Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:42 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: ból kolan
PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 5:33 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 12, 2014 8:44 pm
Postów: 45
ostatnio odczuwam dziwny ból kolan :/ nie wydaje mi sie zebym jakos je nadwyrezyl, a przy kazdym gwaltowniejszym ruchu przeszywa mnie bol. mial ktos cos podobnego?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: ból kolan
PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 9:16 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Jeśli nie jest to z jedzenia (preferowanie ziemniaczków i pomidorków w przypadku osoby z grupą krwi zero- sprawdzone!)...spróbowałabym we własnym zakresie odblokować okolice L2/L3 czyli spróbowałabym jakiegoś rozciągania np. klękając na dywanie w dużym rozkroku parę razy na łokciach posuwać się maksymalnie do przodu (nawet kładąc się na brzuchu na koniec)... i z powrotem... kilka razy...
Ponieważ piszesz o bolących dwóch kolanach na raz... zważywszy na mijający sezon pomidorowy jedzenie ich jest dość prawdopodobną przyczyną (sprawdziłam to w praktyce wiele razy)... jeśli oczywiście je jadasz w dużych ilościach

Pozdrawiam z Wołomina


Ostatnio edytowany przez TeSa, Pon Gru 08, 2014 9:24 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból kolan
PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 9:17 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 13, 2014 6:08 pm
Postów: 4
jezeli nie miales zadnego urazu to faktycznie dziwnie... proponuje isc do ortopedy, jacek jurka z ultragenu jest ponoc bardzo dobry i zajmuje sie tez polskimi pilkarzami :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból kolan
PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 4:36 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Staw kolanowy (articulatio genus) jest stawem złożonym łączącym ze sobą trzy kości - kość udową (femur) najgrubszą w organizmie ludzkim, kość piszczelową (tibia) oraz rzepkę (patela). Staw ten jest dwupiętrowy i utrzymywany przez bardzo silny aparat więzadłowy.Do więzadeł tych zaliczamy - więzadło poboczne (ligamentum colateralis), więzadło przyśrodkowe (ligamentum medialis), więzadło krzyżowe przednie (ligamentum crusiferae anterior) i więzadło krzyżowe tylne (ligamentum crusiferae posterior). Oprócz tego wyróżnia się więzadło rzepkowe (ligamentum patelaris) będące ścięgnem mięśnia prostego uda (m rectus femoris) oraz więzadło głowy strzałki (ligamentum caput fibulae) utrzymujące głowę strzałki w stawie. Staw ma powierzchnie stawowe (facia articulares) które leżą bardzo nierówno - jedna wyżej druga niżej. Stąd obecność tzw łąkotek stawowych (menisci articulares) które są niejako uzupełnieniem wspomnianych powierzchni. Powierzchnie stawowe kłykci kości udowej (condyli osis femoris) oraz pól kłykciowych kości piszczelowej (area condylares tibiae), a także wcięcia rzepkowego (incisura patelaris) przyżyciowo pokryte są chrząstką stawową (chondra articularis) należącą do typu szklistego (chondra vitreus). Z wiekiem chrząstki stawowej niestety ubywa zwłaszcza że w stawie kolanowym obciążonym dodatkowo możliwe jest wykonywanie skomplikowanych ruchów. Do ruchów tych należą ruchy zginania i prostowania - staw zawiasowy w piętrze górnym oraz ruchy obrotowe w piętrze dolnym (flexum,extensum et rotatio). W miarę ubywania chrząstki stawowej kości a w zasadzie powierzchnie stawowe zaczynają pocierać o siebie co powoduje odczuwanie bólu - proces zmian zwyrodnieniowych (spondylosis). Dodatkowo staw okryty jest silną i dużą wzmacnianą więzadłami torebką stawową (capsula articularis). Torebka jest łącznotkankowa i od wewnątrz w kierunku jamy stawowej (cavum articularis) pokrywa ją błona maziowa (membrana bursae) wydzielająca maź (bursa). Maź dodatkowo nawilża powierzchnie stawowe umożliwiając ich ślizganie się, dzięki czemu wykonywanie ruchów jest łatwiejsze. W wyniku zmian zapalnych w stawie (artritis) dochodzi do zmniejszenia wydzielania mazi i wtedy także powierzchnie stawowe ocierają o siebie nie mając przysłowiowego smaru. Przyczyny bólu w stawie kolanowym eliminuje się poprzez nieforsującą kinezyterapię. Poza tym ulgę przynosi wcieranie maści zawierających wodorotlenek naproksenu (Naproxen emul gel). Naproksen można przyjmować w postaci doustnej (parenteralnej) w postaci leku pt Aleve, ale tej praktyki raczej bym odradzał. Pomaga też przyjmowanie preparatów z glukozaminą typu Artresan jako specyficznych suplementów diety. Glukozamina wspomaga odbudowę chrząstki stawowej przy jej niewielkim ubytku. Czasem pomaga peloterapia połączona z hydro- i kinezyterapią a mam tu na myśli kąpiele borowinowe. Borowina czyli naturalne błoto jest tutaj źródłem oporu, który wpływa w sposób znaczący na wzmocnienie funkcji stawu.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból kolan
PostWysłany: Wto Gru 09, 2014 10:20 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Ponad 20 lat temu bolały mnie kolana. Kiedy chciałem klęknąć w kościele musiałem się podpierać ręką.

Wtedy wyczytałem w jednej książce, że powinienem zażywać codziennie tran. A on przedostaje się do stawów kolanowych i nawilża je. I rzeczywiście po pewnym okresie zażywania tranu ból ustąpił i mogłem odtąd przez prawie dwadzieścia lat bez problemu klękać. Oczywiście w miarę systematycznie przez cały ten czas zażywałem i zażywam tran. Ja te kapsułki elastyczne rozgniatam w ustach i łykam.

Nie wiem czy taka przyczyna bólu kolan jest u Pana. Jeśli Pan zechce zażywać tran,to proszę tylko nie przekraczać zalecanej na opakowaniu dawki dziennej. U mnie kiedyś takie przekroczenie dawki skończyło się bólem głowy.

Warto zrobić zdjęcie RTG kolan. Na pewno warto też wziąć skierowanie od lekarza rodzinnego i zarejestrować się jak najszybciej do lekarza ortopedy. Niestety tam się dosyć długo czeka. Tak jest przynajmniej w moim mieście.
Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból kolan
PostWysłany: Śro Gru 10, 2014 1:22 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 22, 2014 1:23 pm
Postów: 30
Miejscowość: Wroc
Weź pod uwagę ampułki do picia Ch Alpha Plus, które zawierają, szczególnie dobrze wchłaniany przez organizm, kolagen Fortigel. Inne składniki preparatu to bogaty w witaminę C ekstrakt z dzikiej róży i przeciwutleniacz jakim jest selen, które przyczyniają się do ochrony składników komórkowych. Sama witamina C odgrywa ważną rolę w tworzeniu kolagenu w chrząstkach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból kolan
PostWysłany: Śro Gru 17, 2014 12:45 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 06, 2014 4:14 pm
Postów: 86
Ból kolan to raczej wspomniany ból stawów i potrzebny będzie suplement z dodatkiem kolagenu który je wzmocni,a w ostateczności także wizyta u lekarza specjalisty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból kolan
PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 7:36 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Gru 11, 2014 1:36 pm
Postów: 19
Możesz zobaczyć czy to Ci pomoże -> 4flex w sklepie Ziko http://www.e-zikodermo.pl/?name=4flex&x=0&y=0 | Kiedyś po nadwyrężeniu kolan podczas biegania ten suplement diety przywrócił mi sprawność kolan. Co prawda już od jakiegoś czasu nie biegam ale sportowcy wiem że używają tego do regeneracji tkanki chrzęstnej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból kolan
PostWysłany: Pon Gru 22, 2014 12:27 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 08, 2014 1:42 pm
Postów: 10
Miejscowość: Wroc
Weź pod uwagę zakup rozgrzewających nakolanników filcowych, które nie zastępują leczenia, lecz poprawiają tempo regeneracji. Rozgrzewają obolałe i sztywne stawy, dlatego zalecane są także dla osób, które mają dolegliwości reumatyczne i ograniczoną ruchomość stawów.

***
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból kolan
PostWysłany: Pon Gru 22, 2014 2:27 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 26, 2014 7:59 am
Postów: 47
Idź do ortopedy, nie inwestuj w te wszystkie spamerskie brednie, które goście tutaj wrzucają. Jeżeli okaże się, że ból nie jest spowodowany przez jakieś urazy/mikrourazy/schorzenia, wtedy spróbuj jakichś medykamentów. U mojego kolegi takie bóle skończyły się operacją, ale nie pamiętam dokładnie co mu było. Warto sprawdzić, zanim się sięgnie po leki.

_________________
Lubisz biega


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból kolan
PostWysłany: Śro Gru 24, 2014 8:53 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lis 07, 2014 11:10 am
Postów: 25
Ja mam nieco inaczej, bo u mnie ból kolana (jednego) nasila się w momencie kiedy po prostu siedzę - np. w kinie wiercę się jak dziecko, bo ciągle muszę nim ruszać. Ale ja mam uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej bocznej i to się kwalifikuje na na artroskopię. Nie jestem ubezpieczona, zabieg prywatnie kosztuje kilka tysięcy, więc odkładam to w czasie. Stosuję spray przeciwbólowy i chodzę na rehabilitacje póki co.

Czy wie ktoś może czy da się z tym co innego zrobić?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból kolan
PostWysłany: Śro Gru 24, 2014 11:36 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Wrz 14, 2014 2:59 pm
Postów: 118
Spróbuj imbiru. Wg wielu badań pomaga ma problemy ze stawami (tutaj sobie możesz poczytać: ***. Można robić napary, dodawać jako przyprawy, albo zrobić syrop. Moja mama ma problemy ze stawami i ja jej robię właśnie syrop z imbiru.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból kolan
PostWysłany: Śro Sie 05, 2015 10:10 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
jak mnie bolały to okazało się że chrząstki się starły, zastrzyki z kwasem hialuronowym pomogły


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból kolan
PostWysłany: Czw Sie 06, 2015 11:46 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Naturalny kwas hialuronowy ma wszechstronne zastosowanie. Przede wszystkim stymuluje fibroblasty do produkcji naturalnego kolagenu. To pomaga w wygładzeniu i stymulowaniu procesu naprawczego skóry, co jest wykorzystywane np w zabiegach Mezoterapii, nastrzykiwań hialuronianem jako części zabiegów Medycyny estetycznej. Poza tym znane jest działanie wzmagające retencje wody, dlatego hialuronian wykorzystuje się również dla zabiegów odmładzających i poprawiających nawilżenie skóry. I wreszcie ostatnia funkcja tego glikozaminoglikanu polegająca na zatrzymywaniu ciepła, co wykorzystywane jest w zabiegach w postaci kąpieli peloidowych.
Naturalny kwas hialuronowy w postaci hialuronianu sodu wykorzystywany jest także do nawilżania rogówki oka (cornea oculi higros) a także w leczeniu zaćmy (Katarakta). Także w trakcie noszenia soczewek kontaktowych do ich nawilżenia stosuje się właśnie hialuronian sodu.
Kwas hialuronowy to połączenie glikozaminoglikanu ze związkami glukorowymi. Naturalnie występują one w naszym organizmie, a z wiekiem ich retencja maleje do zera w wieku 80 lat. To jest jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry.
Jedną z najważniejszych funkcji kwasu hialuronowego ludzkiego jest stymulacja wraz z witaminą C syntezy kolagenu, co może mieć pozytywny wpływ na regenerację chrząstki szklistej (chondra vitreum) jako chrząstki stawowej (chondra articularis). Poza tym wiadomo, iż hialuroniany są składnikiem mazi stawowej (bursa articularis), która umożliwia poślizg powierzchni stawowych (facia articulares) w trakcie ruchu. Stąd wspomniana funkcja naprawcza kwasu hialuronowego we wspomnianej powyżej regeneracji chrząstki stawowej. Kwas hialuronowy miałby więc podobną rolę do glukozaminy.
I wreszcie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym naturalnym źródle kwasu hialuronowego, jakim są peloidy. Złoża naturalne peloidów spotykane są głównie w Polsce Pd. Najpopularniejszy dostępny peloid to borowina, czyli tzw błoto borowinowe stosowane w okładach i kąpielach. W błocie borowinowym kwas hialuronowy występuje obok innych związków, jak bituminy, fulwokwasy tj kwas hymatomelanowy oraz inne fulwokwasy.
Uzupełnianie retencji kwasu hialuronowego nie tylko odmładza i poprawia jakość widzenia, ale także pomaga w regeneracji stawów jako połączeń ruchomych kości (juncturae motoriae ossa). Jest więc on bardzo ważnym związkiem regeneracyjnym.
Pozdrawiam serdecznie
dany

Bibliografia:

Prof Janina Sokołowska-Pituchowa - Artrologia i syndesmologia szczegółowa
Prof Gerard Straburzyński - Fizjoterapia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból kolan
PostWysłany: Sob Sie 15, 2015 4:14 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sie 15, 2015 4:09 pm
Postów: 1
witam
ja polecam biszolin zel naturalny z biszofitem

_________________
kolik


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności