Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 2:48 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Przekroczony poziom żelaza w krwi, jaka dieta?
PostWysłany: Pią Lis 28, 2014 11:00 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lis 28, 2014 10:57 pm
Postów: 1
Witam.
Badanie z krwi pod kątem żelaza wyszło mi podwyższone.
Mój wynik to: 209,10 przy normie (59,0 - 158,0).
Badenie robione pod kątem złego samopoczucia, ciągłego zmęczenia, bólów głowy, braku koncentracji, braku pamięci, bólów brzucha, bólów mięśniowych itp.
Mój wiek to 26 lat a powyższe objawy występują cały czas w mniejszym lub większym stopniu.
Chciałbym zapytać co może być przyczyną takiego poziomu żelaza, jak ten poziom doprowadzić do normalnego i jakie jeszcze badania wykonać w tym kierunku?
Na pewno będę robił jeszcze ponownie badanie pod kątem żelaza oraz badanie Transferyny (na to mam już skierowanie)
Znalazłem w sieci, że jeszcze badania pod kątem żelaza to:
- Ferrytyna
-TIBIC
-UBIC
Chciałbym się zapytać jakie badania powinienem zrobić z tych co wymieniłem w moim przypadku gdy żelazo jest przekroczone?
Może jest jeszcze jakieś badanie które powinienem zrobić?

W ostaniach dniach odstawiłem jedzenie bogate w żelazo oraz wszelkie produkty zawierające witaminę C. (dzięki której organizm lepiej wchłania żelazo.) Ogólnie w ostatnim czasie istnieje możliwość przedawkowania wit. C poprzez picie ziołowego soku z dużą zawartością witaminy C (spore ilości dzienne) oraz spożywania dużej ilości owoców, może to się przyczyniło na podwyższenie poziomu żelaza?
Czy jeśli to było przyczyną tego stanu rzeczy, po odstawieniu produktów bogatych w witaminę C i żelazo, jest szansa, że poziom żelaza sam się obniżyć?
Jaką dietę zastosować?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Przekroczony poziom żelaza w krwi, jaka dieta?
PostWysłany: Sob Lis 29, 2014 12:50 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Rzadko się zdarza aby przekroczyć stan konkretnych minerałów. Szczególnie wiele jest sytuacji,w których mamy do czynienia z obniżonym poziomem żelaza (ferrum). U ciebie istnieje sytuacja odwrotna, więc nie będę pisał co ci wolno spożywać lecz raczej czego ci nie wolno jeść. Dużo żelaza ma wątroba, więc jak zapewne się domyślasz musisz przynajmniej ograniczyć jej spożywanie. To samo dotyczy czerwonych warzyw oraz żółtych i pomarańczowych Szczególnie buraki są obfite w ten minerał. Nie wolno ci spożywać w dużej ilości mięsa czerwonego. Także natka pietruszki i szpinak to warzywa bogate w żelazo. Poza tym owoce i produkty suszone to duże ilości żelaza. Z ziół to samo dotyczy pokrzywy.
Napisałeś że zastosowałeś u siebie dietę ubogą w żelazo i witaminę C.To dobry krok, ale żebym był pewny co ci doradzić musisz napisać mi coś więcej o wspomnianej diecie.
Czasami zbyt duży poziom określonego minerału może być wynikiem zażywania lub przedawkowania, co się niestety często zdarza, suplementów diety bogatych w minerały. Wtedy wynik badania może być mylnie zmieniony.
I na koniec jeszcze jedno, co może być objawem podwyższonego poziomu żelaza, a są to luźne stolce. Jeśli zauważyłeś u siebie zbyt częste wypróżnianie i wskazany przeze mnie objaw to tylko potwierdza diagnozę.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności