Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 6:28 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kamienie w woreczku żółciowym
PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 7:53 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 15, 2015 7:30 pm
Postów: 1
Witam czy komuś z was udało się pozbyć kamienie w woreczku żółciowym bez operacji ?
I czy ktoś stosował zioła chińskie na rozkruszenie kamieni ?
Proszę o odpowiedź Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Kamienie w woreczku żółciowym
PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 5:17 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Kamica żółciowa (Cholelithiasis) to schorzenie objawiające się złogami zarówno w obrębie pęcherzyka żółciowego (vesica fellae) lub w obrębie dróg żółciowych (tracti cholestici). Sprzyja to pogorszeniu się wydzielania żółci (choles), która uczestniczy w dwunastnicy (duodenum) w procesie trawienia lipidów. Jest wiele sposobów radzenia sobie ze złogami żółciowymi, natomiast kiedy złogi przekształcą się w kamienie wtedy jest oczywiście trudniej je wyeliminować i zwykle kończy się taki stan zabiegiem laparoskopowym.
Podobnie jak w przypadku kamicy moczowej w której stosuje się środki moczopędne, tak samo w kamicy żółciowej stosuje się z kolei środki żółciopędne. Do takich środków zaliczamy preparaty ziołowe takie jak Cholesol płyn lub Solaren krople. Zwykle stymulują one wątrobę do wytwarzania i sekrecji większej ilości żółci. Środki tego typu można łączyć w terapii z innymi komponentami. Przykładem tego jest kuracja kamicy żółciowej według przepisu Jadwigi Górnickiej, którą już nieraz tu zamieszczałem. Kuracja trwa 6 dni i wygląda następująco:

Przez pierwsze 5 dni odżywiamy się tak jak zwykle z tą tylko różnicą że w diecie dbamy o minimalną ilość pokarmów smażonych, całkowicie ograniczając spożywanie potraw tłustych, aby zbytnio nie obciążać wątroby (hepar). Dziennie pijemy też ok 2 litrów soku jabłkowego (succus fructi), który ma właściwości oczyszczające i odtruwające. Przy czym najlepiej aby był to sok własnej roboty wypijany maksimum 2 godziny po zrobieniu, tak aby nie stracił on swojej wartości.
6-stego dnia nie spożywamy posiłków do godziny 19.00 wieczorem. Nadal pijemy robiony sok jabłkowy.
O godzinie 19.00 przyjmujemy dwie łyżeczki soli przeczyszczającej, może być Epsom i czekamy do godziny 21.00. O tej porze przygotowujemy następującą miksturę:
W pół szklanki ciepłej przegotowanej wody rozpuszczamy sok z połowy cytryny (succus fructus lemon), 2 łyżki oleju jadalnego, najlepiej słonecznikowego (oleum Helianthi) lub oliwy z oliwek (oleum olivei) oraz 2 łyżeczki Cholesolu lub 30 kropli Solarenu. Tak przygotowaną miksturę wypijamy duszkiem i przygotowani do nocnego odpoczynku kładziemy się w łóżku na prawym boku z podkurczoną prawą nogą tak by sięgała kolanem brzucha. Leżymy w tej pozycji 2 godziny, a następnie wyprostowujemy nogę i w wygodnej dla siebie pozycji zasypiamy. Następnego dnia powinno nastąpić wypróżnienie i tym samym wydalenie złogów żółciowych.
To jeden ze sposobów na kamicę żółciową a zarazem detoksykacyjnych. Innym jest fitoterapia czyli ziołolecznictwo. Maciej Kora podaje następujący przepis na mieszankę ziołową stosowaną w tej dolegliwości:

Owoc jałowca (Fructus Juniperi communis) 50g
Ziele dziurawca (Herba Hyperici perforatum) 30g
Korzeń mniszka lekarskiego (Radix Taraxacum oficinalis) 50g
Liść pokrzywy (Folium Urticae dioicae) 30g

Zioła zmieszać i wziąć 2 łyżeczki mieszanki na szklankę wrzątku, zaparzać pod przykryciem ok 10 minut, przecedzić i pić ciepły napój rano i wieczorem. Jałowiec wzmacnia funkcję wątroby, dziurawiec działa wspomagająco i żółciopędnie, mniszek również działa wspomagająco i stymuluje funkcje trawienne, natomiast pokrzywa jest ziołem uniwersalnym i stymuluje funkcję detoksykacyjną. Mała uwaga ode mnie - przy przyjmowaniu dziurawca należy chronić swe oczy przed światłem słonecznym.

W kamicy żółciowej ważne jest zachowanie odpowiedniej diety zwanej dwunastniczą. Dieta ta polega oczywiście na spożywaniu mniej tłustych i poddawanych obróbce potraw. Głównie szkodliwy jest proces smażenia. Poleca się także przyjmowanie mniej ciężkostrawnych posiłków. Najlepiej by były to potrawy gotowane na parze, wtedy jesteśmy pewni że składniki przygotowanego pożywienia nie tracą na wartości. O ile dobrze pamiętam jest to zgodne z zaleceniami Hazel Courtney.

I wreszcie coś o masażu refleksologicznym. W przypadku kamicy żółciowej dobre efekty uzyskałem masując stopy w odpowiednich receptorach - receptor nerek i moczowodów, receptor metaboliczny, receptor jelita cienkiego i okrężnicy z odbytnicą, receptor wątroby i pęcherzyka żółciowego tylko na prawej stopie oraz receptor węzłów chłonnych pachwinowych z receptorem brzusznym.
W refleksologię można nie wierzyć lub wierzyć. Pewne jest jedno że metoda ta jest bardzo skuteczna szczególnie w doraźnej pomocy a także że znana jest od wieków, ma bogatą tradycję historyczną i dowody liczne na skuteczność. Mapki stóp znajdziemy w każdym podręczniku refleksologii i refleksyjnego masażu stóp. Te same receptory co na stopach znaleźć możemy także na dłoniach.
I to na razie tyle. Jeśli będą jakieś wątpliwości lub pytania postaram się na nie odpowiedzieć w miarę możliwości oczywiście.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności