Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 1:22 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ból w przełyku - zapalenie migdałów
PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 12:40 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 25, 2015 12:30 am
Postów: 4
Witam, od czwartku mam zapalenie migdałów, dopiero wczoraj byłem u lekarza bo takie terminy... biorę antybiotyk i ból gardła się zmniejsza i polepsza ogólne samopoczucie ALe mam problem z bolącym przewodem pokarmowym, boli mnie jakby od gardła do klatki piersiowej, głownie jak piję i jem, obojętne czy zimne czy ciepłe, najmniej mnie boli jak piję wode mineralną. Czy to może być spowodowane zapaleniem migdałków i powiększeniem węzłów chłonnych w szyi czy to nie ma z tym nic wspólnego i trzeba szukać gdzie indziej przyczyny ? dodam że przed chorobą tego nie miałem...


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Ból w przełyku - zapalenie migdałów
PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 10:34 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 25, 2015 10:28 am
Postów: 1
Miejscowość: Wroc
Jeśli masz problem z zapaleniem trzeciego migdała to możesz odczuwać takie dolegliwości. Tutaj masz artykuł na ten temat: http://www.medicusdcl.pl/dolegliwosci/problemy-z-gardlem-migdalami-i-krtania/gardlo Ogólnie, wszystko zależy jak rozległy jest ten stan zapalny jeśli jest to rozległe ognisko zapalne to może promieniować do wnętrza ciała. Warto obserwować jak organizm reaguje na przyjmowane antybiotyki, bo mogą okazać się nieskuteczne. W większości przypadków od razu widać poprawę - jeśli jej nie ma to może być sygnał że są źle dobrane.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w przełyku - zapalenie migdałów
PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 11:20 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 25, 2015 12:30 am
Postów: 4
No własnie antybiotyk pomaga, gardło mniej boli z dnia na dzień, dzisiaj 3 tabletke wziąłem, zostały 4.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w przełyku - zapalenie migdałów
PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 12:32 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Skupiska tkanki chłonnej w organizmie ludzkim to nie tylko migdałki, ale i tzw mieszki językowe, węzły chłonne zbierające chłonkę z różnych części ciała, a także tzw pierścienie i naczynia chłonne znajdujące swe anastomozy z naczyniami krwionośnymi na przykład od górnej strony ciała z tzw żyłą nieparzystą (vena azygos).
I tak migdałki podniebienne (tonsillae palatinae) znajdujemy pomiędzy łukami językowymi przednimi, a tylnymi (arci lingui anteriores et posteriores) w specjalnych zagłębieniach utworzonych przez podniebienie miękkie (pallatinum molare), będące przedłużeniem podniebienia twardego (pallatinum dursae). Migdałki są niewielkiego rozmiaru i mają kształt oliwkowy.
Oprócz migdałków podniebiennych na górnej powierzchni języka w jej tylnej okolicy wyróżnia się tzw mieszki językowe o żółtawym zabarwieniu (foliculi linguales), które również są odpowiedzialne za reakcje obronne organizmu. Mieszki te położone są licznie stanowiąc dość skuteczną barierę immunologiczną.
Idąc dalej w okolicy przyczepu gardła do kości potylicznej czaszki wyróżnia się kolejne duże skupisko tkanki chłonnej nazwane pierścieniem gardłowym (anulus pharyngeus). Pierścień gardłowy oplata początkową część gardła i silnie chroni przed umiejscawianiem się ogniska zapalnego.
Głębiej na tylnej ścianie gardła (paries posterior pharyngei) wyróżnia się kolejne skupisko tkanki chłonnej (textus limphaticus) zwane migdałkiem gardłowym (tonsilla pharyngei) lub migdałkiem trzecim (tonsilla tertio). Jest to kolejna część bariery immunologicznej.
W dolnej części gardła zwanej częścią krtaniową (pars laryngea) w okolicy wejścia do krtani (additus laryngei) znajdujemy tzw migdałek trąbkowy (tonsilla tubaria). Dokładnie znajduje się on w okolicy wałów trąbkowych (valla tubares).
Wspomniane skupiska tkanki chłonnej znajdują połączenie z węzłami chłonnymi (nodi limphatici), zbierającymi chłonkę z głowy i szyi. Wyróżnia się węzły chłonne szyjne górne i dolne (nodi limphatici jugulares superiores et inferiores) i osobno, bardziej wyczuwalne węzły chłonne podżuchwowe (nodi limphatici submandibulares). Węzły chłonne mają połączenie z naczyniem chłonnym górnym zbierającym chłonkę również ze śródpiersia. Naczynie chłonne górne (vas limphatica superior) łączy się z żyłą nieparzystą. W ten sposób chłonka odprowadzana jest z organizmu.
Teraz możesz sam wywnioskować o tym skąd wzięły się Twoje dolegliwości.
Biorąc antybiotyk, koniecznie zadbaj o przyjmowanie określonego synbiotyku. Terapia bowiem antybiotykowa nie jest terapią celowaną i niszczy również przyjazną florę bakteryjną. Po terapii antybiotykowej która wypłukuje z organizmu cenne witaminy i sole mineralne, koniecznie zadbaj o ich uzupełnienie. Pamiętaj żeby nie robić tego w trakcie przyjmowania antybiotyku, bo mija się to wtedy z celem.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w przełyku - zapalenie migdałów
PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 6:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 25, 2015 12:30 am
Postów: 4
Kurde, niby prosty język ale nic nie rozumiem, w skrócie, to normalne że mam taki ból odczuwalny w klatce piersiowej i przełyku ??

Bo jeszcze myślałem że ość z ryby mi się wbiła w przełyk...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w przełyku - zapalenie migdałów
PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 10:37 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Mar 26, 2015 10:17 am
Postów: 143
To normalne jeżeli masz zapalenie migdałów,po antybiotyku powinno być zdecydowanie lepiej tylko na to również potrzeba czasu. A jak czesto odczuwasz bóle w klatce piersiowej? Podaj szczegóły.

_________________
www.KochamZdrowie.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w przełyku - zapalenie migdałów
PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 11:40 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 25, 2015 12:30 am
Postów: 4
Podczas przełykania, jak już pokarm jest poniżej gardła, ból jest w przełyku poniżej gardła a powyżej splotu słonecznego. Nie boli tylko wtedy jak piję wodę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w przełyku - zapalenie migdałów
PostWysłany: Śro Sie 05, 2015 9:51 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
po ilu dniach Ci to przeszło? może to podrażnienie od antybiotyku, czasami tak jest


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 116 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności