Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:44 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Klawiterapia, czyli „Akupunktura po polsku”
PostWysłany: Czw Kwi 16, 2015 5:53 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Część tytułu w cudzysłowiu to tytuł artykułu Pani Marii Rojek. W Artykule Autorka pisze jak Pani Ludmiła Augustyn dzięki zabiegom klawiterapii wspomaga chorujących na stwardnienie rozsiane, cierpiących na zmiany zwyrodnieniowe i migreny.
Artykuł ten jest opublikowany na stronie 25 („Terapie naturalne”) numeru 16/2015 tygodnika: ”Gwiazdy mówią...” 1/
Objaśnienia:
1/Wyjaśnienie: Nie mam żadnego kontaktu z Redakcją tego czasopisma, ani z Autorką artykułu, z Panią Ludmiłą Augustyn.
Zdecydowałem się na opublikowanie tej informacji o klawiterapii, ponieważ może ona niektórym osobom pomóc tam gdzie współczesna medycyna jest bezsilna. Jestem tylko stałym i wieloletnim czytelnikiem tego czasopisma.
Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski

http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Klawiterapia, czyli „Akupunktura po polsku”
PostWysłany: Pią Kwi 17, 2015 9:43 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Jest wiele odmian refleksoterapii. Wyróżnia się m in akupresurę czyli masaż punktów biologicznie aktywnych BAP, akupunkturę czyli nakłuwanie punktów biologicznie aktywnych, moxabisty lub moxa czyli termopunktura w której oddziałuje się na BAP wysoką temperaturą, a do zabiegu używa się specjalnych tlących się cygar utworzonych z chińskiego piołunu - Artemisium moxae, termopunkturę w postaci baniek oraz baniek z dodatkiem skaryfikacji, czyli specjalnego nacinania ciała i upustów krwi, elektropunkturę w której używamy prądu o słabym napięciu 5-6V ponieważ skóra ludzka jest pod stałym maksymalnym napięciem 3V, co udowodnił Yoshio Nakatani w metodzie zwanej Rydoraku oraz laseropunkturę w której używa się lasera o małej mocy według prof Maczaret oraz prof Samosiuka, czołowych przedstawicieli medycyny wschodniej.
Klawiterapia jest stosunkowo niedawno odkrytą metodą, w której do stymulacji BAP używa się gwoździ. Metoda polega na podrażnianiu punktów biologicznie aktywnych (bo nie nakłuwaniu) za pomocą ostrych końców gwoździ. Piszesz że jest to polska metoda i być może tak właśnie jest. Ale zastanawiam się (nie czytając artykułu zaproponowanego przez Ciebie) jaka była geneza klawiterapii. I nasuwa mi się na myśl jedno wyjaśnienie - Otóż sądzę że do upowszechnienia metody mogły się przyczynić występy i pokazy sztuczek fakirskich. Jak wiemy fakir w swoim występie m in pokazywał jak chodzić po pokruszonym szkle, czy leżeć na łożu usłanym wystającymi gwoździami. Dlatego być może to było wzorem dla odkrywcy, czy odkrywców metody.
Zastanawiam się też nad tym jaki inny sposób stymulacji BAP zostanie jeszcze wymyślony w przyszłości. Może na przykład za pomocą kamieni (Lithoterapia, Lithopunktura), a może przy użyciu wody pod ciśnieniem (Hydropunktura). Mogłoby być to też użycie zimnego powietrza - (Kriopunktura). Jednym słowem bodźce mogą być różne, czy to mechaniczne, czy termiczne, czy też chemiczne (Chemopunktura).Więc czemu by nie spróbować, w końcu przyszłość należy do nas.
Pozdrawiam serdecznie
dany

Bibliografia:

Zbigniew Garnuszewski - Renesans Akupunktury
Joseph Jonas - Tajemnice energii życia
Gerard Straburzyński - Fizjoterapia
Maczaret i Samosiuk - Akupunktura i inne metody refleksoterapii
Daniel Nowotczyński - Niekonwencjonalna Medycyna


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Klawiterapia, czyli „Akupunktura po polsku”
PostWysłany: Sob Sie 08, 2015 12:54 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o takiej klawiterapii, dużo osób w Polsce tym się zajmuje?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Klawiterapia, czyli „Akupunktura po polsku”
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2017 12:37 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Szukałam na forum czegoś innego... a znalazłam to :)

Byłam na wykładzie p.dr. Janusza Kołodziejczyka (w sobotę, 1 kwietnia, podczas Wiosny Zdrowia w katowickim spodku). Wykłady mają być udostępnione na prywatnej stronie p. Jerzego Zięby. Zapamiętałam, że przy pomocy klawiterapii leczy się m.in. prawie beznakładowo skoliozy w parę dni... aż trudno uwierzyć... p. Zięba powiedział , że to jest polska metoda, (tania i skuteczna pomoc dla pacjentów) nie znana na świecie... prezes PAZ Marek Wawrzeńczyk, powiedział, że w PAZ będzie Katedra dla lekarzy (www.paz.pl) zrozumiałam ,że klawiterapia będzie m.in. propagowana przez Polską Akademię Zdrowia, że w przyszłości powstanie specjalny kanał telewizyjny...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Klawiterapia, czyli „Akupunktura po polsku”
PostWysłany: Nie Cze 25, 2017 5:43 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Sławek Rusem napisał
Cytuj:
szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o takiej klawiterapii, dużo osób w Polsce tym się zajmuje?

Pan Jerzy Zięba postanowił rozpropagować m.in. i tę metodę. Zaprosił na Wiosnę Zdrowia dr Janusza Kołodziejczyka (widziało go i słyszało 4000 osób w tym 400 lekarzy). Jak sprawdziłam, jest już sporo filmów do których można dotrzeć po wpisaniu na YT słowa kluczowego "Klawiterapia" i ewentualnie dr Janusz Kołodziejczyk... (tylko kto znał to słowo kluczowe?).
Wśród filmików na YT jest też zaproszenie do przyjechania na zjazd 15-16 lipca w Warszawie, które kieruje do lekarzy właśnie dr Janusz Kołodziejczyk (w filmie podaje swój telefon). Info dla zainteresowanych na stronie Polskiej Akademii Zdrowia. Chodzi o to, że p. Jerzy Zięba uznał, że trzeba pomóc lekarzom, którzy mają swoje indywidualne doświadczenia i widzą potrzebę zintegrowania medycyny, by się wzajemnie poznali. Niech się to uda :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności