Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 12:13 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Drgawki,wymioty,ból brzucha,podwyższona temperatura
PostWysłany: Pią Sty 23, 2015 12:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 23, 2015 12:22 pm
Postów: 1
Mam 25 lat. Ostatnio coraz częściej piję coś procentowego.
Dotychczas nic bardzo złego mi się w związku z tym nie działo, ale z 5 dni temu miało miejsce pewne zdarzenie, a ja nie wiem już, co się dzieje. Chodzi o to, że po wypiciu dość sporej ilość alko dostałem dziwnych drgawek. Dosłownie tak to mogę określić, bardzo mocno drżało mi całe ciało, nie miałem nad tym żadnej kontroli. Trwało to dobre kilka min., potem dwa razy zwymiotowałem. Od tego czasu przez te dni czuje się fatalnie. Boli mnie często i mocno brzuch, ból momentami piekący. Już pare razy zwymiotowałem - nie widziałem krwi. Wczoraj dostałem silnej biegunki. Są takie chwile, że znowu dostaję tych drgawek, ale już nie są tak intensywne, jak te parę dni temu. Mam lekko podwyższoną temperaturę ciała. Ogólnie czuję się bardzo źle. Próbuje się leczyć jakimiś osłonowymi bez recepty, typu linex forte. Jem lekkostrawne rzeczy, staram się unikać alkoholu. Tyle że w zasadzie nie ma żadnej poprawy, w sumie jest jeszcze gorzej, a ja coraz bardziej się martwię. Wstydzę się iść do lekarza, bo obawiam się się, że ten od razu zrobi ze mnie alkoholika. Wstyd mi. Ale.. co mi może być? Jakimi lekami moglbym się ew poratować?
W życiu nie miałem czegoś takiego, i nie wiem, co to ma znaczyć i jak postępować dalej. Dlatego proszę o pomoc.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Drgawki,wymioty,ból brzucha,podwyższona temperatura
PostWysłany: Pią Sty 23, 2015 2:08 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Czekając zanim Ci ktoś tu coś doradzi, wejdź na forum dadamo.com i poczytaj (tam też możesz zapytać). Mnie wydaje się, że potężnie podniszczyłeś swój organizm lub się podtrułeś i organizm potrzebuje detoksu... ja nie mam w tym względzie doświadczeń... teraz są już różne wynalazki... ale akurat ja jestem zwolenniczką profilaktyki we wszystkich dziedzinach. Poniżej masz wątek z w/w forum. Życzę powodzenia w powrocie do zdrowego stylu życia

>http://www.dadamo.com/cgi-bin/Blah/Blah.pl?m-1416074555/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Drgawki,wymioty,ból brzucha,podwyższona temperatura
PostWysłany: Sob Sty 24, 2015 11:59 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

To że alkohol w większych ilościach jest toksyczny wiadome jest nie od dzisiaj. Wymioty, biegunka i drgawki, które wystąpiły u Ciebie mogą być na to dowodem. Jeżeli chodzi o postawienie konkretnej diagnozy, myślę że mimo szczerej chęci forumowiczów nie znajdziesz jej tutaj. Dobrze żebyś skonsultował to jednak z lekarzem ponieważ jeden z Twoich objawów jest bardzo nietypowy. Otóż chodzi mi o podwyższoną temperaturę ciała, która wystąpiła u Ciebie. Zatrucie alkoholowe zwykle objawia się hipotermią, czyli obniżoną temperaturą, na skutek obkurczenia się naczyń krwionośnych. Hipotermia dotyczy głównie części dystalnych, ale taki stan utrzymujący się doprowadza z reguły do wychłodzenia całego ciała.
Narządem który najbardziej cierpi przy zatruciu alkoholowym jest wątroba. To ten narząd pełni główną funkcję w odtruwaniu organizmu. Obciążona wątroba to szereg dolegliwości głównie ze strony układu pokarmowego, ale toksyna alkoholowa może też dawać objawy ze strony układu nerwowego. To dlatego pewnie Twoje objawy są tak zróżnicowane.
Przepraszam że o to pytam, ale jeśli Twoje objawy wystąpiły po spożyciu konkretnego rodzaju alkoholu ważne może być przypomnienie sobie źródła jego pochodzenia. Wierz mi, to też może być przydatne.
Biegunka i wymioty prowadzą do odwodnienia organizmu i utraty elektrolitów. Dlatego trzeba jak najszybciej te braki uzupełnić, najlepiej przez jakieś płyny elektrolitowe. Jak poczujesz się lepiej warto też zadbać o wątrobę. Co prawda jest ona takim narządem który regeneruje się sam, ale nasza pomoc jest w tym przypadku wskazana. Można to zrobić poprzez stosowanie odpowiedniej diety zwanej dwunastniczą (patrz poprzednie moje posty), a także poprzez stosowanie odpowiednich ziół wzmacniających funkcję tego narządu. Należą do takich ziół jałowiec pospolity (Juniperus communis), mniszek lekarski (Taraxacum oficinalis) oraz dziurawiec (Hypericum perforatum). Dodatkowo funkcję wspomagającą odtruwanie organizmu ma pokrzywa zwyczajna (Urtica dioica).
Na dolegliwości trawienne pomaga herbata miętowa (Mentha piperita decoct). Nie każdemu jednak mięta służy, dlatego można ją zamienić na melisę lekarską (Melissa oficinalis).
Dwa preparaty ziołowe które wspomagają pracę wątroby i układu trawiennego to Cholesol płyn lub jego zamiennik - Solaren krople. Przyjmowanie przez kilka dni 2 łyżeczek pierwszego preparatu lub 30 kropli drugiego preparatu skutecznie usprawni pracę wątroby. Uwaga preparaty działają żółciotwórczo i żółciopędnie i nie wolno przekraczać okresu ich zażywania.
I wreszcie, by już skończyć temat wątroby, trzeba zaznaczyć iż bardzo skutecznym medykamentem ziołowym może być ostropest plamisty (Sylibi mariani fructus). Jego ekstrakt znany jest jako preparat o nazwie Sylimarol. Są dwie dawki tego leku - mniejsza 35mg i większa 70mg. Radzę tutaj zażywać dawkę profilaktyczną 35mg raz dziennie po posiłku głównym. Sylimarol jest dość łagodnym lekiem ziołowym znanym nie od dzisiaj. Dlatego nie powinno być problemu z jego zażywaniem.
Na koniec jeszcze raz moja dobra rada o konsultację z lekarzem i uzupełnianie wraz z płynami odpowiednich elektrolitów - pierwsza sprawa nad którą powinieneś się skupić.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 119 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności