Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 2:30 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zostać mamą ważne dla zdrowia niejednej kobiety
PostWysłany: Pią Kwi 03, 2015 10:28 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Pani Anna Forecka opublikowała artykuł: „Starając się o dziecko”.

Dlaczego sygnalizuję Państwu ten artykuł?

Wiele lat temu znałem w różnym czasie dwa różne małżeństwa, w których kobiety nie mogły zajść w ciążę. Po dłuższym czasie każde z tych małżeństw adoptowało dziecko z domu dziecka. Po kilku latach wychowywania adoptowanych dzieci, każda z tych kobiet zaszła w ciążę i urodziła dziecko. Prawdopodobnie u obu tych kobiet ustąpiły jakieś blokady, które uniemożliwiały im wcześniej zajście w ciążę.

Autorka we wspomnianym wyżej artykule przedstawia Panią Agnieszkę Grobelną trenerkę płodności. Pani Agnieszka Grobelna pomaga kobietom pokonywać blokady uniemożliwiające im zajście w ciążę. Pani Agnieszka Grobelna założyła we Wrocławiu Centrum Wspierania Kobiecej Płodności.

Artykuł ten opublikowany jest w na stronie 25 numeru 14/2015 tygodnika: „Gwiazdy mówią...” 1/
Może warto zapoznać się z tym artykułem w jakimś saloniku prasowym.
Objaśnienie:
1/Wyjaśnienie: Nie mam żadnego kontaktu z Redakcją tego czasopisma, ani z Autorką artykułu, ani z Panią Agnieszką Grobelną. Jestem tylko stałym i wieloletnim czytelnikiem tego czasopisma.
Ryszard Roszkowski

http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zostać mamą ważne dla zdrowia niejednej kobiety
PostWysłany: Nie Kwi 05, 2015 11:07 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Trudno powiedzieć, co bardziej wpływa negatywnie na organizm kobiety chcącej zajść w ciążę, stres czy też zaburzenia hormonalne. W zasadzie jedno z drugim jest ściśle powiązane.
W momencie kiedy dziewczynka w wieku ok 11 lat wchodzi w okres dojrzewania czego wyznacznikiem jest stężenie gonadotropiny kosmówkowej główną rolę, a przynajmniej jedną z głównych ról w jej życiu zaczynają odgrywać hormony estrogenne. Hormony te wpływają w znaczący sposób na funkcjonowanie układu rozrodczego oraz podnoszą skutecznie nastrój. Jest to do pewnego okresu życia bardzo pozytywne. Ale nie w okresie kiedy planuje się powiększenie rodziny oraz odzywa się instynkt macierzyński. Wtedy zbyt duże stężenie estrogenów zaczyna tak naprawdę przeszkadzać powodując zwiększoną drażliwość i podatność na stres. Zaczynają się problemy z miesiączkowaniem (PMS), nieregularność cykli. Ogólnie doprowadza to do rozstrojenia funkcji układu płciowego.
Większe stężenie estrogenów wpływa na mniejsze stężenie progesteronu. Progesteron zaś uważa się powszechnie za hormon sprzyjający zajściu w stan błogosławiony i odpowiadający za utrzymanie tego stanu, aż do pozytywnego, szczęśliwego rozwiązania. Progesteron to hormon ciążowy w przeciwieństwie do antyciążowych estrogenów.
Ponadto estrogeny typu estradiol i ich zwiększona sekrecja sprzyja rozwojowi nowotworów sutka, piersi oraz szyjki macicy. Dlatego tak ważne jest dbanie o balans hormonalny. Jedną z możliwości prowadzących do wspomnianego balansu jest dieta warzywna.
Poza estrogenami bardzo niekorzystny wpływ na zajście w ciążę i jej utrzymanie ma hormon wpływający na czynność skurczową macicy (utherus) KTG, a jest nim wydzielana przez płat tylny przysadki mózgowej (lobus posterior hypophiensis) zwany też płatem nerwowym (lobus nervosus hypophiensis) oksytocyna. Zwiększone wydzielanie oksytocyny ma znaczny wpływ na zwiększanie napięcia w układzie rozrodczym kobiety i na zwiększenie częstotliwości skurczów macicy. To zaś może być przyczyną nie tylko złego samopoczucia, ale również bardzo często poronień.
Balans hormonalny jest ważny nie tylko dla funkcji układu rozrodczego, ale również przez pobudzenie części przywspółczulnej autonomicznego układu nerwowego wpływa pozytywnie na psychikę i holistycznie na organizm kobiety. To zdecydowanie poprawia komfort życia, a bez komfortu życiowego nie może być mowy o macierzyństwie.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zostać mamą ważne dla zdrowia niejednej kobiety
PostWysłany: Nie Kwi 05, 2015 3:02 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Muszę też dopisać kilka słów do tego wątku. Moim zdaniem warto przeczytać książkę Dr Petera J. D'Adamo z serii Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi Dla kobiet w ciąży i niemowląt... i dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn... Z niej można wiele się dowiedzieć jak w większości przypadków... w ciągu pół roku uporać się z problemem.
Dieta warzywna w dłuższym okresie nie wszystkim tak samo dobrze służy... a chodzi o to by wzmocnić organizm. Poza tym kiedyś czytałam (właśnie gdzieś na stronie Dr D, że powody genetyczne nieraz sprawiają różne kłopoty... nie zapisałam linku... a później nie mogłam już znaleźć tego miejsca w necie)... pomyślałam wtedy, że naturalne poronienia to może być więc jakiś rodzaj obrony organizmu przed urodzeniem dziecka z niechcianymi wadami... Czy nie można byłoby tego jakoś sprawdzić (potwierdzić przy pomocy np. badań ankietowych... a może to jest gdzieś opublikowane... ale ukryte)...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności