Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 10:14 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: ruszające się zęby
PostWysłany: Pon Cze 02, 2014 1:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 08, 2014 10:28 am
Postów: 8
Witajcie,
mój mąż narzeka, że ruszają mu sie zęby. Szukałam na ten temat informacji w internecie, wszystko wskazuje na to, że ma paradontoze. czy ktoś wie czy da sie to wyleczyć domowymi sposobami? czy nie ma rady i zęby wypadną?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Śro Cze 04, 2014 5:51 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Zęby (dentes) osadzone są mocno w zębodołach (fovea dentes), które są tworem dziąseł (gyngivae). Czasami na skutek cofania się dziąseł (regresio gyngivae) dochodzi do odsłonięcia szyjek zębowych (colum dentae), co objawia się zwiększeniem sensytywności. Dalsze cofanie się dziąseł może doprowadzić do wystąpienia tzw zębów ruchomych (dentae motoriae), które jest objawem groźnej choroby zwanej paradontozą. Myślę że problem należy skonsultować ze stomatologiem. Moje pytanie dotyczy zwiastuna choroby w postaci krwawień z dziąseł. Czy wcześniej zaobserwowałaś taki objaw u swego męża?
Na rynku farmaceutycznym pojawiła się pasta Parodontax która jest dość skutecznym medykamentem w zwalczaniu paradontozy.
Niemniej trzeba stwierdzić że konsultacja z lekarzem wydaje się konieczna, a paradontoza poddaje się leczeniu jeśli jest ono oczywiście systematyczne.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 12:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 08, 2014 10:28 am
Postów: 8
dany,
dziekuje za odpowiedz. przyznam szczerze, że nie wierzyłam mu jak mowil, ze mu sie zęby ruszają, ale może faktycznie kupie mu te paste, może to coś da. nie, nic nie mowil o krwawiacych dziaslach, ale czasem ma spuchniete - to moze miec jakies znaczenie?
a jak to nie pomoże to do jakiego lekarza isc? do dentysty?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Wto Cze 10, 2014 2:04 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Tak polecałbym wizytę u dobrego stomatologa i to jak najszybciej. Jeśli chodzi o krwawienie z dziąseł najczęściej występuje ono przy szczotkowaniu zębów. Opuchnięte dziąsła mogą być wstępem do tego. Wśród zębów ludzkich wyróżniamy te jednokorzeniowe, dwukorzeniowe czy trójkorzeniowe. Zwykle korzeni jest tyle ile kanałów liczy sobie każdy ząb. I tak zęby sieczne (incisivi) są jednokorzeniowe, tak samo kły (canis). Ale już zęby przedtrzonowe są dwukorzeniowe (premolares), a zęby trzonowe (molares) należą do trójkorzeniowych i trójkanałowych. Na ogół zęby są dobrze osadzone w zębodołach, a tym lepiej im więcej mają korzeni. Ale to oczywiste. Czasem natomiast dochodzi do wspomnianego przeze mnie cofania się dziąseł (regresio gyngivae) i odkrycia tym samym szyjek zębowych. W skrajnych przypadkach dochodzi do ruszania się zębów. Dlatego właściwie nie wiadomo czy paradontoza to choroba zębów (Morbus dentes), czy choroba dziąseł (Morbus gyngivae). Ubytek dziąseł sprawia że zęby są nadwrażliwe - nadwrażliwość szyjek zębowych. Równie wrażliwe na podrażnianie stają się dziąsła.
U Twojego męża zmiany są dość zaawansowane, pasta Parodontax może pomóc, ale lepiej aby była ona stosowana profilaktycznie przy pierwszych zwiastunach choroby. Z tego powodu jeszcze raz radziłbym wizytę u specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 8:49 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Jeżeli to faktycznie jest paradontoza to proponuję jak najszybciej udać się do lekarza stomatologa i tam zasięgnąć opinii,porady. Z perspektywy forum możemy tylko gdybać. Daj koniecznie znać jak będziecie już po wizycie co powiedział lekarz.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Nie Cze 29, 2014 11:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 08, 2014 10:28 am
Postów: 8
póki co szukam dobrego specjalisty... dowiedziałam się, że najlepiej udać się do periodontologa - czy możecie kogoś polecić?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Wto Lip 01, 2014 11:13 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Kiedyś mój wujek po powrocie z wywózki opowiadał, że najcenniejsza była cebula. Zęby... niektórzy wyjmowali sobie wtedy palcami. Opowiadał i gorsze rzeczy. Choć miałam wówczas kilka lat... dotąd pamiętam

Ja mam przekonanie do pasty blend-a-med pro ekspert (lepsza jak zauważyłam jest niestety ta z Niemiec). Te z reklam, na wrażliwe zęby... u mnie się nie sprawdziły... ale mnie, może za sprawą jedzenia zęby się nie ruszają. Mam zerówkę...piszę, bo to może mieć to znaczenie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Wto Lip 01, 2014 12:22 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 22, 2014 12:02 pm
Postów: 33
Domowymi sposobami raczej na pewno jej nie wyleczysz,jedynym sensownym rozwiązaniem będzie udac się tutaj do stomatologa. Z paradontozą nie ma żartów i im szybciej nastąpi profesjonalne leczenie,tym rzecz jasna lepiej.

_________________
www.MrHilary.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Nie Lip 06, 2014 10:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 08, 2014 10:28 am
Postów: 8
Stomatolodzy odsyłają do periodontologa, a ja nie znam żadnego dobrego :( macie jakieś doświadczenia i możecie mnie skierować do kogoś dobrego z warszawy?
dziękuję!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 12:50 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lip 07, 2014 12:41 am
Postów: 3
Takiego akurat nie znam, ale jak odsyłają, to na ogół wiedzą do kogo. Ja natomiast z dużą przyjemnością polecę Ci klinikę DeClinic gdy zaczną wypadać te ruszające się zęby. Najlepsi są w diagnozowaniu i wykonywaniu implantów. Mają najnowocześniejszy światowy sprzęt a implanty wykonuje stomatologi i chirurg szczękowy w jednej osobie. Zobacz na stronie: http://www.declinic.pl/super_oferta_implanty/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 11:51 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 10, 2014 11:47 am
Postów: 4
Przede wszystkim to dentysta, usunięcie kamienia i konsultacja. Domowe sposoby - cebula, cytrusy, masaż dziąseł, ostrożne mycie zębów, ew. suplementacja (głównie witamina C) i proszki jeśli lekarz jakieś podrzuci. W kwestii samej suplementacji trzeba pamietać żeby brać to regularnie, bo z doskoku nie zadziała tak naprawdę nic. A pamięć zaowodną bywa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Czw Lip 17, 2014 2:49 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 30, 2014 12:53 pm
Postów: 222
Dokładnie tak jak powyżej- jeżeli Twojemu mężowi ruszają się zęby to czym prędzej należy iść do dentysty póki jeszcze nie jest za późno.

_________________
www.Skworcu.com.pl- herbaty,kawy smakowe Yerba Mate.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 2:29 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 01, 2013 9:12 pm
Postów: 36
Jeżeli szukasz specjalistycznej opieki to polecam Ci klinikę Dental-Design Jaworska, znajduje się ona pod Warszawą, w Pruszkowie. Można tam dojechać w kilkanaście minut kolejką z centrum, więc nie ma problemu :) Specjalizują się oni tam w leczeniu paradontozy, więc myślę, że oddasz się w dobre ręce.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Czw Lip 31, 2014 7:43 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lip 22, 2014 11:07 am
Postów: 5
Może czas najwyższy pójść z tym do stomatologa?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ruszające się zęby
PostWysłany: Sob Sie 02, 2014 10:19 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Sie 02, 2014 10:02 am
Postów: 14
Zdecydowanie tak,bo z tego co opisujesz wynika że Twój mąż cierpi na zaawansowaną paradontozę i czym prędzej trzeb iść do dobrego lekarza aby zapobiec dalszemu wypadania i ruszaniu się zębów.

_________________
www.Aquamelior.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 52 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności