Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Śro Kwi 24, 2024 12:05 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Łysienie
PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 9:10 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 04, 2014 9:04 am
Postów: 1
Witajcie. Nie widzę tutaj tego tematu a dla nas łysiejących to poważna sprawa. Łysieję z powodów dziedzicznych. Nigdy jednak nie pogodziłem się z tym faktem. Zawsze szukałem preparatu, który mi pomoże w walce z utrata włosów. Próbowałem różnych specyfików, ale z żadnego do końca nie byłem zadowolony. Trzy miesiące temu zacząłem stosować "NR 07" Nie żałuję tego. Na dzień dzisiejszy na mojej łysince pojawił się meszek krótkich włosków.
Fiszę o tym tu na forum, bo wiem jaki to poważny problem tracić włosy. Nie robię tu reklamy, ale chcę abyście wiedzieli, że mnie pomógł więc mogę wam go polecić z czystym sumieniem.
Zajrzyjcie sobie na www.nr-07.eu Tam znajdziecie więcej informacji o tym produkcie.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Łysienie
PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 9:38 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
a może tak zdjęcie przy łysieniu i po zastosowaniu tego preparatu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łysienie
PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 11:14 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Łysienie typu męskiego (Alopercia) choć w bardzo dużej liczbie przypadków jest dziedziczne to jednak nie dziedziczy się samego problemu, ale tzw androgenizm czyli nadmierną sekrecję hormonów męskich - androgenów. W medycynie stosuje się zazwyczaj dwa rodzaje leków, leki zmniejszające sekrecje androgenów tj Androcur, który stosowany jest zarówno u mężczyzn jak i u kobiet oraz leki pobudzające krążenie podskórne, które sprzyja dobremu ukrwieniu i odżywieniu cebulek włosowych (bulbi piles et foliculi piles). Do tej drugiej grupy leków zaliczyć można np monoksidil lub piloxidil.
Naturalna terapia łysienia typu męskiego bazuje również na wzmocnieniu ukrwienia cebulek włosowych. Krew jest transporterem składników odżywczych oraz tlenu, dzięki czemu odżywia i sprzyja utlenieniu cebulek włosowych. W tym właśnie celu stosuje się zarówno zmiany w diecie (leczenie holistyczne) oraz środki zewnętrzne. Zmiany w diecie pobudzają krążenie ogólnoustrojowe a w tym celu spożywa się większą ilość warzyw z rodziny Cebulowe (Aliaceae). Najpopularniejsze z tych warzyw to oczywiście cebula (Alium cepa) i czosnek (Alium sativum). Istnieje również konieczność zmniejszenia aktywności wydzielania androgenów i przywrócenia równowagi hormonalnej. W tym celu należy ograniczyć spożywanie czerwonego mięsa, czekolady, orzechów włoskich oraz wiśni. Te produkty sprzyjają bowiem koncentracji w organizmie aminokwasu argininy, który wzmaga syntezę i sekrecję hormonów androgennych tj testosteron czy androsteron. Zamiast tych produktów należy spożywać w większej ilości mięso kurcząt i indyków, soję, soczewicę, ciecierzycę, pestki dyni i słonecznika. Produkty te służą koncentracji w organizmie aminokwasu lizyny, który zmniejsza i hamuje sekrecję androgenów, jest więc przeciwieństwem do argininy.
Spożywanie buraków, marchwi, warzyw kapustnych, rzodkiewki, korzenia pietruszki, korzenia selera, selera naciowego oraz karczochów sprzyja ustaleniu balansu sekrecyjnego hormonów.
Włos (pilus) zbudowany jest z korzenia (radix pilus) i łodygi z kanałem włosa (canalis pilus). Nas najbardziej powinien interesować korzeń włosa, w obrębie którego znajdujemy mieszek włosa (foliculus pilus). W mieszku znajdujemy cebulkę włosową (bulbus pilus) zawierającą komórki macierzy włosa (matrix pilus). Poprzez ich podział dochodzi do odradzania się i wzrostu włosa. Do mieszka włosowego dochodzą podskórne naczynia krwionośne odżywiające cebulkę włosową. Następnie składniki odżywcze transportowane są z korzenia do kanału włosa, aż po sam szczyt. Aby wzmocnić ukrwienie cebulek włosowych oprócz odpowiedniej diety stosuje się także środki zewnętrzne. Pisałem już w tym miejscu o farmaceutykach typu mono i piloxidil. Do najskuteczniejszych zaś środków naturalnych zaliczamy rozmaryn (Rosmarinum sp). Olejek rozmarynowy (oleum rosmarini) wcierany w głowę, w miejsca zmienione powoduje wzrost ukrwienia cebulek włosowych a co za tym idzie odradzanie się i wzrost włosów.To dlatego że pozytywne efekty uzyskiwane są w bardzo szybkim czasie, to remedium jest godne zastosowania.
I jeszcze jedna uwaga. Stres sprzyja łysieniu, dlatego choć nie da rady go uniknąć, trzeba ograniczać jego projekcję na nasz organizm. A dla tych u których z problemem nie można sobie w żaden sposób poradzić mam pocieszenie w postaci starego polskiego porzekadła - Mądrej głowy włos się nie ima.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łysienie
PostWysłany: Sob Lis 08, 2014 2:17 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Wrz 14, 2014 2:59 pm
Postów: 118
Polecam zapoznać się z artykułem pod tym linkiem: http://polowanie-na-zdrowie.blogspot.com/2014/06/ysienie-androgenne.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łysienie
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 12:37 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Wrz 11, 2014 9:53 am
Postów: 31
Myślałem że to naturalne, i u różnych facetów następuje w różnym tempie. Dopiero lekarz internetowy na telemedi.co wyjaśnił mi, że może być to spowodowane brakiem hormonów i można to zmitygować dietą, teraz jem więcej szpinaku, może nie będę łysy jak mój dziadek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łysienie
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 9:16 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lis 10, 2014 9:10 pm
Postów: 38
Ciekawe - dieta i pewne produkty mogą mieć wpływ na wypadanie włosów? Naprawdę ciekawe. gdzie można czegoś więcej dowiedzieć się na ten temat?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łysienie
PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 5:54 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 06, 2014 4:14 pm
Postów: 86
Zgadza się,to co jesz ma wpływ na wszystko,na kondycję skóry,fizyczną,na koloryt cery oraz na wypadanie włosów. Wiadomo,że nie jest czynnikiem decydującym ale również ma istotny wpływ na jakość włosów,ich strukturę.

_________________
www.NajwiekszeRabaty.pl

http://zdrowie-i-uroda.pl/pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łysienie
PostWysłany: Wto Lis 18, 2014 9:22 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 26, 2014 7:59 am
Postów: 47
Łysienia prawdopodobnie nie jesteśmy w stanie zatrzymać, ale możemy je na różne sposoby spowalniać i łagodzić. Do tego najlepszym sposobem jest właśnie dobrze dobrana pod tym kątem dieta. Ewentualnie można sobie radzić jakimiś środkami na łysienie.

_________________
Lubisz biega


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łysienie
PostWysłany: Wto Lis 18, 2014 11:54 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Ktoś tu pytał o fachową literaturę na temat diety w łysieniu. Przychodzi mi na myśl jedna bardzo ciekawa i bardzo wyczerpująca pozycja. Pani autorka nazywa się H Courtney, a tytuł jest Medycyna naturalna. Dużo ciekawych informacji na temat walki z łysieniem znajdą forumowicze w publikacji pod redakcją prof Rewerskiego pod tym samym tytułem co publikacja H Courtney. Nie jestem pewien, ale bodajże o łysieniu wspomina coś prof Jadwiga Górnicka w publikacji pt Apteka Natury. Wiele informacji też na temat zastosowania diety w różnych dolegliwościach znaleźć można w publikacji Anny Czelej - Pięć przemian w kuchni wegetariańskiej.
I na koniec słowo o wyższości literatury książkowej nad wiedzą zaczerpniętą z internetu. Mój profesor akademicki mawiał, że to o czym można dowiedzieć się z internetu jest często wiedzą ulotną, gdyż na internecie jednego dnia dowiadujemy się o czymś, a drugiego dnia może już tych informacji po prostu nie być. Natomiast jeśli chodzi o publikacje książkowe, to wiedza z nich zaczerpnięta jest lepiej przyswajana i nigdy nie ginie, ponieważ jest zachowana na papierze. I zaiste, profesor miał rację, a przekonałem się o tym wielokrotnie, gdy chciałem się czegoś nauczyć bazując na wiedzy internetowej. Jednak publikacje książkowe są w tym aspekcie bezcenne, bowiem zawsze są pod ręką i zawsze można do nich zajrzeć, by sobie coś przypomnieć. Natomiast internet to już inna bajka.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łysienie
PostWysłany: Śro Lut 11, 2015 7:35 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lut 10, 2015 9:42 pm
Postów: 19
mojemu mężowi zaczeły wypadać włosy, zaden szampon na to nie pomógł. W ogóle bylismy zaskoczeni bo sie okazało, że ma uwaga - anemię! Najpierw dieta:
- wątróbka
- szpinak
- kaszanka,
nic nie pomagało w uzupełnieniu żelaza. W końcu kupiłam mu Chela ferr i po jakimś czasie problem praktycznie zniknął. Włosy troche wypadają ale wiadomo, w granicach normy. Najważniejsze, że problem anemii rozwiazany.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łysienie
PostWysłany: Nie Lut 15, 2015 10:51 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 22, 2014 12:02 pm
Postów: 33
Łysienie to temat rzeka,zacznijmy od najprostszych przyczyn czyli łysienia androgenowego którego nie jesteśmy w stanie powstrzymać oraz łysienia pod wpływem stresu i nieodpowiedniej diety,z tym można sobie poradzić zmieniając tryb życia,odżywiania się a także stosując odpowiedni szampon z odzywką.

_________________
www.MrHilary.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łysienie
PostWysłany: Wto Mar 10, 2015 4:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Gru 06, 2014 7:17 pm
Postów: 3
Polecam poradnie dermatologiczną http://www.medycynadab.pl/ . Niestety chyba oprócz przeszczepu nie ma na to lekarstwa

_________________
<a href="http://www.sanivitas.pl" title="fff">


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łysienie
PostWysłany: Wto Mar 10, 2015 7:07 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Warto , aby osoby łysiejące zainteresowały się czarną rzepą. W artykule Pani Grażyny Repetowskiej: „Czarna Rzepa tajna broń św. Hildegardy” (Św. Hildegarda była średniowieczną dietetyczką) przeczytałem, że czarna rzepa jest bardzo przydatna na porost włosów. Według Autorki nasze prababcie ścierały czarną rzepę na tarce, a później część jej jej soku piły, a resztę wcierały w skórę głowy. Trwało to nieraz nawet dwa tygodnie. Artykuł ten jest zamieszczony na stronie 23 numeru 10/2015 tygodnika „Gwiazdy mówią..”.

Ponieważ jutro ukaże się już nowy numer tego tygodnika wyjaśniam, że w Redakcji można zamawiać numery archiwalne czasopisma e-wydanie.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby jednak kupić wspomniany wyżej przeze mnie numer czasopisma może go poszukać w firmach kolporterskich: „Ruch”, „Kolporter” i innych. Po minięciu terminu ważności kioski i saloniki prasowe zwracają czasopisma do swoich firm kolporterskich. Wtedy te egzemplarze (jeśli są) bezpośrednio po zwrocie można kupić w ich zwrotowniach.

Możecie Państwo także poszukać informacji na temat stosowania czarnej rzepy na porost włosów w starszych książkach zielarskich.
Ryszard Roszkowski


http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łysienie
PostWysłany: Wto Mar 17, 2015 11:45 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 30, 2014 12:53 pm
Postów: 222
Poradnia dermatologiczna swoja drogą i na pewno warto zasięgnąć takiej opinii,ale z drugiej strony powinniśmy zacząć też od siebie i uwzględnić jaki tryb życia,jaką dietę prowadzimy oraz jakich kosmetyków używamy bo to ma duże znaczenie.

_________________
www.Skworcu.com.pl- herbaty,kawy smakowe Yerba Mate.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łysienie
PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 12:23 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Mar 22, 2015 8:58 am
Postów: 20
Czasami jest to właśnie kwestia używania nieodpowiednich kosmetyków. Tym bardziej, że większość jest tak naładowana różnymi składnikami, że naprawdę nie warto ich stosować.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 55 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności