Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 12:06 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Pon Sie 04, 2014 12:40 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sie 01, 2014 5:01 pm
Postów: 25
Dokładnie. Jak zaczniesz w miarę szybko leczysz, to da się to jeszcze ogarnąć, ale w tym stanie, to już raczej zatrzymywanie parodontozy wchodzi w grę jedynie


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Pon Sie 04, 2014 7:32 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 04, 2014 9:59 am
Postów: 7
Nie byłbym aż takim optymistą. Koleżanka leczy się już od paru lat i wygląda to okropnie. Zęby jej nie wyleciały, ale jednak nie cofnęło się nic


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Śro Sie 06, 2014 10:41 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sie 06, 2014 9:59 am
Postów: 15
Pierwsza sprawa to pójście do stomatologa. Nie zastanawiałbym się nad żadnymi pastami. One tylko mogą coś wspomóc, ale nie wyleczyć. Jeżeli zęby się ruszają, to jest to już praktycznie stadium zaawansowane.

_________________
http://drcubala.com/cms/serdecznie-witamy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Nie Maj 17, 2015 5:14 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Gru 19, 2014 7:34 pm
Postów: 25
Ale właśnie pytanie jak mu się ruszają? Ja mam taką szparę między jedynkami i czasem jak coś gryzę mam wrażenie że tak strzykają o siebie, ale nie wiem czy to nie jest jakieś złudzenie, problem się nasila więc na pewno wybiorę się do dentysty w okolicy przyjmuje Pani - http://stomatologwieliczka.pl/ , ale coś czuje, że weźmie mnie za hipochondryka , może po prostu zęby też w trakcie procesu starzenia się zmieniają swoje ułożenie i dlatego tak czuje? W końcu ta szpara między zębami z wiekiem jest coraz większa, więc jakieś procesy muszą tam zachodzić...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Pon Maj 18, 2015 12:49 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Tak jak pewno tu pisałem dziąsła z czasem wycofują się i odsłaniają szyjki zębowe. Proces powolnej redukcji dziąseł (gyngivae) z wiekiem się nasila. Zęby (dentes) są umieszczone w dołach zębowych (fosae dentales) a budowa ich korzeni jest różna. I tak zęby sieczne (incisivi) o których była tu mowa mają najsłabsze, bo pojedyncze korzenie. To samo dotyczy również kłów (canis). Natomiast zęby przedtrzonowe (dentes premolares) mają dwa dość głęboko osadzone korzenie. Są to zęby dwukorzeniowe i dwukanałowe albowiem liczba korzeni zębów odpowiada ściśle liczbie kanałów zębowych. I wreszcie najmocniejsze korzenie w liczbie trzech mają trzonowce (dentes molares) dodatkowo wyposażone w trzy kanały zębowe.
Dodatkowo i o zgrozo podczas szczotkowania zębów ubywa ich szkliwa (vitreum dentes) które jest najbardziej wystawione na warunki zewnętrzne. Jak dodamy do tego wykruszające się kostniwo czyli podstawowy materiał budulcowy (osseum dentes) to mamy cały obraz niekorzystnych zmian zachodzących w obrębie całego uzębienia.
Są oczywiście środki takie jak Parodontax, czy Elmex które mogą przeciwdziałać pewnym zmianom. Jeżeli chodzi o pasty Elmex to wyróżniamy ich dwa rodzaje, pomarańczową wzmacniającą szkliwo i kostniwo zębów oraz zieloną zapobiegającą odczuwaniu bólów w nadwrażliwości powodowanej odsłonięciem szyjek zębowych. Ale to jest tylko rodzaj pomocy doraźnej, a nie na dłuższą metę.
Oprócz bowiem dbania o zęby w sposób tradycyjny, trzeba zmienić również pewne wymagania dietetyczne. Kiedyś mówiło się - Jedz cebulę, będziesz miał zdrowe i mocne zęby. I rzeczywiście jest w tym dużo prawdy, albowiem cebula to bogactwo witaminy C ta zaś wzmacnia dziąsła jako podstawę zębów oraz kostniwo zęba.
Uzupełnianie witaminy C powoduje też ochronę przed stanem zapalnym dziąseł, także jej funkcja jest tu trojaka.
Poza witaminą C trzeba również uzupełniać poziom wapnia, ale to najczęściej jest rozumiane samo przez się.
Warto ograniczyć słodycze, albowiem nie sprzyjają one zdrowiu naszych zębów.
Na stany zapalne i wzmocnienie dziąseł poleca się też tymianek (Thymus vulgaris), szałwię (Salvia oficinalis), pokrzywę (Urtica dioica) i miętę (Mentha piperita). Czasem pomaga też aloes (Aloe vera) oraz rumianek (Matricaria Chammomilla).
To by było tyle w kwestii uzupełnienia. Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Śro Cze 17, 2015 12:02 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Cze 17, 2015 11:43 am
Postów: 20
Jedyna sensowna odpowiedź jaką można polecić to aby udać się do stomatologa który obejrzy Twoje zęby oraz stwierdzi co jest przyczyną ich ruszania się,być moze to kwestia słabszych dziąseł czy nieodpowiedniej pasty. Koniecznie daj znać jak będziesz już po wizycie.

_________________
MMO.pl - skuteczne odchudzanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 9:42 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 9:41 am
Postów: 5
A może by się tak udać do dentysty w fachową poradę?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Nie Lip 12, 2015 8:09 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
może ma zapalenie dziąseł? sprawdzał u dentysty?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Wto Lip 05, 2016 12:03 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Sty 12, 2010 2:36 pm
Postów: 65
Nie ma coś się dużo zastanawiać tylko iść do dobrego specjalisty, który po pierwsze postawi diagnozę, a po drugie przedstawi plan leczenia. Jeśli będziecie szukać dobrego periodondologa w Krakowie polecam się wybrać do dr Joanny Rozwadowskiej, ona jest świetna w tej dziedzinie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Czw Lip 07, 2016 2:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 07, 2016 2:21 pm
Postów: 5
no dokladnie. Najlepiej od razu isc prywatnie do jakiegos fachowca od zebow a jak chcesz na NFZ to do rodzinnego, zeby Ci wypisal skierowanie. Nie wiem jak to jest teraz, ale chyba jak idziesz do lekarza specjalisty, to rodzinny musi wypisac Ci odpowiedni papierek. Inaczej nic z tego nie bedzie. Takze wydaje mi sie, ze nie ma co sie zastanawiac, bo opcji jest kilka. Najbardziej prawdopodobna to chyba taka, ze po prostu masz problem z zapaleniem dziasel


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Sob Lip 30, 2016 10:52 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 22, 2016 12:08 pm
Postów: 141
Mam podobne zdanie w tej kwestii,czyli im szybciej wybierzesz się do lekarza tym lepiej,bo tylko on będzie w stanie tutaj pomóc i doradzić,sprawdzi jak Twoje zęby wyglądają na żywo,z perspektywy forum nie można stwierdzić niczego konkretnego.

_________________
www.TopWitaminy.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Śro Sie 03, 2016 11:06 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 10, 2014 9:41 am
Postów: 6
Jak kiedyś byłem u dentystki i powiedziałem,że trochę mi się ruszają niektóre zęby, to powiedziała, że mam odsłonięte szyjki zęba i że mam inaczej myć zęby. Mówiła też, że w wieku 20 lat mogą mi wypaść. Nie wypadły... ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Pią Sie 05, 2016 9:46 am 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Dlaczego Wy wszystko chcecie leczyć domowymi sposobami? Tak trudno iść do lekarza, aby ocenił i zapisał jakieś lekarstwa?
Może wystarczy odkamienić zęby - raz w roku można to zrobić darmowo na NFZ. Nawet prywatnie to niewielkie koszty, a można wiele zyskać.

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Pon Sie 08, 2016 12:00 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 06, 2014 12:23 pm
Postów: 5
A co ma odkamienianie do ruszających się zębów? To trochę dwie różne sprawy, przynajmniej z tego co wiem. Chyba że znasz jakieś fakty, które przemawiają za tym, że ma to ze sobą jakiś związek, chętnie się dowiem, bo też mam problem z ruszającą się stałą jedynką i nie wiem co z tym zrobić. Ale nie wpadłbym na to, że odkamienianie miałoby tu w jakiś sposób pomóc...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 56 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności