Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:01 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Komórki zagrażają naszemu zdrowiu!
PostWysłany: Sob Lis 08, 2014 8:16 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Popularne komórki zagrażają naszemu zdrowiu:

Jeśli stale nosimy komórkę w kieszeni spodni to komórka przez swoje promieniowanie może mężczyznę uczynić bezpłodnym.

Jeśli zbyt długo korzystamy z komórki zwiększamy zagrożenie różnymi rodzajami nowotworów.

Stałe noszenie przez nas komórki przyczynia się do obniżenia gęstości naszych kości. A to oznacza zagrożenie osteoporozą, czyli większą podatnością na złamania kości.

O tym wszystkim pisze Pan Redaktor Tadeusz Oszubski w swoim artykule: „Niezdrowe komórki”. Ten artykuł jest opublikowany na stronach 106-108 dwumiesięcznika „Natura i Ty” numer 11-12 (77-78) listopad-grudzień 2014.
Ryszard Roszkowski


http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Komórki zagrażają naszemu zdrowiu!
PostWysłany: Nie Lis 09, 2014 11:42 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Moim zdaniem wiedza przedstawiona w artykule, choć go nie czytałem, a bazuje tylko na informacji podanej w powyższym temacie, jest nieco przesadzona. Najnowsze osiągnięcia fizyki kwantowej odkrywają przed nami coraz to nowe tajemnice funkcjonowania ciała ludzkiego. Do czego zmierzam? A no do tego że każde ciało ludzkie posiada własną emanację biologiczną w postaci pola magnetycznego. I to ta właśnie emanacja biologiczna może być poddawana oddziaływaniu zewnętrznemu. Spośród form oddziaływań zewnętrznych można wymienić te pozytywne, jak Reiki, czy Polarity i te negatywne, jak obce fale radiowe. To właśnie te fale radiowe są emitowane przez telefony komórkowe, ale nie tylko przez nie. Powiedzmy sobie szczerze żyjemy w świecie pełnym obcego promieniowania. Nawet nasze domy są nośnikami czasem dobrego, czasem szkodliwego promieniowania. Stąd badania radiestezyjne otoczenia w którym żyje człowiek. Tak się składa że nieustannie jesteśmy bombardowani obcym promieniowaniem i niestety przeważnie nie mamy na to wpływu. Każdy z nas ludzi jest nośnikiem pozytywnej i negatywnej energii w postaci tzw myślokształtów. Mało tego, okazuje się że nie tylko ludzie są nośnikami energii, ale również wszystkie organizmy żywe i wszystkie substancje. Jeśli np wprowadzimy jakąś substancję do roztworu, a potem ją maksymalnie rozcieńczymy to ślad po niej zostanie w roztworze w postaci energii. To jest bardzo mocnym dowodem na prawidłowość teorii Ruperta Sheldrakea. Teoria ta dotyczy promieniowania populacyjnego i mówi o tym że każdy obcy osobnik jeśli wejdzie do zamkniętej populacji, a potem z niej wyjdzie pozostawia po sobie ślad w postaci obcego promieniowania.
Do czego zmierzam? Do stwierdzenia mianowicie że istnieją ludzie mniej lub bardziej wrażliwi na odbiór obcej emanacji. Obca zaś emanacja może być nie tylko atrybutem rzeczy martwych tj komórki, ale również organizmów żywych. Tego po prostu nie da się uniknąć, bo na tym polega życie na ziemi. Pozostaje też pytanie o emanację kosmiczną. Dlatego mówienie o szkodliwości komórek na nasz organizm jest takie samo jak mówienie o szkodliwości skażonego jedzenia. Powiedzmy sobie szczerze, dziś każda żywność zawiera w sobie odrobinę chemii i nie można przedstawiać tematu w sposób taki, który zawiera w sobie same negatywy. Myślę, że tak jak każde skażenie przedstawia w sobie dobre i złe strony (np w postaci walorów smakowych produktów żywnościowych), tak samo każda emanacja energetyczna ma w sobie dobre i złe strony - złe, bo może być szkodliwa dla nas (proszę zwrócić uwagę na użycie słowa może zamiast jest), dobre bo jest niezwykle przydatna i dotyczy niezwykle przydatnych rzeczy, jak właśnie telefony nie tylko komórkowe.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Komórki zagrażają naszemu zdrowiu!
PostWysłany: Nie Lis 09, 2014 3:39 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
W żadnym wypadku nie namawiam nikogo do rezygnacji z używania komórek. (Również autorzy artykułu) Chodzi mi raczej o rozważne używanie komórek. Mówi się przecież, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Moim zdaniem wyniki badań powinny posłużyć do opracowania czegoś w rodzaju instrukcji bezpiecznego używania telefonu komórkowego. Byłoby tam, to czego nie należy robić używając komórki (na przykład prowadzić długich rozmów), oraz co jest dopuszczalne. Trzeba szukać takich rozwiązań, które chodź trochę zniwelują zagrożenia, ale nie ograniczą użyteczności telefonów komórkowych. Może w opracowaniu takiej instrukcji mogli pomóc internauci ?

A może niektóre rozmowy warto prowadzić przy pomocy telefonów stacjonarnych (Jeśli to oczywiście jest możliwe)?

Jednocześnie producenci komórek powinni szukać jak technologicznie ograniczyć szkodliwość komórek nie ograniczając ich użyteczności.
Przykład komputerów: Kiedy nastały pierwsze komputery na ekrany nakładano dodatkowe przezroczyste osłony, które miały nas chronić przed zbyt mocnym promieniowaniem.

Moje własne doświadczenie:
Przez wiele lat telefon komórkowy miałem w torbie noszonej na prawym ramieniu. W maju tego roku z powodu dużego skrzywienia kręgosłupa zacząłem nosić plecak. Od tego czasu komórkę nosiłem w prawej kieszeni kurtki lub marynarki. Po jakimś czasie zacząłem w miejscu gdzie komórka stykała się z biodrem odczuwać tak jakby mrowienie. Ponieważ prawa noga mnie bolała z powodu skrzywienia kręgosłupa (korzystałem i korzystam z kuli przy chodzeniu) przestałem nosić komórkę i i to mrowienie na prawym biodrze ustało. Obecnie komórkę noszę w kieszeni kurtki tylko wtedy kiedy jest mi potrzebna do kontaktowania z innymi osobami.
A sam artykuł naprawdę warto przeczytać chodźby w jakimś saloniku prasowym.
Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski
http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Komórki zagrażają naszemu zdrowiu!
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 11:54 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

To mi Pan o czymś przypomniał. Otóż ja noszę telefon komórkowy w prawej kieszeni kurtki, żeby był zawsze pod ręką. Do tej pory nie odczuwałem nic co by było z tym związane. Ale od pewnego czasu, w miejscu gdzie znajduje się telefon odczuwam jakieś dziwne mrowienie, które pojawia się i znika. Dochodzi nawet do tego że wyciągam telefon z kieszeni myśląc że ktoś do mnie dzwoni, ponieważ mam ustawione wibracje. Jednak po wyciągnięciu komórki okazuje się że nikt nie chciał się ze mną połączyć. Przyznaje szczerze sprawa jest dziwna i nowa dla mnie, ponieważ jak wspomniałem wcześniej nigdy nie miałem takiego odczucia.
Nie wiem czy to jest jakiś rodzaj szkodliwego promieniowania, czy też tylko subiektywne odczucie, a nie chciałbym nic sobie sugerować. Mimo to jednak uważam że to może być jakiś trop. Ciekawe co na to wszystko nauka, która bądź co bądź nie znosi przypuszczeń i wiedzy nie opartej na dowodach. Póki co musimy żyć ze świadomością istnienia obcych pól energetycznych, których skutki oddziaływania mogą być różne.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Komórki zagrażają naszemu zdrowiu!
PostWysłany: Pią Lis 21, 2014 6:03 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Wrz 14, 2014 2:59 pm
Postów: 118
Nie trzeba być naukowcem by wiedzieć, że promieniowanie zwiększa ryzyko zachorowania.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności