Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:31 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Aneurysma cerebri
PostWysłany: Nie Sie 10, 2014 10:50 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Mój znajomy miał przeprowadzone badanie angiograficzne naczyń mózgowych i stwierdzono u niego obecność w obrębie tętnicy tylnej mózgu (arteria posterior cerebri) tętniaka dużego (Aneurysma arteriae posterior) o wymiarach 12 na 17 mm. Wiem że są różne typy tętniaka np tętniak wrzecionowaty, który podobny jest do włókien mięśniowych gładkich mających również budowę wrzecionowatą oraz tętniak workowaty. Wiem również iż tętniaki powstają najczęściej w wyniku utraty elastyczności przez naczynia tętnicze, wtedy to krew pod dużym ciśnieniem rozpukla naczynie. Są trzy sposoby leczenia tej choroby, tych zmian: operacja klasyczna, operacja mało inwazyjna oraz operacja tzw klipsowania naczynia. Dwa pierwsze sposoby przeprowadzenia zabiegu mogę wytłumaczyć ponieważ są one dla mnie jasne. Pierwszy polega na wszczepieniu protezy naczyniowej w miejscu wystąpienia tętniaka poprzez otwarcie powłok ciała oraz dojściu tradycyjnym do wspomnianego miejsca. Krew przepływa wtedy przez wszczepioną protezę z pominięciem tętniaka i to nie pozwala na jego powiększanie. Drugi sposób przeprowadzony jest bez znieczulenia ogólnego, a polega na wprowadzeniu przez naczynia tętnicze tzw stentu bądź spiralki (coil). W ten sposób również nie pozwalamy tętniakowi rosnąć. Powikłaniem pierwszej metody może być zawał serca i zgon pacjenta podczas zabiegu. Powikłaniem drugiej metody jest udar mózgu i wynikające z tego konsekwencje. Trzeciego sposobu nie potrafię wyjaśnić dlatego proszę o pomoc, gdyż tą właśnie trzecią metodą postanowiono unieszkodliwić tętniaka u mojego znajomego. Wiem tylko iż na naczynie tętnicze nakłada się specjalne klipsy,czy klamry stąd nazwa metody. Tak sobie myślę że pominięcie tętniaka w tej metodzie polegałoby na zamknięciu zniekształconego naczynia poprzez właśnie założenie na nie klipsów i równocześnie pominięciu tego naczynia poprzez założenie bypassa. Ale to są takie moje dywagacje i tyle. Prosiłbym więc o rzeczywiste wyjaśnienie tej metody i informację o możliwych powikłaniach.
Słyszałem też iż jedną z metod leczenia Aneurysma cerebri jest metoda bezinwazyjna z użyciem lasera. Tej metody nie znam w ogóle, dlatego tym bardziej prosiłbym o szczegóły w tej kwestii. Podobno stosuje się nią w Warszawie i jest ona całkowicie bezpieczna.
Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek informację i z góry za to dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 

zdrowie



Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności