Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 5:50 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak walczyć z bolącym kręgosłupem?
PostWysłany: Nie Paź 12, 2014 8:48 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 12, 2014 8:44 pm
Postów: 45
Mam siedzącą pracę i zaczynam odczuwać bolesne skutki siedzącego trybu życia :( Głównie objawia się to bólami kręgosłupa. Smaruję to różnymi maściami, ale mało mi to pomaga. Wiem, że najlepiej byłoby więcej sie ruszac, ale no wiadomo, że nie zawsze jest na czas. Czy jest coś co mogę zmienić/zacząć praktykować żeby jakoś złagodzić te dolegliwości?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jak walczyć z bolącym kręgosłupem?
PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 12:04 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Oczywiście że jest coś, co można zrobić z bolącym kręgosłupem. Zgaduję że chodzi o odcinek lędźwiowy (vertebrae lumbales). W momencie kiedy mamy pracę lub tryb życia siedzący zanadto obciążamy wspomniany odcinek i dochodzi do degeneracji chrząstki stawów międzykręgowych (degeneratio chondrae articulares intervertebrales). Są to typowe zmiany zwyrodnieniowe dotykające dużą liczbę ludzi. Takie zmiany powodują z kolei ucisk na odpowiednie nerwy wychodzące z otworów międzykręgowych (foramini intervertebrales). To powoduje stan zapalny i ból dość uciążliwy. Dlatego tak ważne jest dbanie o odpowiednią motorykę kręgosłupa, tak aby nie dochodziło do tego typu przypadłości.
Kręgosłup (columna vertebralis) to podpora naszego organizmu zbudowana nie tylko z samych kręgów. Kręgi połączone są ze sobą za pośrednictwem stawów międzykręgowych i stykają się powierzchniami stawowymi (faciae articulares) górną i dolną, które przyżyciowo pokrywa chrząstka stawowa. Stawy międzykręgowe odpowiedzialne są w dużej mierze za pracę kręgosłupa i jego mobilność. Ale nie tylko one. Kręgosłup to także mięśnie stanowiące podstawę mobilności. Do tych mięśni zaliczamy mięśnie nadkolcowe i międzykolcowe (mm supraspinales et interspinales) oraz mięśnie międzypoprzeczne (mm intertransversriae) stanowiące dużą i zwartą grupę mięśniową. To właśnie te mięśnie i masywność budowy kręgów lędźwiowych chroni ten odcinek przed kontuzjami i zmianami starczymi, jakimi mogą być wspomniane zwyrodnienia.
Dbanie o nasz kręgosłup to przede wszystkim kinezyterapia czyli ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia które umożliwiają wzmocnienie mięśni oraz zapobiegają przez to degeneracji chrząstki stawowej. Do tych ćwiczeń zaliczamy np koci grzbiet, czy ławeczkę. Wszystkie ćwiczenia korekcyjne dla kręgosłupa znajdziesz w wątku na temat kinezyterapii. Poza tym pomocne są również ćwiczenia jogistyczne (asany), które z kolei można znaleźć w wątku dotyczącym Hatha Jogi. Zapamiętaj sobie jedno - to nie masaż jest główną metodą walki z bólem kręgosłupa, ani wcieranie maści przeciwbólowych typu Voltaren, Naklofen, czy Naproxen. Nie pomogą też tabletki przeciwbólowe typu Alleve. Jedynym lekiem na dłuższą metę są ćwiczenia korekcyjne, bez nich tak naprawdę pomoc będzie chwilowa.
Jeśli mowa o lekach naturalnych działających przeciwbólowo najskuteczniejszym z nich wydaje się być kora wierzby - cortex Salicis. Zawarte w niej salicylany działają nie tylko przeciwbólowo, ale również likwidują stan zapalny. W zasadzie powinno się przyjmować pół szklanki ciepłego wywaru dziennie po posiłku głównym, ale nie więcej ponieważ lek ma bardzo silne działanie.
Co jeszcze mogę polecić to na przykład akupresura, w której działanie zdrowotne nie każdy wierzy. Najlepiej znajdź wykwalifikowanego akupresurzystę i poddaj się zabiegom leczniczym i analgetycznym na meridianie głównego regulatora tylnego (Tu Mo) oraz meridianie pęcherza moczowego. Te zabiegi na pewno poprawią ukrwienie odpowiednich miejsc co sprawi że poczujesz ulgę na długi czas. Akupresura jest niczym innym jak tylko masażem skierowanym na odpowiednie BAP - punkty biologicznie aktywne, dlatego warto skorzystać również z tej możliwości.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak walczyć z bolącym kręgosłupem?
PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 6:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 13, 2014 6:08 pm
Postów: 4
mi pomogla zmiana materaca ze zwykłego na taki wykonany z pianki lateksowej. znajoma rehabilitantka polecila mi taki zakup w mildisie i jestem zadowolony. materac ugina sie tylko w miejscu faktycznego nacisku ciala i jest podzielony na 7 stref ktore dostosowuja sie do poszczegolnych czesci ciala. czuc roznice :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak walczyć z bolącym kręgosłupem?
PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 7:30 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Paź 02, 2014 11:16 am
Postów: 3
Moze warto zacząć dbać o kręgosłup takze w pracy
http://www.seart.pl/jak-dbac-kregoslup-pracy-a-33.html
;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak walczyć z bolącym kręgosłupem?
PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 9:21 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Systematycznie ćwiczyć na dywanie "rybkę" (1-2 minuty 2x dziennie) i kiedy się da pływać na grzbiecie... na odcinek szyjny...ćwiczenie żółwia...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak walczyć z bolącym kręgosłupem?
PostWysłany: Nie Paź 19, 2014 3:06 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Paź 19, 2014 3:03 pm
Postów: 1
Ale chyba warto wlozyc pod brzuch jakis reczniczek (jak ma się skoliozę) ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak walczyć z bolącym kręgosłupem?
PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 9:43 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 26, 2014 7:59 am
Postów: 47
Ja sobie radzę w inny sposób. Po prostu pogimnastykuj się po powrocie z pracy. 5-10 minut ćwiczeń i od razu jest lepiej. Wiadomo, jeżeli nigdy nie ćwiczyłaś to ciężko będzie organizm przyzwyczaić, ale jeśli już to zrobisz, to powinnaś pozbyć się bólów kręgosłupa. Jest sporo ćwiczeń rozciągających kręgosłup, możesz spróbować.

_________________
Lubisz biega


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak walczyć z bolącym kręgosłupem?
PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 12:20 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 08, 2014 1:42 pm
Postów: 10
Miejscowość: Wroc
Polecam Ci siedzisko ortopedyczne DorsaBack, znanej szwedzkiej firmy Sissel, które jest przeznaczone do stosowania na krzesłach, fotelach, kanapach, łóżkach czy leżakach, także w pozycji leżącej. Wykonane jest z drewna profilowanego w dwóch płaszczyznach, które pokryto elastyczną pianką w welurowym pokrowcu.

http://sklepikseniora.pl/siedzisko-ortopedyczne-dorsa-back-p1546.html

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak walczyć z bolącym kręgosłupem?
PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 1:37 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 20, 2014 12:56 pm
Postów: 34
Na bolący kręgosłup czy też generalnie na siedzący tryb życia polecam aktywność fizyczną w postaci biegania,siłowni,roweru czy pływania- to ostatnie rewelacyjnie działa na kręgosłup,wystarczy popływać,iść na bicze wodne i zobaczysz,że będzie o niego lepiej.

_________________
www.OdchudzanieSklep.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak walczyć z bolącym kręgosłupem?
PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 12:06 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 30, 2014 11:05 am
Postów: 17
Sensacja! Choroba Parkinsona, ALS, MS, raka trzustki, Miopatia i choroby neurologiczne są leczone w EAML!
https://www.youtube.com/watch?v=rwQi2AAssuE


Sensacja! Miopatia i choroby neurologiczne są leczone w EAML
https://www.youtube.com/watch?v=kCWXC60i0-I


Stwardnienie zanikowe boczne (ALS) i stwardnienie rozsiane (MS) można już uleczyć! część 2
https://www.youtube.com/watch?v=wIyA7SnP6tI


Sensacja! Choroba Parkinsona jest uleczalna w EAML!
https://www.youtube.com/watch?v=mS-vy7unTf8


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak walczyć z bolącym kręgosłupem?
PostWysłany: Śro Mar 04, 2015 9:22 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Mar 04, 2015 8:42 pm
Postów: 12
Masaż masaż i jeszcze raz masaż, a najlepsza do tego jest mata masująca firmy medivon. Jest funkcjonalna, dzięki czemu ja używam jej nawet w pracy przed komputerem. Kłade sobię na krzesło i włączam masaż. Nawet nie wiem kiedy mi czas leci, a po pracy nie czuje już żadnego bólu pleców. Zresztą matę też można mieć w aucie na fotelu. No poważnie mówię że pomaga znakomicie. Polecam więc wszystkim pracującym na siedząco


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak walczyć z bolącym kręgosłupem?
PostWysłany: Pon Mar 09, 2015 8:11 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 22, 2014 1:23 pm
Postów: 30
Miejscowość: Wroc
Weź pod uwagę kompres z elektrodami grzewczymi Doc Therma, który niweluje ból w obszarach biodrowych i lędźwiowych. Poprzez wytwarzanie ciepła przez kompres, mięśnie pleców rozluźniają się. Dzięki temu ustępuje nie tylko ból, ale i napięcia mięśniowe, które krępują ruchy.

http://www.apo-discounter.pl/doc-therma-kompres-rozgrzewajcy-na-bl-plecw-p-57814.html
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak walczyć z bolącym kręgosłupem?
PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 5:20 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 19, 2015 5:18 pm
Postów: 4
Witam znam genialny sposób na bóle kręgosłupa i innych części ciała. Jestem rehabilitantką i stosuje ta technologie często na swoich pacjentach i na rodzinie .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak walczyć z bolącym kręgosłupem?
PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 11:25 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Gru 19, 2014 7:34 pm
Postów: 25
A może dobry masaż, czy terapia manualna? Nie wiem skąd jesteś ale w Częstochowie funkcjonuje taki ośrodek Neurosemper, prowadzą tam właśnie rehabilitacje i fizjoterapie, stosują różne nowoczesne metody, mało inwazyjne, myślę, że coś takiego mogłoby Ci pomóc. Niestety jeśli oczekujesz szybkiej pomocy, to musisz zapisać się prywatnie :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak walczyć z bolącym kręgosłupem?
PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 11:42 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Mar 22, 2015 11:26 am
Postów: 3
Witajcie! Kręgosłup jest trudny do ustawienia i, że tak powiem, optymalizacji, ponieważ w 90% przypadków, pacjenci nie mają odpowiedniego nawodnienia organizmu. "Dyski" między kręgami bez wody wysychają przez co trudniej jest im amortyzować ciężar naszego codziennego życia, co natomiast wiąże się z bólem. Na problemy z kręgosłupem polecam dobrą alkaliczną wodę w dawce 30ml na kilogram masy ciała! :) Zachęcam do śledzenia mojej/naszej działalności prozdrowotnej na You Tube i Facebooku, któa ma na celu szerzenie podstawowej wiedzy dotyczącej ludzkiego zdrowia. Podsyłam linki:
https://www.facebook.com/LepiejZdrowo
https://www.youtube.com/channel/UCVpIcqXODtY8lf6Kb4g2JKA
#LepiejZdrowo
Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 106 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności