Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 11:07 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jazda samochodem z małym dzieckiem
PostWysłany: Wto Wrz 16, 2014 9:35 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lis 03, 2010 5:02 pm
Postów: 57
Niedługo mam długi wyjazd, będzie trwać ok. 6 godzin - samochodem. Mam 6-miesięczne dziecko, które nie przepada za jazdą w jakichkolwiek pojazdach. Wiem, że normalnie maluchy zasypiają, ale moje nie. Co mogę podać dziecku by lepiej się poczuło w trakcie jazdy? Może jakieś ziółka na uspokojenie?

_________________
http://www.mistrzowieszeptow.pl/


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jazda samochodem z małym dzieckiem
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 10:11 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Wrz 14, 2014 2:59 pm
Postów: 118
Kiti napisał(a):
Niedługo mam długi wyjazd, będzie trwać ok. 6 godzin - samochodem. Mam 6-miesięczne dziecko, które nie przepada za jazdą w jakichkolwiek pojazdach. Wiem, że normalnie maluchy zasypiają, ale moje nie. Co mogę podać dziecku by lepiej się poczuło w trakcie jazdy? Może jakieś ziółka na uspokojenie?

Polecam Ci artykuł http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com/2014/07/choroba-lokomocyjna.html napisany przez farmaceutkę :).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jazda samochodem z małym dzieckiem
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 1:41 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 17, 2014 1:37 pm
Postów: 1
Najlepiej weź coś co łatwo się wchłania, może to być coś na bazie składu ziółek, jak homeopatia lub zapytajsiefarmaceuty.pl :)


@Biczyk na blogu farmaceuty pani pisze o jakimś piwie :) może to taki farmaceuta jakie ma wpisy ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jazda samochodem z małym dzieckiem
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 9:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 17, 2014 9:55 pm
Postów: 1
może jakiś lek przeciwkolkowy? viburcol np. przy kolce pomaga masaż brzuszka, kąpiel, noszenie na rękach buźką w dół, u nas pomagało.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jazda samochodem z małym dzieckiem
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 10:38 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Wrz 14, 2014 2:59 pm
Postów: 118
kszaczek napisał(a):
@Biczyk na blogu farmaceuty pani pisze o jakimś piwie :) może to taki farmaceuta jakie ma wpisy ;)

Yy, nie rozumiem?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jazda samochodem z małym dzieckiem
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 11:05 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Takie preparaty jak Neospazmina czy Pasipasmina mogłyby być skuteczne, ale przyznam szczerze że nie wiem czy stosuje się je u takich maluszków.
Na rynku wiem że istnieje preparat dla dzieci w formie leku płynnego zawierający w swym składzie ekstrakt z melisy (Melissa oficinalis). Melisa jest łagodnym ziołem uspokajającym a dodatkowo płyn jest preparatem smakowym.
Jeśli w to wierzysz, a sądzę że nie ma powodów żeby nie wierzyć, także łagodny masaż stópek dziecka powoduje u niego uspokojenie i wyciszenie. Także warto spróbować, to naprawdę pomaga.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jazda samochodem z małym dzieckiem
PostWysłany: Pon Wrz 22, 2014 1:00 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Wrz 18, 2012 5:12 pm
Postów: 33
najbezpieczniej zastosować Viburcol. W końcu to lek homeopatyczny więc nie zaszkodzi tak jak nie które inne podane tutaj leki dziecku. Bez przesady też aby faszerować dziecko jakimiś lekami tylko na kilka godzin w podróży.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jazda samochodem z małym dzieckiem
PostWysłany: Pon Wrz 22, 2014 10:47 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 07, 2013 6:30 pm
Postów: 55
moje dziecko też jak było takie malutkie nie chciało jeździć samochodem, płacz był jak nie wiem. U mnie rada była taka, że zwyczajnie nie jeździliśmy, około roku przeszło i teraz jest tylko bum bum, mogłaby jeździć całe dnie. Może rzeczywiście Viburcol pomoże, stosowałam te kolki przy ząbkowaniu, moja córka po nich zasypiała to może i Twoje dzieciątko zaśnie. Polecam do lektury http://spokojdziecka.pl/strefa-wiedzy/niepokoje-u-dzieci/pierwsza-podroz-z-niemowlakiem.html
a co do masażu stópek to nie słyszałam, ale może faktycznie warto spróbować :)

_________________
http://msadvertising.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jazda samochodem z małym dzieckiem
PostWysłany: Śro Paź 08, 2014 1:39 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 08, 2014 1:28 pm
Postów: 6
Polecam plastry Transway na chorobę lokomocyjną, które działają na zasadzie akupresury. Za pomocą specjalnego stożka masują punkt kontroli wewnętrznej. Znajduje się on na nadgarstkach i wg. medycyny chińskiej jest odpowiedzialny za przeciwdziałanie i leczenie nudności oraz wymiotów. Plastry nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Mają działanie uspokajające, jednak w przeciwieństwie do tabletek nie usypiają.

Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności