rolę odgrywa stres, życie w ciągłym biegu, które to cechy stylu życia wpływają negatywnie na zmiany w organizmie. Również te związane bezpośrednio lub pośrednio z chęcią posiadania potomstwa. Zapłodnienie to skomplikowany proces, który wymaga uregulowania swego stylu życia. Cechy biologiczne mają tutaj drugorzędne znaczenie.
Poleciłbym uregulowanie gospodarki hormonalnej przez zażywanie ekstraktu z niepokalanka (Annus Magnus) po 3g ekstraktu stałego dziennie. W diecie należy spożywać więcej warzyw kapustnych, buraków, rzodkiewki, czy karczochów. Należy też uzupełnić jony miedzi (Cuprum), a na jej przyswajanie wpływa witamina C (acidium ascorbini).
Dodatkowo pozytywny wpływ ma spożywanie produktów sojowych, soczewicy, ciecierzycy, pestek dyni i słonecznika.
Należy się wystrzegać czekolady, wiśni, orzechów i zmniejszyć w sposób znaczny spożywanie czerwonego mięsa poprzez zastąpienie je mięsem drobiowym.
I choć pewno na diecie się nie znam, to jednak są inni autorzy mający większe doświadczenie, a ja tylko czerpię z ich przeogromnej wiedzy.
Zbyt wysoki poziom estrogenów, a także androgenizm wpływa bardzo negatywnie na proces zapłodnienia stąd prośba o uregulowanie gospodarki hormonalnej.
Czasem na jakość nasienia ma wpływ siedzący tryb życia.
Aby proces zapłodnienia przebiegał sprawnie muszą przebiegać sprawnie jego fazy - faza zygoty, blastuli, blastocysty oraz moruli. Są to kolejne fazy podziałów w wyniku których powstaje zarodek. Dlatego tak ważna jest ochrona tego procesu przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych wspomnianych przeze mnie.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak długo staraliście się zajść w ciążę?
PostWysłany: Wto Lut 18, 2014 7:37 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Kwi 01, 2010 4:14 pm
Postów: 54
Półtora roku to strasznie długo. Pójdę jednak chyba do lekarza się przebadać. Nie wytrzymam tyle czasu w niewiedzy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak długo staraliście się zajść w ciążę?
PostWysłany: Śro Lut 19, 2014 10:20 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lut 05, 2013 12:34 pm
Postów: 14
Półtora roku? Wiele źródeł podaje, że rok... U nas właśnie zaczyna się 10 miesiąc starań i ja już naprawdę się martwię :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak długo staraliście się zajść w ciążę?
PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 8:12 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Kwi 01, 2010 4:14 pm
Postów: 54
U nas z pierwszym maluchem nie było żadnego problemu można powiedzieć, że od razu się udało. Ale teraz też zaczynam się obawiać czy wszytko jest ok.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak długo staraliście się zajść w ciążę?
PostWysłany: Czw Maj 22, 2014 4:05 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
A dlaczego zaczynasz się obawiać,czy coś jest nie tak? Napisz więcej szczegółów lub może po prostu udaj się do ginekologa i wykonaj badania kontrolne,tak byłoby najlepiej.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak długo staraliście się zajść w ciążę?
PostWysłany: Nie Cze 08, 2014 12:40 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lut 26, 2014 3:15 pm
Postów: 2
Ja się starałam półtora roku, ale jak się później okazało moim problemem był PCOS. W końcu trafiłam na lekarza z prawdziwego zdarzenia, zaczęłam stosować zalecony przez niego suplement (nawet nie lek, a suplement, który jak się okazało przyniósł upragniony rezultat <3)
I wyjaśniło się dlaczego nie mogłam zajść w ciąże, dlaczego od lat mam problemy z nadwagą mimo bardzo zdrowej diety i np. dlaczego mam trądzik... Polecam Wam Dziewczyny zbadać się pod kątem właśnie policystycznych jajników bo jak się okazuje jest to coraz częstsze schorzenie i nie łatwe do wykrycia, zwłaszcza jeśli przyjmujemy doustną antykoncepcję... Dopiero po odstawieniu tabletek okazuje się że nie można zajść w ciążę i że właśnie przyczyną są niepracujące jak trzeba jajniki... A gdyby któraś z Was miała tenże problem to poczytajcie o inofemie, mnie pomogł i noszę pod serduszkiem moje maleństwo i już nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie na świat <3

_________________
Przeznaczeniem ludzi, jest zaprzestanie jedzenia mi


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak długo staraliście się zajść w ciążę?
PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 8:58 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
5 miesięcy starań o dziecko to jeszcze nie jest duży okres,pamiętaj też że wpływ na poczęcie ma kilka czynników,niektórzy starają się już ponad półtora roku i to juz uważam za dosyć spory okres,warto pomyśleć wówczas o klinice i umówić się na wizytę aby wykonać badania kontrolne czy wszystko jest w porządku.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności