Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:07 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Problemy gastryczne
PostWysłany: Śro Lut 19, 2014 10:47 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 19, 2014 10:36 am
Postów: 1
Witam,

Mam ogromny problem, od kilku lat borykam się z dziwnym zachowaniem mojego brzucha. Po zjedzeniu określonych potraw mam rozwolnienie lub wymioty. Najpierw zażywałem krople żołądkowe i to się w miarę uspakajało, następnie raczyłem się silniejszymi forte ale te ostatnio się skończyły. Przy wizycie u Pani doktor jakoś przy okazji grypy otrzymałem informację, że jest to kwestia efektu placebo bo krople nie leczą i mam brać krople albo nospe jak mnie boli brzuch. Najgorsze jest to, że bóle i problemy są losowe i zdarzają się w najróżniejszych porach. Zdążyłem zaobserwować, że wskazane problemy pojawiają się po zjedzeniu spagethii, kurczaka z ryżem i sosem,
jajecznicy, czy pizzy. Czasem jadam w MC Donalds i KFC i tu jest różnie ale na pewno nie aż tak źle jak w przypadku tych potraw wymienionych wcześniej. Problem występuje również w przypadku żywności, która kilka dni leży w lodówce i nie mówię tu o 2-3 tygodniach tylko 2-3 dniach. Najgorsze jest to, że moja dziewczyna zjada dokładnie to samo i ona nie ma takich sytuacji a ja miewam je notorycznie. Co to może być i ewentualnie gdzie się z tym udać?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Śro Lut 19, 2014 5:45 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

No właśnie, jak sam napisałeś lekarz zalecił ci branie NOSPY lub kropli żołądkowych (guttae gastricae), a to jest tylko leczenie objawowe (curatio symptomatica). A przecież żeby wyleczyć należy szukać przyczyny. Być może cierpisz na problem nadkwaśności soku żołądkowego, dlatego nie możesz spożywać określonych potraw. Głównie są to potrawy smażone, tłuste i pikantne. Przysmaki te drażnią śluzówkę przewodu pokarmowego (membrana mucosa meati digestorium) powodując występowanie dolegliwości. Poleciłbym udać się do gastrologa w celu przeprowadzenia badań endoskopowych (gastroskopia) i ustalenia przyczyny, na którą wskazują przekrwienia śluzówki, najczęściej w okolicy opuszki oraz odżwiernika (bulbus et pylorum ventriculi).
Jeśli moje przypuszczenie się potwierdzi poleciłbym leki przeciwko acydozie tj Ranigast max, czy Famogast. One powinny zniwelować objawy. Leki i mieszanki ziołowe są równie skuteczne. Polecam tu lek o nazwie Gastroprotect zawierający ekstrakt z zielonej herbaty, aloes, które wpływają łagodząco na śluzówkę, a także wyciąg z siemienia lnianego (Semmen lini), który ochrania śluzówkę. Jeśli chodzi o mieszanki to może innym razem bo się spieszę.
Przepraszam i pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Sob Lut 22, 2014 1:21 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Miałem uzupełnić swoją wypowiedź o mieszanki ziołowe na problemy gastryczne. Są trzy takie mieszanki, jedna gotowa uzupełniająca Zielnik apteczny, dwie pozostałe do przygotowania w domu.
Mieszanka GASTROSAN zawiera zioła o działaniu łagodzącym dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, a szczególnie jego górnego odcinka (meatus superior). Mieszanka jest do dostania w każdej aptece, a jej skład jest tak dopasowany, aby pomagać i przynosić ulgę.
Następna mieszanka ma działanie przeciwzapalne i stosowana jest w przekrwieniu i stanie zapalnym żołądka (Gastritis). A oto ona

Koszyczek rumianku (Antodium Chamomillae) 50g
Liść mięty pieprzowej (Folium Menthae piperitae) 30g
Liść pokrzywy (Folium Urticae dioicae) 30g
Liść szałwii (Folium Salviae) 20g

Zioła zmieszać i sporządzić napar - łyżeczkę mieszanki na szklankę wody (dawki nie wolno przekraczać ze względu na wymiotne działanie szałwii). Napar przecedzić, pić ciepły 2x dz.

Trzecia mieszanka ziołowa łagodzi objawy nadkwaśności soku żołądkowego. W ten sposób przeciwdziała nadkwasocie (Hiperacidosis) będącej przyczyną opisanych dolegliwości. A oto ten zestaw ziół:

Kłącze pięciornika zwyczajnego (Rhizoma Tormentillae) 50g
Korzeń prawoślazu (Radix Althaelae) 30g
Korzeń mniszka lekarskiego (Radix Taraxaci oficinalis) 30g
Liść melisy (Folium Mellissae) 30g
Liść mięty pieprzowej (Folium Menthae piperitae) 30g
Liść pokrzywy (Folium Urticae dioicae) 20g
Ziele pięciornika gęsiego (Herba Anserinae) 30g

Zioła zmieszać i sporządzić napar 2 łyżeczki mieszanki na szklankę wody. Przecedzić i pić 2x dz rano i wieczorem.
Kompozycje ziołowe mają o wiele większe spektrum działania ze względu na ich synergizm. Dlatego częściej są polecane jako dobry środek praktycznie na prawie każde schorzenie.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Czw Maj 22, 2014 4:06 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Znam te dolegliwości,u mnie w rodzinie było już kilka podobnych przypadków.. Jeżeli wątek jest w ciąż aktualny to daj znać czy w chwili obecnej wszystko jest w porządku i jak przedstawia się sytuacja.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Sob Maj 31, 2014 7:48 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 23, 2014 3:10 pm
Postów: 11
Niestety statystycznie coraz więcej osób ma problemy z układem pokarmowym. Po części jest to efekt zmieniającego, przyśpieszającego trybu życia ale i jakość produktów spożywanych. Rozmawiając o problemach żołądkowych warto wspomnieć o methylglyoxal'u, który występuje w miodach manuka, a których regularne stosowanie przyśpiesza leczenie zmian w jelitach, zmniejsza dolegliwości związane z wrzodami, pomaga w leczeniu Helikobakter Pyroli. Zainteresowanych odsyłam do specjalistycznych artykułów.
Na początek proponuję uważniej przyjrzeć się swojej diecie i zmniejszyć ilość spożywanych produktów przetworzonych. A przede wszystkim udać się do dobrego lekarza, który wysłucha a potem zajmie się analizą przyczyny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Sob Maj 31, 2014 3:38 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Nie znam produktu o nazwie manuka, więc nie będę się wypowiadał. Jednak trochę łyknąłem wiedzy na temat procesu wytwarzania miodu (mel). Otóż w wolu pszczoły miodnej (Apis mellifica) a dokładnie w wolu robotnic zachodzi pewna podstawowa reakcja zwana oksydacją glukozy. Wygląda ona w uproszczeniu następująco:

C6H12O6 + O2 = H2O2 + CO2

Wystarczy dobrać współczynniki i będziemy mieli pełny obraz. W reakcji uczestniczy jeden enzym o nazwie oksydaza glukozy, a cały proces zachodzi automatycznie. Najważniejszą substancją jest tu produkt H2O2 czyli nadtlenek wodoru, który ma działanie antyseptyczne. To dlatego miód uważany jest za naturalny antybiotyk. Czyli jego działanie przy schorzeniach takich jak Gastritis lub przy udziale Helicobacter pylori może być pomocne, a stosowanie tego apiterapeutyku ma jak najbardziej sens. Szczególne znaczenie w tym aspekcie może mieć miód lipowy (Mel Tiliae) lub miód wielokwiatowy (Mel Poliflores). Działanie antybiotyczne miodu udowodniono nie tylko na układzie pokarmowym (Kałużny, M Kora), ale przede wszystkim na układzie oddechowym (S respiratorium), czy wydalniczym (S extretorium).
W ostatnim poście wypowiedziano się na temat leczenia holistycznego na przykładzie leczenia etiologicznego. Takie wypowiedzi mają jak najbardziej sens i moje poparcie. Szkoda tylko że lekarze od tego odeszli, a przynajmniej tak może się zdawać. Ale na szczęście jest gro lekarzy i naukowców wspierających leczenie przyczynowe jako jedyny i niepodważalny model terapeutyczny.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim jak najmniej problemów zdrowotnych
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 3:48 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 23, 2014 3:10 pm
Postów: 11
Dany, dziękujemy za cenny wpis.

Manuka (Leptospermum scoparium) to krzew rosnący na obszarze Nowej Zelandii oraz na południowych terenach Australii. Roślina jest dość specyficzna, to dzięki niej wytwarzany miód, propolis wykazują silne działanie antybakteryjne. Co ciekawe krzew ten nie jest zbyt wymagający a pomimo to nie spotkamy go nigdzie indziej. To dzięki niemy miody Manuka mają tak wysoką zawartość methylogloxalu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Pią Sie 08, 2014 6:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sty 29, 2014 6:36 pm
Postów: 6
z tym miodem to jest różnie, z moich domowników tylko ja mogę go jeść, pozostali odczuwają pieczenie przełyku i zgagę, choć miodu manuka nie jedliśmy, kupujemy naturalne miody od znajomych pszczelarzy z ich własnych pasiek, przy rozwolnieniu i wymiotach warto się przebadać, może to być zespół jelita drażliwego, ja przy grypie żołądkowej uzupełniam płyny i elektrolity rozpuszczając saszetkę orsalitu w wodzie, staram sie nie dopuścić do odwodnienia, przy problemach z jelitami pomaga spożywanie probiotyków, które dbają o prawidłową mikroflorę jelit, jedzenie z kfc czy innych fast foodów raczej odpada


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Sob Sie 09, 2014 8:45 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Dzięki Dystrybutor Manuka za tak pochlebne słowa. Miód jest z natury słodki i choć zawiera mnóstwo pozytywnych substancji i składników, jako taki może powodować wzmożone wydzielanie soku żołądkowego zawierającego w swym składzie enzymy tj np kwaśną pepsynę wydzielane przez gruczoły mieszczące się w fałdach błony śluzowej (plicei membranae mucosa ventriculi) oraz kwas solny (HCl) wydzielany przez komórki okładzinowe tejże błony. Dlatego występują czasem po jego spożyciu takie objawy jak pieczenie w przełyku, czy refluks żołądkowo-przełykowy. Stąd osoby z tendencją do nadkwasoty (Hyperacidosis) muszą się pilnować w tym względzie. Ale to samo występuje również przy spożyciu słodyczy, mocnej herbaty, czy kawy, które dla nas żadnych wartości nie mają, a mimo to raczymy się nimi na co dzień. Dlatego w przypadku miodu (Mel) naprawdę warto pocierpieć, a korzyści wynikające z jego spożywania sowicie wynagrodzą to cierpienie.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Sob Sie 30, 2014 12:38 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 23, 2014 3:10 pm
Postów: 11
dany - dobrze to ująłeś i myślę, że wielu zaglądającym tu osobom wyjaśni przyczynę częstych dolegliwości. Podsumowując przy problemach gastrycznych istotne jest przestrzeganie zasad diety. Osobom mającym problemy z nadkwasotą mogę polecić picie soku z aloesu, który normalizuje pH żołądka ale i działa łagodząco na stany zapalne śluzówki, pomaga oczyścić jelita.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Śro Wrz 03, 2014 9:02 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Wrz 01, 2014 9:41 am
Postów: 63
Miejscowość: Krak
Polecam dietę GASP.

_________________
Grupa krwi: A Trening: bieganie Dieta: indywidualnie dobrana na podstawie do

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 8:28 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Wrz 06, 2014 7:28 am
Postów: 50
Problemy gastryczne mogą występować z różnych powodów,akurat w tym przypadku myślę,ze to nic innego jak tylko kwestia odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Możliwe także że coś zaszkodziło,dlatego warto udać się na badania profilaktyczne do lekarza.

_________________
www.Pomodolio.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Pon Wrz 08, 2014 9:56 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 13, 2014 11:22 am
Postów: 37
W moim przypadku problemy gastryczne ewidentnie wynikały z zakwaszenia organizmu. Kuracja odkwaszająca i zmiana diety usunęły ją raz na zawsze :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Pon Maj 08, 2017 5:41 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Lut 12, 2017 1:01 pm
Postów: 60
Może to braki w florze bakteryjnej jelita. Może jakiś probiotyk np. trilac plus pomoże na biegunkę


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Czw Maj 11, 2017 12:19 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 27, 2017 9:38 am
Postów: 15
z tym probiotykiem to całkiem niezły pomysł, dicoflor 30 (https://www.aptekagemini.pl/dicoflor-30-x-12-sasz.html) czy enterol to dostaniesz bez recepty, ale jak męczą objawy zgłosić się na badanie krwi i USG - notoryczne biegunki niezależnie od rodzaju pokarmów to mogą być również kamienie żółciowe


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności