Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:55 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pakowanie artykułów żywnościowych w torebki foliowe zdrowo?
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 5:41 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Zastanawia mnie: Dlaczego w wielu sklepach artykuły żywnościowe sprzedawczynie pakują nam w torebki i torby foliowe, zamiast w papier lub torebki papierowe. Jeszcze gorzej, że często te artykuły żywnościowe przechowujemy w lodówce w tych torebkach foliowych.
Wielokrotnie czytałem, że z tej folii do przechowywanych w tych torebkach produktów żywnościowych przedostają się szkodliwe dla naszego zdrowia związki chemiczne. Dlaczego tak uparcie pakuje się artykuły spożywcze w torebki foliowe? Co Państwo o tym myślicie?
Zgadzam się z tym, że torby foliowe są bardzo przydatne przy zakupach. Moim zdaniem nie powinny jednak mieć bezpośredniego kontaktu z artykułami spożywczymi.
W niektórych znajomych mi sklepach proszę sprzedawczynie o zapakowanie na przykład bułek lub wypieków w torebki papierowe. (W jednym z tych sklepów pakują mi bułki w dostarczone przez Piekarnię w torebki z nadrukowaną logo i nazwą Piekarni.(reklama).
Niestety nie wszystkie sklepy mają torebki papierowe.
Ryszard Roszkowski
http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Pakowanie artykułów żywnościowych w torebki foliowe zdrowo?
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 10:37 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Ja tylko mam do dodania że pakowanie żywności w opakowania foliowe powoduje jej szybsze psucie się. Na przykład wędliny pakowane w folie i zostawione w niej w lodówce bez dostępu powietrza stają się obślizłe i niemalże do wyrzucenia i to w bardzo krótkim okresie czasu. To samo dzieje się z owocami. Dlatego jeśli kupujemy coś w folii a potem chcemy to przechowywać w lodówce starajmy się zachować wspomniany dostęp powietrza.
Nie tylko artykuły spożywcze pakowane w folie mogą być niezdrowe ze względu na chemiczny charakter opakowania. Wszyscy doskonale wiemy iż to dotyczy także plastikowych butelek, w których przechowywane są napoje i niby zdrowa woda mineralna. Przenikanie substancji chemicznych do produktu znajdującego się w tego typu opakowaniu powoduje obniżenie walorów zdrowotnych, a i smakowych zarazem tegoż produktu. Dlatego najkorzystniejsze wydają się być opakowania szklane, które sprzyjają zachowaniu pierwotnego składu. Ale niestety te są z reguły w mniejszości. Ciekawe dlaczego.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pakowanie artykułów żywnościowych w torebki foliowe zdrowo?
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 1:49 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Wrz 11, 2014 9:53 am
Postów: 31
Żywność jest obślizgła ponieważ torebki foliowe są wodo- i tłuszczoszczelne, naturalnie parująca woda przyczepia się do torebki lub do mięsa, a z przyprawionych wędlin wydziela się tłuszcz. Zanim zacznie się narzekać na "chemię" wypadałoby się trochę jej pouczyć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pakowanie artykułów żywnościowych w torebki foliowe zdrowo?
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 2:02 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Wrz 18, 2014 1:53 pm
Postów: 5
Ja nie jestem zwolenniczką pakowania żywności w foliowe opakowania, i co tylko mogę pakuje w papier. Papier jest przyjazny środowisku i nieszkodliwy, oczywiście taki bez żadnych napisów, bo te mogą powodować zatrucie. Nasze społeczeństwo jeszcze jest mało świadome zagrożeń ze strony foliowych torebek i w ogóle pakowania w plastik. To raz ze nie zdrowe a dwa zaśmiecamy środowisko i niedługo utoniemy w tych śmieciach.

_________________
https://drzeweczkaa.sklepna5.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pakowanie artykułów żywnościowych w torebki foliowe zdrowo?
PostWysłany: Pią Paź 03, 2014 12:56 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 30, 2014 12:53 pm
Postów: 222
Torebki foliowe na pewno nie są czymś zdrowym i jeżeli mam wybierać to z pewnością stawiam na żywność która jest bezpiecznie a zarazem ekologicznie pakowana. Równie ważny jest także sam wybór miejsca w którym kupujemy,w naszym sklepie możecie liczyć na doskonałą jakość.

_________________
www.Skworcu.com.pl- herbaty,kawy smakowe Yerba Mate.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pakowanie artykułów żywnościowych w torebki foliowe zdrowo?
PostWysłany: Śro Lut 11, 2015 12:38 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 11, 2015 12:37 pm
Postów: 1
Też jestem zwolennikiem papierowych torebek :) Higiena i ekologia w jednym. Jeśli chciałby ktoś zamówić sobie torby papierowe, sklep online http://www.ecosac.pl to miejsce godne polecenia ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pakowanie artykułów żywnościowych w torebki foliowe zdrowo?
PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 12:41 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lut 19, 2015 12:39 pm
Postów: 1
A co powiedzielibyście, gdyby zamiast foliówek, na zakupy mieć torebki z logo ? Możnaby stworzyć własny wzór, nadrukować i z taką papierówką sobie chodzić :D Myślę, że prestiż od razu by wzrósł, kojarzylibyśmy się ze świadomymi mieszkańcami Ziemii :d polecam www.ecosac.pl, jak odkopię zdjęcie to dołącze, robiłam sobie taką na zamówienie właśnie :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pakowanie artykułów żywnościowych w torebki foliowe zdrowo?
PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 1:06 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 26, 2014 7:59 am
Postów: 47
Ja się staram w ogóle niczego w torebkach w lodówce nie przechowywać. Jak mam wędlinę to zawsze wypakowuję ją do jakiegoś pojemniczka otwartego, albo na talerz.

A wędliny nie stają się oślizgłe same z siebie, tylko przez szczelność opakowania. Dostęp do powietrza nie ma tu znaczenia.

_________________
Lubisz biega


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pakowanie artykułów żywnościowych w torebki foliowe zdrowo?
PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 7:09 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Gru 19, 2014 7:34 pm
Postów: 25
W przypadku chleba nie mogę się zgodzić, plastikowe torebki są dużo bardziej higieniczne i praktyczne zobacz sobie na - http://www.hellopak.pl/realizacje--4, natomiast fakt, nie powinniśmy ich wsadzać do lodówki, ale w przypadku chleba, to chyba nikt nie wpada na takie pomysły ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pakowanie artykułów żywnościowych w torebki foliowe zdrowo?
PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 2:31 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
W czasach młodości przez wiele lat jeździłem na wczasy w Sudety. W czasie posiłków podawano nam na każdy stół jeden koszyk wiklinowy wyłożony tkaniną lnianą lub bawełnianą z pokrojonymi kromkami chleba. Kromki chleba pozostałe w koszyku po posiłku okrywano tą tkaniną i ten chleb był zawsze świeży.
A dziś , żeby chleb nie zesechł trzeba go trzymać w woreczku foliowym!
Ryszard Roszkowski


http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pakowanie artykułów żywnościowych w torebki foliowe zdrowo?
PostWysłany: Czw Sty 14, 2021 6:33 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 14, 2021 6:30 pm
Postów: 1
Pewnie dlatego że opakowanie foliowe wychodzi trochę taniej w produkcji :(
https://niupak.eu/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pakowanie artykułów żywnościowych w torebki foliowe zdrowo?
PostWysłany: Czw Mar 11, 2021 2:53 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 11, 2021 2:37 pm
Postów: 1
Wszystko zależy od tego kto jest producentem i czy ma oznaczenie EKO BIO. Wielu producentów nie robi tego i jest to poważny błąd. Np. kupując https://niupak.eu/kategoria-produktu/eko-bio/ jesteś pewien że masz Eko Bio


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności