Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Śro Kwi 24, 2024 6:36 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ile jest chemii w naszych pokarmach?
PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 7:10 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Wszystkim Państwa, których interesuje interesuje ile jest chemii jest w naszych pokarmach, polecam przeczytanie książki Pani Julity Bator: „Zamień chemię na jedzenie”. Autorka matka trójki dzieci przeprowadziła własne śledztwo w sprawie chemii w naszych pokarmach. Dzięki temu zamiast wydawać pieniądze na lekarza, przeznacza je na zdrowsze jedzenie na przykład zamiast cukru może stosować sok z agawy. Poza tym w swojej książce zamieszcza wiele przepisów kulinarnych, które umożliwiają jej zastąpienie produktów wysokoprzetworzonych czyli z chemią. Dzięki temu jej dzieci nie mają już dokuczliwych objawów alergiopodobnych po spożyciu pokarmów wysokoprzetworzonych.
Ryszard Roszkowski
http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Ile jest chemii w naszych pokarmach?
PostWysłany: Nie Sie 17, 2014 8:31 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Tak to jest prawda iż w naszym pożywieniu które spożywamy codziennie jest coraz więcej chemii. Nawet te produkty które są uważane za zdrowe pod względem naturalnych składników posiadają w swym składzie konserwujące związki chemiczne, jak na przykład cytrynian sodu, czy cytrynian potasu.
Ale nie tylko nasze pożywienie jest sztucznie wzbogacane chemią. Chemia jest także w powietrzu skażonym m in związkami ołowiu (Pb). Tak więc to co hodujemy na naszych działkach, czy w przydomowych ogródkach, myśląc iż będzie pozbawione domieszek, w rzeczywistości wcale nie musi być takie zdrowe.
Dlatego wielu autorów dobrych pozycji oraz wielu dobrych bioterapeutów nawołuje do zmiany takiej, aby nie powodowała ona zatruwania globalnego środowiska. Cywilizacja nie zawsze idzie w parze ze zdrowiem, a przeważnie przeciwko niemu. Efekt cieplarniany oraz tzw dziura ozonowa, stale się powiększająca to tylko dowody na niszczącą działalność gatunku ludzkiego. Słowa z biblijnej Księgi Rodzaju - Czyńcie sobie Ziemię poddaną, nie znaczyły przecież kompletnej dewastacji.
Tak niedawno wspominano o nadchodzącym końcu świata zgodnym podobno z kalendarzem Majów. Według mnie, to z czym można się zgodzić, to hipoteza że końca świata nie będzie, będzie zaś koniec ludzkości, która przez swoje postępowanie, m in wbrew naturze, wyniszczy się sama. Pan Bóg ani żadna inna siła do tego ręki nie przyłoży.
Na szczęście jest coraz więcej mądrych ludzi tj Jadwiga Górnicka, Jadwiga Kempisty, Stefania Korżawska, którzy to zauważają i próbują zapobiec niszczeniu środowiska naturalnego. Nawołują także do zdrowego odżywiania się w zgodzie oczywiście z naturą. Bo przecież skąd biorą się w większości choroby, jak nie ze złego odżywiania się. Dlatego parafrazując słowa o Czesława Andrzeja Klimuszki - Wróćmy do ziół - należy stwierdzić i zaapelować słowami - Wróćmy do natury. I to mogłaby być pointa powyższych wywodów.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ile jest chemii w naszych pokarmach?
PostWysłany: Nie Wrz 14, 2014 6:01 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Wrz 01, 2014 9:41 am
Postów: 63
Miejscowość: Krak
Ostatnio czytałam, że ktoś wymyślił taką aplikację na Androida, gdzie wpisując produkt pokazuje jakie zawiera E oraz jakie mają na nas wpływ. Ktoś może wie coś na ten temat?

_________________
Grupa krwi: A Trening: bieganie Dieta: indywidualnie dobrana na podstawie do

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ile jest chemii w naszych pokarmach?
PostWysłany: Wto Wrz 16, 2014 8:29 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Prawdopodobnie Pani Agness.m chodzi o: eFood.
Na forum gazeta w dyskusji podają, że o wsparciu i samej aplikacji można poczytać: polakpotrafi.pl/projekt/efood w dyskusji znalazłem jeszcze inny link:
www.youtube.com/watch?v=haHTWzuxpuU
Wszystko to znalazłem na Forum Gazeta Kategoria: Zdrowie Podkategoria: Dieta
Pozdrawiam,
dickkor
http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ile jest chemii w naszych pokarmach?
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 10:13 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Wrz 14, 2014 2:59 pm
Postów: 118
Podobno na kaca dobry jest też świeżo wyciskany sok z pomarańczy ;).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ile jest chemii w naszych pokarmach?
PostWysłany: Czw Paź 23, 2014 9:58 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Paź 16, 2014 9:29 am
Postów: 7
teraz ciężko o zdrowe produkty a wszystko dlatego, że chemia pakowana jest w warzywa, owoce i ogólnie jedzenie, by dłużej trzymała świeżość, polepszała smak, wielkość. Niestety, takie czasy nadeszły.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ile jest chemii w naszych pokarmach?
PostWysłany: Czw Paź 23, 2014 7:21 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
dlatego lep[iej jeść mięso.
jarzyny i warzywka jak wciągną pektycydy (inne trucizny) to już ich nie wypuszczą , bo nie mają watroby do utylizacji trucizn.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ile jest chemii w naszych pokarmach?
PostWysłany: Pią Paź 24, 2014 12:24 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

A co powiecie Drodzy Forumowicze o żywności ekologicznej, bo wydaje się że nadejszła na to moda. Tu i ówdzie powstają tzw gospodarstwa ekologiczne produkujące żywność bez zanieczyszczeń i toksyn. Zamiast stosować środki ochrony roślin typu pestycydy, czy herbicydy, w gospodarstwach ekologicznych stosuje się środki pochodzenia naturalnego, które w jednak mniejszy sposób chronią warzywa przed szkodnikami typu mszyca np. Dlatego taka hodowla wymaga od jej założyciela dwa a nawet trzy razy większego nakładu pracy. Zyski zaś bezpośrednio z hodowli nie są zbyt duże.
Dlatego wielu rolników i hodowców zakłada zgoła inne hodowle. Mianowicie są to hodowle kóz, albowiem kozie mleko i produkty z mleka koziego są teraz rarytasem na rynku. Ludzie z problemami typu np dieta bezglutenowa muszą a w zasadzie powinni odżywiać się kozim wytwórstwem. I tego typu hodowla ponoć jak najbardziej się opłaca. Co wy o tym sądzicie, czy rzeczywiście gospodarstwo ekologiczne to taki dobry biznes w obecnym czasie?
Drugi problem to żywność modyfikowana genetycznie tzw GMO. Czy można mieć zaufanie do czegoś co powstało w pracowni przez połączenie genów produktu, a właściwie substratu z np genami szczura, bo tak jest właśnie z sałatą powstałą na drodze GMO? W dzisiejszych czasach dokonanie jakiegokolwiek wyboru jeśli chodzi o dietę jest bardzo trudne. W dobie rozwoju nauki eksperymentowanie chemiczne, czy genetyczne wcale nie dodaje jak widać walorów zdrowotnych. Dotyczy to też sztucznego dojrzewania warzyw oraz ich konserwowania poprzez chłodzenie np. A takie warzywa sprzedawane są najczęściej w marketach. Z reguły nie posiadają one ani walorów zdrowotnych, ani też smakowych.
I to tyle mojej bazgraniny. Nie ukrywam że liczę na dyskusję w temacie. Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ile jest chemii w naszych pokarmach?
PostWysłany: Śro Lis 05, 2014 12:42 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Nawiązując do wypowiedzi mojego przedmówcy ci ludzie w gospodarstwach ekologicznych mogą sobie trochę sprawę ułatwić : Po pierwsze siejąc i sadząc oraz zbierając zgodnie z Kalendarzem Księżycowym. (warto się w niego zaopatrzyć w tym roku w Kalendarz księżycowy1/ na rok 2015 wydany przez”Centrum „REA”) W tym kalendarzu jest określone kiedy i co należy siać lub sadzić.
„Księżyc kieruje wszystkimi płaszczyznami kosmicznymi, którymi rządzi prawo cyklicznego stawania się, czyli wodami, deszczem, roślinnością, urodzajem zwierzętami. Od nowiu do pełni soki roślin dążą do ich górnych części. W związku z tym należy sadzić i siać wszystko co owocuje nad ziemią. Właśnie przy powiększającym się Księżycu.”2/

Po drugie należy uwzględniać tzw korzystne i nie korzystne sąsiedztwo roślin zgodnie z zasadami biodynamiki.
Na przykład: Jeśli len lub fasolę posadzimy między ziemniakami to odstraszą stonkę ziemniaczaną. Konopie i chrzan pomagają zapobiegać zarazie ziemniaczanej. Jeśli bób posadzimy koło ziemniaków to ochronimy bób przed chrząszczem strąkowca. Pomidory i pietruszka dobrze rosną obok siebie. Pomidory nie lubią rosnąć obok kopru włoskiego, rzodkiewki i kalarepy. Jeśli pomidory rosną obok pokrzywy to nie gniją.3/

Objaśnienia:
1/ „Kalendarz Księżycowy na rok 2015” Podtytuły: „Porady na każdy dzień roku (Zdrowie i uroda; Praca i biznes; „Romanse i związki); „Kalendarz biodynamiczny dla działkowców, rolników, sadowników, ogrodników...” Z Kalendarzem tym można zapoznać się w salonikach prasowych. /
Wyjaśnienie: Zawsze kiedy jakiegoś czasopisma nie można otrzymać w salonikach prasowych lub w kioskach z gazetami warto skontaktować się w tej sprawie z firmami dostarczającymi prasę na przykład: „Ruch”, „Kolporter”. Do tych firm trafiają z kiosków i saloników czasopisma zwrócone po terminie w jakim miały być w sprzedaży/
2/Cytowane ze strony 115 książki Pana Leszka Mateli: „Polskie Feng shui”. Wydało tę książkę w2001 roku Wydawnictwo „Studio Astropsychologii” z Białegostoku. Książka ta jest prawdopodobnie dostępna tylko w bibliotekach.
3/ Powyższe informacje podaje na podstawie stron: 110-115 książki
Pana Leszka Mateli: „Polskie Feng shui”. Wydało tę książkę w2001 roku Wydawnictwo „Studio Astropsychologii” z Białegostoku. (Autor informacje o korzystnym i nie korzystnym sąsiedztwie roślin podaje cytując je z książki Pana Czesława Spychalskiego: „Radiestezja dla każdego”.
Pozdrawiam
Ryszard Roszkowski
http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ile jest chemii w naszych pokarmach?
PostWysłany: Śro Lis 05, 2014 2:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lis 05, 2014 1:42 pm
Postów: 1
Przeczytałam tą książkę i muszę przyznać że zaczęłam zwracać większą uwagę na to co jem, czytam etykiety ze składem produktów, a nawet niektore rzeczy wyrzuciłam z mojej listy zakupów, które wcześniej tam się znajdowały. Autorka w dość przystępny i prosty sposób potrafiła wytłumaczyć dlaczego niektóre produkty nam szkodzą. Polecam wszystkim tę książkę. Warto ją przeczytać i zwiększyć swoją świadomość o tym co jemu i czym karmimy swoje dzieci.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ile jest chemii w naszych pokarmach?
PostWysłany: Czw Lis 06, 2014 10:40 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
W drugiej części swojego ostatniego postu Pan Dany zapytuje o nasze zdanie w sprawie żywności zmodyfikowanej.
Według mnie żywność genetycznie zmodyfikowana jest bardzo zła i wchodzi do naszego życia kuchennymi drzwiami. Kilkakrotnie na opakowaniach spotykałem informacje, że jakieś składniki produktu były modyfikowane. Przez wiele lat jadłem jogurty Bakomy z owocami. Tam na opakowaniu było napisane , że zawiera skrobię modyfikowaną.
Gdzieś czytałem, ze w końcu ubiegłego wieku bardzo modyfikowano pszenicę prawdopodobnie po to, aby była wydajniejsza i odporniejsza na mrozy. Może dzisiejsze kłopoty z nietolerancją glutenu przez organizmy niektórych ludzi są tego skutkiem?
Kiedyś czytałem, że dla naszego zdrowia korzystniej jadać produkty z mąki żytniej. Bo żyto nie dało się z modyfikować, bo nie chciało zwiększyć wydajności z hektara po modyfikacjach. Problem w tym, ze najpopularniejsze mąki to mąki pszenne, chleby najczęściej wypiekają z mąk pszennych i żytnich razem.
Dziś nikt nie potrafi przewidzieć jakie będą skutki tych genetycznych modyfikacji dla naszego życia. Może to wpływać niekorzystnie na nasze geny.
Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski
http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ile jest chemii w naszych pokarmach?
PostWysłany: Pią Lis 07, 2014 12:47 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Wrz 11, 2014 9:53 am
Postów: 31
Cytuj:
Według mnie żywność genetycznie zmodyfikowana jest bardzo zła


Bo gdyż ponieważ albowiem?

Cytuj:
Dziś nikt nie potrafi przewidzieć jakie będą skutki tych genetycznych modyfikacji dla naszego życia. Może to wpływać niekorzystnie na nasze geny.


Rozumiem, że jeśli będę jadł mięso świń, zmienię się w świnię?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ile jest chemii w naszych pokarmach?
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 9:19 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lis 10, 2014 9:10 pm
Postów: 38
Ogólnie prawda jest taka że powinno zwracać się większą uwagę na to co się je i co się kupuje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ile jest chemii w naszych pokarmach?
PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 11:37 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 30, 2014 11:05 am
Postów: 17
Sensacja! Choroba Parkinsona, ALS, MS, raka trzustki, Miopatia i choroby neurologiczne są leczone w EAML!
https://www.youtube.com/watch?v=rwQi2AAssuE


Sensacja! Miopatia i choroby neurologiczne są leczone w EAML
https://www.youtube.com/watch?v=kCWXC60i0-I


Stwardnienie zanikowe boczne (ALS) i stwardnienie rozsiane (MS) można już uleczyć! część 2
https://www.youtube.com/watch?v=wIyA7SnP6tI


Sensacja! Choroba Parkinsona jest uleczalna w EAML!
https://www.youtube.com/watch?v=mS-vy7unTf8


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ile jest chemii w naszych pokarmach?
PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 9:23 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 30, 2014 12:53 pm
Postów: 222
Patrząc na skład dzisiejszej żywności,to mam wrażenie że chemia zajmuje w nim coraz więcej miejsca i nie ma się potem czemu dziwić,że są choroby czy rożne dolegliwości więc zawsze staram się odżywiać po prostu racjonalnie bazując raczej na tych ekologicznych produktach ,dostaniemy je w sklepach internetowych gdzie dodatkowo cena będzie o wiele niższa.

_________________
www.Skworcu.com.pl- herbaty,kawy smakowe Yerba Mate.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności