Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 10:41 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sucha atopowa skóra
PostWysłany: Pon Lis 24, 2014 2:15 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lis 03, 2010 5:02 pm
Postów: 57
Męczę się już dosyć długo z atopowym zapaleniem skóry. Przetestowałam już dziesiątki różnych kremów. Różnie działają, jedne lepiej, inne gorzej, jednak tego najlepszego nie mam ciągle. Dlatego chciałam się was zapytać, co wy stosujecie, jakie maści czy kremy?

_________________
http://www.mistrzowieszeptow.pl/


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Sucha atopowa skóra
PostWysłany: Pon Lis 24, 2014 1:37 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Twój błąd polega na tym że zaczynasz od leczenia objawów a nie przyczyny. Otóż należałoby zacząć od wzmocnienia funkcji wątroby (hepar), bo to ona jest odpowiedzialna w głównej mierze za stan naszej powłoki wspólnej (tectorum communis), a co za tym idzie skóry (cutis vel cori).
W wątrobie zachodzi synteza akseroftolu (wit A) oraz tokoferolu (wit E), które odpowiedzialne są za zdrowie i wygląd skóry. Aby wzmocnić funkcję wątroby, proponuję codziennie na czczo zażywać następującą miksturę - pół szklanki ciepłej przegotowanej wody, dodajemy 2 łyżki oleju słonecznikowego (oleum helianthi), sok z pół cytryny (succus lemon) oraz 2 łyżeczki płynu cholesol (do dostania w sklepach zielarskich) lub 30 kropli preparatu Solaren (do dostania tamże). Miksturę zażywamy do ustąpienia objawów.
Poza tym należałoby przynajmniej dwa razy dziennie zażywać następującą mieszankę ziołową, a właściwie napar z tej mieszanki:

Owoc jałowca (Fructus Juniperi communis) 50g
Ziele dziurawca (Herba Hyperici perforatum) 30g
Korzeń mniszka lekarskiego (Radix Taraxacum oficinalis) 30g
Liść pokrzywy zwyczajnej (Folium Urticae dioicae) 30g

Zioła zmieszać i wziąć 2 łyżeczki mieszanki na szklankę wrzątku. Przecedzić napar i pić ciepły napój 2 x dz. Ze względu na obecność dziurawca radzę podczas kuracji chronić oczy przed światłem.

Witaminy A+E można zażywać przez cały okres terapii i to w dawce uderzeniowej. Ale ja proponuję naturalne źródła. Naturalnym źródłem witaminy A są czerwone i pomarańczowe warzywa, a także kapusta i warzywa kapustne, sałata, szpinak, natka pietruszki, seler naciowy i korzeniowy oraz karczochy. Poza tym karczochy (Cynarea species) wzmacniają skutecznie funkcję wątroby. Witaminę E znajdziemy razem z witaminą A w tłuszczach roślinnych, ale najlepszym moim zdaniem źródłem są warzywa liściaste. Witamina E ze względu na swą rozmaitą funkcję zwana jest trafnie witaminą młodości.
Po wzmocnieniu funkcji wątroby objawy skórne powinny ustąpić. W celu uzupełnienia wiedzy można zajrzeć do pozycji książkowych. W tym temacie polecam dwa znakomite kompendia - H Courtney - Medycyna naturalna i Jadwiga Górnicka - Nowa Apteka Natury.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sucha atopowa skóra
PostWysłany: Pią Lis 28, 2014 12:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 24, 2014 8:24 pm
Postów: 3
Naprawdę to wszystko zależy od wątroby? Może gdybym ja miała taki problem, to pomyślałabym o ziołach, ale w przypadku niemowlaka nie mogę tego zrobić. Ratujemy się na razie emolientami, do mycia i do smarowania. Niestety stan skóry mojego synka wczoraj się pogorszył i chyba będziemy musieli sięgnąć po sterydy. Czy znacie inny sposób?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sucha atopowa skóra
PostWysłany: Pią Lis 28, 2014 3:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 25, 2014 4:37 pm
Postów: 9
Rzadko słyszałam o zapaleniu skóry, jak się nie ma z tym styczności to się wydaje, że to człowieka nie dotyczy a z dnia na dzień może życie zaskoczyć. Moja mama właśnie boryka się z suchą skórą, nie wiem co jej poradzić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sucha atopowa skóra
PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 9:05 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 07, 2013 6:30 pm
Postów: 55
spróbuj Dermaveelu, może jeszcze o nim nie słyszałaś bo to raczej nowość na rynku. Nie zawiera sterydów, ale działa zdecydowanie lepiej niż emolienty. W składzie ektoina, wyciąg z kory leszczyny, krem lamellarny. Nie wiem czy mają go już w każdej aptece, ale na zamówienie na pewno. Można na próbę kupić małą tubkę 15 g.

_________________
http://msadvertising.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sucha atopowa skóra
PostWysłany: Sob Gru 06, 2014 7:32 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 05, 2011 4:21 pm
Postów: 70
Tak jak pisze dany żadne maści na niewiele się zdadzą trzeba naprawiać od środka brakuje Ci wit z gr. A ,E D3 do tego tłuszczu np oleju lnianego czy rokitnik i minerały jod, cynk selen , magnez+ wapń
Chorujemy bo nam brakuje suplementów, do tego słaba przyswajalnośc i zawalone jelito wątroba trzeba sie trochę oczyścić zacząć od jelita , pasożytów, watroby


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sucha atopowa skóra
PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 8:35 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
Cytuj:
Chorujemy bo nam brakuje suplementów

- no to trafiłaś jak kulą w płot.
- chorujemy bo nam brakuje witamin, minerałów, aminokwasów a nie suplementów.
- suplementujemy się poniewaz w pożywieniu nie mamy mozliwości dostarczyć brakujacych elementów.
- reszta się zgadza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sucha atopowa skóra
PostWysłany: Śro Gru 24, 2014 11:37 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Wrz 14, 2014 2:59 pm
Postów: 118
Do mycia skóry ziaja med fizjoderm - kosztuje jakieś 15 zł, jest naprawdę dobra. Na noc maść tranowa, maść linoeparol, alantan plus, maść z witaminą A. Na dzień krem mediderm.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sucha atopowa skóra
PostWysłany: Czw Sie 25, 2016 3:04 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 16, 2015 12:12 pm
Postów: 7
Ja choruję na AZS od kilku lat. Objawia się to zmianami skórnymi na łokciach, w uszach i na głowie. Osobiście stosuję produkty biodermy do pielęgnacji skóry atopowej. Możesz zobaczyć je na tej stronie: http://www.zsercemoatopii.pl/produkty/
Gorąco je polecam, mi przyniosły ogromną ulgę. Teraz nie miewam już tak potężnych ataków swędzenia jak dawniej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sucha atopowa skóra
PostWysłany: Pią Wrz 02, 2016 6:26 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Wrz 02, 2016 6:20 pm
Postów: 1
Przyjrzyj się swoim płyną do mycia itp. Czy Ci odpowiadają. A jeżeli to nie pomoże to polecam udać się do dobrego dermatologa, który ma często z tym do czynienia. Polecam Ci skorzystać z MediStore tam szybko umówisz się do dobrego specjalisty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sucha atopowa skóra
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2016 12:05 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 04, 2015 11:41 pm
Postów: 22
Miejscowość: Pozna
Polecam Linoderm Plus z pantenolem, który przyspiesza gojenie, łagodzi i regeneruje uszkodzoną skórę. Poza tym wspomaga działanie innego składnika preparatu, czyli witaminy F. Pochodzi ona z oleju lnianego, zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, które biorą udział w metabolizmie lipidów. W skład kremu wchodzi również witamina E, która usuwa wolne rodniki.

http://ziololek.pl/produkt/linodermplus-z-alantoina-2/
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sucha atopowa skóra
PostWysłany: Pon Paź 24, 2016 3:54 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lut 22, 2016 4:19 pm
Postów: 59
Do kąpieli Oilatum, do smarowania Dermaveel (nie zawiera sterydów).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sucha atopowa skóra
PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 6:33 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Paź 16, 2016 4:28 pm
Postów: 16
Zdecydowanie bez sterydów dla małego dziecka, jeśli nie ma takiej potrzeby! Najlepiej udać się jeszcze do dobrego specjalisty na początek polecam pediatrę np w szpitalu Medicover, żeby ocenił czy to rzeczywiście dermatologiczny problem, a potem dobry dermatolog najlepiej prywatnie bo wiadomo i jakość lepsza i czas oczekiwania krótki. Według mnie trzeba od podstaw sprawdzić skąd taki świąd i zaczerwienienie. U mnie np skoki poziomu hormonów dawały takie skutki uboczne i wtedy najbardziej pomagała maść Lr5 pluragin.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sucha atopowa skóra
PostWysłany: Pią Lut 03, 2017 7:23 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lut 03, 2017 7:18 pm
Postów: 24
Mnie na azs bardzo pomagają sesje w komorze hiperbarycznej. Dziewczyna na jakimś forum dała mi kontakt do Hiperbariamed-u w Warszawie i postanowiłam zaryzykować, zwłaszcza że mieszkam w pobliżu. Muszę wam powiedzieć, że różnica jest zauważalna już po pierwszym zabiegu, ale umówiłam się na kolejne, żeby podtrzymać efekt. Skóra jest mniej wysuszona i lepiej reaguje na leki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sucha atopowa skóra
PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 2:29 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lut 20, 2017 2:02 pm
Postów: 50
Miejscowość: Nadarzyn
Polecam RadioProtect, który zawiera resweratrol i naturalne bioflawonoidy, dzięki czemu neutralizuje działanie wolnych rodników i wspomaga funkcje ochronne skóry. Poza tym natłuszcza skórę, która staje się gładka i elastyczna. Ma aksamitną konsystencję, dlatego łatwo rozsmarowuje się i szybko wchłania.

Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności