Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 5:07 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Hemoroidy
PostWysłany: Pią Cze 23, 2006 7:41 pm 
Czy na hemoroidy jest jakiś skuteczny sposób?
Pytam się tak tylko teoretycznie. :?


Góra
  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 23, 2006 8:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Cze 23, 2006 8:53 pm
Postów: 2
Jeśli pytasz się teoretycznie, to trochę teorii: :lol:
Do powstawania hemoroidów przyczyniają się głównie niewłaściwe nawyki żywieniowe, mała zawartość przyjmowanego błonnika, zbyt małe ilości płynów, siedzący tryb życia połączony z brakiem ruchu, parcie podczas wypróżniania oraz wrodzona lub nabyta słabość tkanki.
Siedzenie w samochodzie, na rowerze, w fotelu, przed telewizorem czy na krześle w biurze sprzyja powstawaniu dolegliwości hemoroidalnych. Wygoda to początek wszelkich cierpień. Przy hemoroidach ruch jest niezbędny. Wędrówki piesze, gimnastyka czy pływanie stanowią dobrą alternatywę.
Zmiana niezdrowego stylu życia jest zatem pierwszym krokiem, aby zapobiec i zmniejszyć dolegliwości. :oops:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Hemoroidy
PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 10:44 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Lut 12, 2009 10:17 am
Postów: 12
Na hemoroidy jest kilka sposobów miedzy innymi czopki.. wejdź na allegro i wpisz sobie hemoroidy... jest duzo lekarstw nawet na całkowite pozbycie sie ich ... poczytaj np o "ANUREX" Podobno skuteczny


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Hemoroidy
PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 4:52 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam. Pomocna staje się tu aescyna zawarta w korze kasztanowca zwyczajnego. Substancja ta silnie hamuje powstawanie żylaków, również tych odbytu.
Polecam następującą mieszankę ziołową:

Kora kasztanowca zwyczajnego 30g
Liść babki lancetowatej 30g
Liść pokrzywy 20g
Ziele rdestu ptasiego 20g

Zioła zmieszać i wziąć 2 łyżeczki mieszanki na szklankę wrzątku. Odstawić do naciągnięcia na 15min. Pić ciepłą herbatę rano i wieczorem.
Rzeczywiście na powstawanie hemoroidów wpływa siedzący tryb życia, dlatego warto się trochę poruszać na świeżym powietrzu.
Również dieta bogata w błonnik ma korzystny wpływ przy tym schorzeniu. Dlatego warto spożywać pieczywo wieloziarniste, produkty zbożowe, siemie lniane, a także suszone jabłka i śliwki.
Na koniec chciałbym życzyć Dużo Zdrówka i Dobrego Humoru


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Hemoroidy
PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 7:56 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Dość dawno frank zapytał
Cytuj:
Czy na hemoroidy jest jakiś skuteczny sposób?
Pytam się tak tylko teoretycznie. :?


Myślę, że świadomość zagrożenia...zachęci do profilaktyki. W/g info z "Encyklopedii zdrowia jedz zgodnie ze swoją grupą krwi" Dr Petera J.D'Adamo hemoroidy grożą najbardziej ludziom otyłym niezależnie od posiadanej grupy krwi. Mają do nich skłonności kobiety w czasie ciąży i porodu (parcie na odbyt). W grupie dużego ryzyka są osoby posiadające status niewydzielacza antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych (czyli Le a+b- oraz Le a-b-) niezależnie od grupy krwi oraz trochę w mniejszym stopniu osoby doznające częstych zaparć i ogólnie wysiłku przy wypróżnianiu. Wśród tej ostatniej grupy przodują właściciele "zerówki". W w/w książce są wymienione też protokoły leczenia dla poszczególnych grup krwi. Ja musiałam jadać niezbyt niezdrowo...bo osobistych doświadczeń pomimo posiadania zerówki jednak nie mam...i też tego wszystkim życzę.

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Hemoroidy
PostWysłany: Śro Lis 17, 2010 10:40 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Paź 20, 2010 7:51 pm
Postów: 4
frank napisał(a):
Czy na hemoroidy jest jakiś skuteczny sposób?
Pytam się tak tylko teoretycznie. :?


Oczywiście hemoroidy można skutecznie leczyć. Ważne jest jednak jak najszybsze rozpoczęcie leczenia, co pozwoli uniknąć późniejszych komplikacji, np. nowotworów jelita, albo nieprzyjemnej operacji. W mniejszych dolegliwościach pomoże zmiana diety, zwiększenie ilości płynów i aktywności fizycznej. Pomocne są również kremy i czopki dostępne bez recepty.

Niestety pogłębiające się hemoroidy nie znikną same i trzeba udać się do specjalisty leczenia tego typu schorzeń, proktologa. Potrzebne informacje dotyczące metod leczenia odnajdziesz w zakładce schorzenia żył na www.zylaki.med.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Hemoroidy
PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 1:16 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Gru 06, 2010 1:04 pm
Postów: 4
Pijawki lecznicze!!!!!!!

Hirudoterapia - lecznicze przykładanie pijawek

Pijawki skutecznie leczą:
-choroby i bóle serca
-nadciśnienie
- choroby płuc i oskrzeli
-choroby przewodu pokarmowego
(w tym min. wrzody żołądka, dwunastnicy ,choroby wątroby )
-hemoroidy
-alergie (różne choroby skóry )
- chorobę niedokrwienną
-choroby kobiece
- różnego rodzajau bóle
- rwę kulszową
-choroby nerek
-choroby psychiki
(agresja, histeria, nerwice, depresja )
-niektóre nowotwory
-bezpłodność
-prostatę
-urazy sportowe
i wiele innych chorób .

kOSMETYKA I HIRUDOTERAPIA :

ZABIEGI KOSMETYCZNE ZAPOBIEGAJĄCE STARZENIU SKÓRY , HORMONALNE,
PRZECIW CELULITOWI ,NA ROZSTĘPY, TRĄDZIK ,SUCHA SKÓRA ,ŁUSZCZYCA

JEŻELI CHCESZ SIĘ UMÓWIĆ NA ZABIEG LECZNICZY PO PRZEZ PRZYKŁADANIE PIJAWEK
ZADZWOŃ POD NR. 509 030 022 LUB 58 681 45 87 OD PON. - NIEDZ. W GODZ. OD 10.00 - 20.00


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Hemoroidy
PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 12:13 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Trudno sobie wyobrazić leczenie hemoroidów pijawkami...

Warto natomiast dowiedzieć się o nowym sposobie, o którym napisał nam nowy forumowicz Edgar Klimuszko i jako że ten sposób jest niezwykle prosty... można też go wypróbować... Oczywiście dla uzyskania trwałego efektu uważam, że warto przejść na dietę zgodną z grupą krwi... pomimo faktu, że niektórych lekarzy z przyczyn tylko im znanych doprowadza ta zachęta do białej gorączki...

>http://zdrowo.info.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=400&start=465

>http://leczenie-hemoroidow.blogspot.com


Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Hemoroidy
PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 3:16 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
ja mogę polecić procto-glyvenol, nie z własnego doświadczenia, ale z doświadczenia bliskich. Poprawa była już po pierwszym dniu stosowania.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Hemoroidy
PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 2:35 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 24, 2013 9:54 am
Postów: 40
Miejscowość: Krak
To choroba związana z kiepskim krążeniem w miednicy, kiepskim stanem żył, i oczywiście z przewlekłym zaparciem. Dolegliwość nie leczona ma skłonności do zrakowacień i wrzucam kilka pomysłów z mojego unikatowego zbioru porad;
- kąpiel w ciepłej wodzie pobudza krążenie, działa odprężająco i przeciwbólowo, zmniejsza obrzęk żył.
- należy się podmywać po każdym wypróżnieniu, tylko czystą wodą bez użycia żadnych mydeł (stymulują stan zapalny i drażnią),
- do nasiadówek; sól gorzka (epsomit), oczar wirginijski, kora dębu, kwiat kasztanowca, szałwii, tymianku, kwiat krwawnika, kwiat nagietka,, rumianku,
- można po umyciu przykładać torebki z czarną herbatą,
- na silny ból torebka z lodem na 20 minut,
- smarujemy cieniutko wazeliną witaminą E w płynie, olejek z kiełków pszenicy, balsam z żywokostu lekarskiego, nagietka lekarskiego, surowe tarte ziemniaki,
- wypoczynek z nogami uniesionym w górę, celem zmniejszenia ciśnienia w miednicy,
- okłady z gotowanej cebuli,
Bardzo ważna jest dieta przeciwdziałająca zaparciom, bogata w błonnik, owoce, warzywa, płatki owsiane, grube kasze, ciemne pieczywo.
- siemię lniane w każdej postaci, ColonC z babką płesznik,
- generalnie odrzucamy; sól, kawę, mocną herbatę, alkohol, ostre pikantne potrawy, cocacolę, czekoladę i kakao,
- pijemy bardzo dużo płynów, w ten sposób obniżamy ciśnienie i oczyszczamy organizm,
- można wspomóc wątrobę; raphacholin, cynarex, sylimarol,
- można zastosować kapsułki troxerutin, diosminę, venescin, witaminę C z rutyną, rutinoscorbin, scorbolamid,
- dużo ruchu, spacery, lekkie sporty,
- nie wolno absolutnie niczego dźwigać.

_________________
http://zdrowadroga.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Hemoroidy
PostWysłany: Pią Lip 05, 2013 2:34 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Cze 02, 2013 6:41 am
Postów: 45
Hemoroidy to naprawdę bardzo nieprzyjemna dolegliwość,wiem o tym. Czy sama maść jest skuteczna? Moim zdaniem nie i tutaj czym prędzej należy udać się do lekarza specjalisty, im dłużej zwlekamy z wizytą,tym gorzej.

_________________
www.Nonibioactive.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Hemoroidy
PostWysłany: Pon Lip 27, 2015 7:06 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lip 27, 2015 6:47 am
Postów: 2
Hey, słuchajcie w wiadomych okolicach pojawiły się u mnie po ciąży takie dziwne bolące guzki. Czy to mogą być hemorodiy? Nie pojawiła sie jak dotąd krew.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Hemoroidy
PostWysłany: Pon Lip 27, 2015 9:29 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Choć na żylaki odbytu (Varices anales) bardzo często używa się terminu guzki krwawnicze to jednak przy ich występowaniu nie musi pojawiać się krew. Do najczęstszych objawów hemoroidalnych należą ból, świąd i pieczenie w okolicy odbytu.
Czasami mamy do czynienia że objawy lokalizuje się głębiej. Dzieje się tak ponieważ istnieją niejako dwa typy hemoroidów - zewnętrzne (Varices anales externi) oraz wewnętrzne (Varices anales interni). W tym ostatnim przypadku zmiany występują w okolicy tzw słupów odbytniczych (Columnae anales) będących zakończeniem zatok odbytniczych (sinci anales).
Występujące u Ciebie dolegliwości mogłyby rzeczywiście oznaczać i świadczyć o występowaniu ww choroby. Aby jednak rozwiać wszelkie wątpliwości proponuję udać się na badanie proktologiczne.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Hemoroidy
PostWysłany: Wto Kwi 27, 2021 4:27 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Kwi 21, 2021 2:03 pm
Postów: 13
ja mam z tym problem niestety


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Hemoroidy
PostWysłany: Śro Kwi 28, 2021 12:10 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 27, 2019 6:11 pm
Postów: 30
Ja niestety też, co uda mi się je zaleczyć to znowu powracają. Pewnie to też przez zaparcia. Ostatnio lekarz zalecił mi probiotyk proctolact przeznaczony głównie dla osób z takimi problemami jak moje i wiesz że faktycznie pomaga? Musisz wypróbować. :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności