Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:21 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: oczyszczanie jelita grubego
PostWysłany: Pią Paź 17, 2014 2:58 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Wrz 14, 2014 2:59 pm
Postów: 118
Swoją drogą podobno dobry jest preparat Colon C, ostatnio jako że jestem po antybiotyku (w dodatku bez sensu jak się okazało, na początku się opierałam ale potem ustąpiłam lekarzowi, że będę brać) i mimo brania probiotyku zastanawiam się właśnie nad tym preparatem.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: oczyszczanie jelita grubego
PostWysłany: Sob Paź 18, 2014 10:39 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Colon C to lek zawierający w swoim składzie probiotyki, prebiotyki i błonnik i jako taki jest dobrym rozwiązaniem po kuracji antybiotykowej. Lek jest w formie zawiesiny i dobrze oraz skutecznie spełnia swoją funkcję.
Oprócz Colon C są jeszcze inne sposoby wzbogacania flory bakteryjnej jelita. Do tych sposobów należy na przykład spożywanie pełnotłustych jogurtów naturalnych L+. Jogurty te zawierają szczepy bakteryjne lewoskrętne tj acidofilus i bifidus przyjazne organizmowi człowieka. A dlaczego pełnotłuste? A dlatego że bakterie muszą mieć dostateczną ilość pożywki, którą w tym przypadku jest tłuszcz jogurtowy. Wiadomo bowiem iż jeśli hoduje się bakterie poza organizmem to jako pożywkę najczęściej stosuje się związki energodonatory tj agar. Tłuszcz jest jak najbardziej takim donatorem.
I wreszcie trzeci sposób - własna hodowla jogurtowa ze szczepów bakteryjnych podanych powyżej według przepisu Jadwigi Kempisty lub z tzw grzybków tybetańskich. Picie takich jogurtów czy kefirów ma zbawienny skutek na pracę jelit oraz tak samo w przypadku hodowli z kultur bakteryjnych wzbogaca florę jelita.
Trzeba też pamiętać o uzupełnieniu witamin po kuracji antybiotykowej. Jest to tak samo ważne, gdyż antybiotyki powodują ubytek tych tak bardzo ważnych związków.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: oczyszczanie jelita grubego
PostWysłany: Nie Paź 19, 2014 3:43 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Wrz 14, 2014 2:59 pm
Postów: 118
Przekonałeś mnie, sięgnę po Colon C jak będę robić następne zamówienie w aptece :).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: oczyszczanie jelita grubego
PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 6:02 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
ja bym jeszcze dodał grzybka tybetanskiego z hodowli na mleku od krowy lub na mleku kozim, to działa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: oczyszczanie jelita grubego
PostWysłany: Sob Paź 25, 2014 8:24 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Paź 04, 2014 3:02 pm
Postów: 12
Ja jak szukałem sposobu żeby odbudować florę bakteryjną w jelicie, to jadłem dużo kiszonek. Zawierają one dużo bakterii kwasu mlekowego. Polecam

_________________
Sk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: oczyszczanie jelita grubego
PostWysłany: Wto Paź 28, 2014 6:46 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Wrz 14, 2014 2:59 pm
Postów: 118
zdrowie_moje napisał(a):
Ja jak szukałem sposobu żeby odbudować florę bakteryjną w jelicie, to jadłem dużo kiszonek. Zawierają one dużo bakterii kwasu mlekowego. Polecam

Po antybiotykoterapii jedzenie to trochę za mało, lepiej sięgnąć po probiotyki. Warto kupować te które mają status ''produkt specjalnego przeznaczenia medycznego/dietetycznego'' - z reguły są bardziej wartościowe niż suplementy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: oczyszczanie jelita grubego
PostWysłany: Czw Lis 20, 2014 11:21 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 05, 2014 12:13 pm
Postów: 6
Miejscowość: Kowary
Polecam błonnik rozpuszczalny Psyllium Dr Popova, który produkowany jest z oczyszczonych osłonek nasion indyjskiej Babki jajowatej (Plantago ovata). Preparat oczyszcza przewód pokarmowy z zalegających w nim niestrawionych resztek pokarmowych, ale także z toksyn, grzybów, bakterii czy pierwotniaków. Poprzez działanie prebiotyczne wspomaga więc działanie fizjologicznej flory bakteryjnej i zapewnia prawidłowe wypróżnienia.

http://merit-poland.eu/produkt,2,Psyllium_Dr._Popova_200_g
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: oczyszczanie jelita grubego
PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 11:56 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 30, 2014 11:05 am
Postów: 17
Sensacja! Choroba Parkinsona, ALS, MS, raka trzustki, Miopatia i choroby neurologiczne są leczone w EAML!
https://www.youtube.com/watch?v=rwQi2AAssuE


Sensacja! Miopatia i choroby neurologiczne są leczone w EAML
https://www.youtube.com/watch?v=kCWXC60i0-I


Stwardnienie zanikowe boczne (ALS) i stwardnienie rozsiane (MS) można już uleczyć! część 2
https://www.youtube.com/watch?v=wIyA7SnP6tI


Sensacja! Choroba Parkinsona jest uleczalna w EAML!
https://www.youtube.com/watch?v=mS-vy7unTf8


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: oczyszczanie jelita grubego
PostWysłany: Czw Maj 21, 2015 8:57 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Maj 21, 2015 8:51 am
Postów: 4
Właśnie postanowiłam skorzystać z polecanej kuracji Colonpack i zaobserwowałam, że mój stolec stał się bardziej jasny. Wie ktoś co to może oznaczać? Jestem dobrej myśli, że nie jest to wynikiem oczyszczania jelita z zalegających tam pozostałości, ale wolę dopytać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: oczyszczanie jelita grubego
PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 10:50 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 22, 2014 1:23 pm
Postów: 30
Miejscowość: Wroc
Polecam indyjską babkę jajowatą, która jest bogata w błonnik, dzięki czemu naturalnie reguluje funkcjonowanie jelit. Pęcznieje w żołądku i jelitach, co zapewnia szybsze uczucie sytości. Ma właściwości wiązania wody w organizmie, co sprzyja wzrostowi objętości stolca, a tym samym pobudzeniu trawienia i wydalania.

http://www.apo-discounter.pl/indyjska-babka-jajowata-p-4643.html
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: oczyszczanie jelita grubego
PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 8:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 07, 2015 11:09 am
Postów: 9
Witam! Równie skuteczne w oczyszczaniu co wymieniona wyżej babka jajowata jest także babka płesznik. Połączenie tych dwóch nasion występuje w preparacie Błonniku Witalnym, który pomaga w procesie oczyszczania organizmu ze złogów i toksyn. Ma on także właściwości hamujące apetyt i regulujące poziom cholesterolu we krwi. Ale to nie wszystkie jego prozdrowotne właściwości. Po więcej informacji zapraszam serdecznie na stronę czystejelito.eu


Pozdrawiam
Jolanta Piwowarczyk
Online Ekspert marki Mapa Zdrowia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: oczyszczanie jelita grubego
PostWysłany: Pią Cze 03, 2016 9:03 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Maj 31, 2016 7:36 pm
Postów: 5
Miejscowość: Nowy Targ
Zainteresował mnie ten temat bardzo, szczególnie, że bliska mi osoba interesuje się teraz tym tematem i chce poczynić taki krok. Ja jednak do końca nie wiem.. Czytam na ten temat różne opinie i jak zwykle są zwolennicy i przeciwnicy, ale jeżeli ktoś chce to zrobić to moim zdaniem nie warto stosować gotowych preparatów, które miałyby to wspomóc. Nie wiadomo tak naprawdę w jaki sposób one nam pomogą i czy na pewno, a jeżeli nie to czy nam np. nie zaszkodzą. Dlatego ja byłabym za tym, żeby przede wszystkim stosować naturalne preparaty, sposoby na to aby oczyścić jelito. Duże ilości wody, sport to przede wszystkim. Dodatkowo warto wspomóc się ziołami i naparami.. Wspomniany masaż też nie jest złym rozwiązaniem.

_________________
https://scalenieduszy.pl/wampir-energetyczny-psychologia/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: oczyszczanie jelita grubego
PostWysłany: Pon Sie 15, 2016 4:20 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sie 11, 2016 1:54 pm
Postów: 7
Ja bym zaczęła od oczyszczania krwi, osobiście mogę powiedzieć, że bardzo mi pomogło. Korzystałem z tego przepisu: http://arturtopolski.pl/oczyszczanie-krwi-porady-zdrowie-domowe/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: oczyszczanie jelita grubego
PostWysłany: Wto Wrz 13, 2016 1:22 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Wrz 13, 2016 1:07 pm
Postów: 11
Na początek zrób badanie z żywej kropli krwi, to podtawowy krok w profilaktyce i późniejszej walce o zdrowie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: oczyszczanie jelita grubego
PostWysłany: Nie Lut 26, 2017 10:51 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Maj 16, 2016 6:50 pm
Postów: 55
Jaką macie pewność, że z tym jelitem jest tak jak przypuszczacie? Ja na waszym miejscu udałabym się do Centrum GH , te centrum mieści się w Wrocławiu. Zajmują się Gastroskopią i Hepatologią. Dla pewnej grupy wiekowej, kolonoskopia jest bezpłatna, myślę że warto z tego skorzystać.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności