Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:49 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Inhalacja ziołowa na katar
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 10:34 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 20, 2006 10:02 pm
Postów: 9
Miejscowość: woj. dolno
Polecam swój sprawdzony sposób na katar. Nigdy nie używam kropli do nosa bo ani mi, ani moim dzieciom nie pomagają.
Do sporządzenia naparu potrzebne są zioła: rumianku i tymianku. Zalewa się je gorącą wodą i dodaje się kilka kropel olejku eterycznego, mogą to być olejki anyżowe, jodłowe, sosnowe, tymiankowe lub eukaliptusowe. Wszystko to trzeba wymieszać i już można przystąpić do inhalacji. Nachylamy głowę nad miską z naparem, przykrywamy się kocem aby przez około 10 minut wdychać tylko opary.
Taką kuracja można powtórzyć dwa razy w ciągu dnia i już na drugi dzień wyraźnie odczuwamy ulgę, brak śluzu w nosie i ustąpienie kaszlu.
Ponoć są osoby które mają akurat alergię na któreś z tych ziół, wtedy lepiej tego nie stosować. :idea:


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 23, 2006 8:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Cze 23, 2006 8:53 pm
Postów: 2
Ja ten sposób stosowałem już 50 lat temu :)
Prawda jest taka, że mało kto ma cierpliwość na takie inhalacje, a faktycznie to jest najbardziej skuteczne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 12:49 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Wrz 30, 2006 8:39 am
Postów: 2
Czy taką inhalację można stosować na katar sienny?
Mam uczulenie na różne pyłki, aż się boję zbliżającego lata, wtedy jest najgorzej. Chętnie wypróbowałabym jakieś inhalacje ziołowe bo w pigułki już nie wierzę :cry:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 04, 2007 12:47 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 17, 2006 7:18 pm
Postów: 23
Miejscowość: Warszawa
Katar sienny to rodzaj alergii, wymaga zupełnie innych kuracji.
Przede wszystkim trzeba określić na jaki alergen jesteś wrażliwa, w tym celu trzeba przeprowadzić serię testów w poradni alergologicznej. I dopiero lekarz może ustalić jaki odczulacz potrzebujesz.
Alergia nie leczona może doprowadzić do astmy, więc nie lekceważ tego.
Podane wyżej inhalacje są na typowy katar związany z przeziębieniem.
Na katar sienny możesz spróbować inhalacje z dodatkiem preparatu inhalol.
Oczywiście wizyta w przychodni to sprawa podstawowa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 12:38 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Nie pic mleka i wszystko fertig ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 10:14 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
A mi brdzo pomogla mi inhalacja, którą znalazłam w Rytmach Zdrowia
Gorąco polecam cały artykul
>http://www.rytmyzdrowia.pl/temat.php?id=438


Inhalacja
Powinna ona trwać najwyżej 10–15 minut. Nie wolno robić jej częściej niż 2 razy dziennie. Przykładowa mieszanka ziół do naparu:
Wymieszaj po 2– 3 łyżeczki ziół: tymianek, macierzanka, szałwia, pączki sosny i jodły. 2–3 łyżeczki zalej szklanką wrzątku. Po kilku minutach nakryj szklankę lejkiem. Wdychaj parujący płyn. Uważaj, aby się nie oparzyć


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 11:04 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Magda dziękuję za artykuł, moje wrażliwe zatoki są przykładem na trafność słów: "niewyleczony katar może przejść w stan przewlekły i objąć zapalenie zatok przynosowych". Od paru lat walczę naturalnymi metodami z tym schorzeniem. Gdybym tego nie robiła, to antybiotyki stały by się dla mnie "codziennością". Walka jest naprawdę trudna, szczególnie teraz, gdy nos narażony jest na kontakt z zimnym powietrzem. Z naturalnych metod polecanych w artykule, stosuję inhalację, aplikuje sobie olejek "Olbas" prosto w nozdrza za pomocą pałeczki z wacikiem, stosuję odmianę akupunktury, jaką jest elektroakupunktura, autorka artykułu poleca akupresurę. Obydwie metody polegają na stymulacji stosownych punktów akupunktury, w pierwszej metodzie stymulacja następuje za pomocą specjalnego przyrządu, druga wykorzystuje ucisk palcem tychże punktów.
Chętnie skorzystam z innych rad tam zamieszczonych. Mam nadzieję, że w końcu jakoś udobrucham te moje zatoki :D .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 14, 2007 12:02 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
Dobra jest też herbatka z majeranku: zalewamy łyżeczkę majeranku wrzątkiem, przykrywamy i odstawiamy na ok. 10 min.
Ponadto bardzo ważne aby zadbać o nawilżanie powietrza w pomieszczeniach gdzie spędzamy większość czasu, bo suche powietrze negatywnie wpływa na śluzówki, zwiększa się wtedy chłonność organizmu na różnego rodzaju zanieczyszczenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 14, 2007 12:58 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lis 14, 2007 12:46 pm
Postów: 2
Miejscowość: Mazury
Warto spróbować inhalacje balsamem kapucyńskim. Tylko nie dzieci, bo on jest na spirytusie!!! Do miseczki z gorącą wodą należy wlać 10-20 kropel balsamu, przykryć głowę ręcznikiem, nachylić się nad miseczką i wdychać jak długo się da :D Zapach może odstraszać, ale nos przetyka rewelacyjnie!
A balsam można kupić na allegro.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 14, 2007 2:37 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Nie zapominajmy też o bogatej w witaminy diecie, która pomoże zadbać o wzmocnienie sił obronnych organizmu (zwłaszcza o produktach bogatych w witaminę C, której dostarczają świeże warzywa i owoce, świeżo wyciśnięte soki owocowe, owocowo-warzywne itp).
Tak przy okazji, bardzo bogata w witaminę C jest żurawina, która nazywana jest nawet "polską cytryną".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 14, 2007 5:28 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Mam balsam kapucyński, ale o inhalacji z niego jakoś nie pomyślałam. Smak ma piorunujący, ale jest bardzo skuteczny, kiedyś sprawdziłam przy okazji zapalenia oskrzeli. Dzięki za inspirację.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 4:50 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
W czasie kataru i przeziębienia można też spróbować popijać macierzankę, która pomaga na bardzo wiele różnych dolegliwości np. na przewlekłe nieżyty oskrzeli, do płukania jamy ustnej, gardła.

Napar z ziela macierzanki przygotowuje się następująco: 1 łyżkę stołową (2,0 g) ziela macierzanki zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, trzymać pod przykryciem ok. 10-20 minut, przecedzić (taki przepis podają na opakowaniu).

Do inhalacji przy katarze też można wykorzystać macierzankę:
inhalację taką sporządzamy z równych części następujących składników:
- ziela macierzanki
- liścia szałwi
- koszyczka rumianku
- pędów sosny
Ok. 2 duże łyżki takiej mieszanki zalewamy prawie wrzącą wodą i wdychamy opary przez ok. 5 minut.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 2:58 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
Niektórzy do inhalacji stosują popularny AMOL.
Taką inhalację robi się w sposób następujący: parę kropel Amolu dodajemy do wrzątku, zakrywamy głowę ręcznikiem aby para nie uciekala na boki i wdychamy oparyprzez zatkany nos.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 9:38 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
w początkowym stadium kataru wielu osobom pomaga inhalacja z 1 łyzki majeranku oraz 1 łyżeczki sody


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 8:55 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 08, 2007 8:34 pm
Postów: 29
Ja przy katarze biorę mieszankę:
1 łyżeczkę kwiatu lawendy, tymianku, goździków i zalewam to 1 szklanką wrzącej wody Parzę pod przykryciem 15 minut i później robię z tego inhalację, mi pomaga.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności