Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 3:48 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ból żołądka/Chudnięcie/Zawroty głowy.
PostWysłany: Pon Kwi 20, 2015 8:17 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Kwi 20, 2015 7:54 pm
Postów: 2
Witam Serdecznie.

Nie byłem jeszcze u lekarza z tym, bo może ktoś z was miał podobny problem.

Ból żołądka:
Zwykle następuje po zjedzeniu zwykłego posiłku, lecz nasila się po zjedzeniu słodyczy. Rano, gdy doskwiera głód, spożywam śniadanie po którym również odczuwam bóle żołądka. Boli przez okres 30 minut i przestaje. Nie jest to nagły atak. Stopniowo wzrasta. Przy ostatnim "stadium" następują zawroty głowy oraz plamy przed oczyma. Trwają zwykle przez 5-6 sekund i ustępują. Powtarza się to co kilka minut.

Chudnięcie:
Jestem wysoki, mam 2 metry, dużo jem lecz nie przybywam na wadze. Odczuwam częste spadki (1-2kg). Wydaje mi się, że z każdym dniem jestem chudszy. Lecz waga pokazuje cały czas tę samą wagę. Może to przez to, że wszędzie widać kości. Nie ma tzw. "Masy". Nie wiem czym to może być spowodowane (tasiemiec, zimny guz na tarczycy?).

Zawroty głowy:
Po zjedzeniu jako ostatnie "stadium". Pojawiają się również przy wstawaniu rano z łóżka. Gdy za szybko wstanę, kręci mi się w głowie, pojawiają się plamy i muszę usiąść. Gdy wstanę drugi raz jest już wszystko w porządku. Dzieje się to każdego dnia rano jak i przy dłuższej drzemce.

Dodam: Jestem młody, 20 lat. Każdego dnia pokonuję trasę 8 km na nogach więc się ruszam.

Liczę na wasze porady :)
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Ból żołądka/Chudnięcie/Zawroty głowy.
PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 1:40 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Nie napisałeś nic o tym jak wygląda Twoja codzienna dieta. Środowisko żołądka jest kwaśne, pH wynosi tu ok 5. W takim środowisku zapewnianym poprzez głównie sekrecję kwasu solnego przez komórki okładzinowe żołądka działają dwa najważniejsze enzymy żołądkowe - pepsyna i renina. Enzymy te trawią białka, które są cennym źródłem budulcowym dla organizmu.
Spożywanie na przykład słodyczy wpływa na zaburzenie równowagi kwasowej w obrębie żołądka co wpływa na zwiększone wydzielanie soku żołądkowego. To zwiększone wydzielanie prowadzi do nadkwasoty (Hyperacidosis) oraz do podrażnień śluzówki żołądka w postaci nadżerek, czy choroby wrzodowej (Morbus ulcerosus ventriculi). To jeszcze nie wszystko, bowiem zbyt kwaśna treść żołądkowa przechodzi dalej do dwunastnicy (duodenum) gdzie powinno panować pH zasadowe. To z kolei podrażnia błonę śluzową dwunastnicy, co również jest bardzo niekorzystne.
Przy nadkwasocie żołądkowej nie wolno spożywać słodyczy, a także produktów pikantnych i kwaśnych, bo prowadzi to dodatkowo do podrażnień.
Problemy trawienne doprowadzają do zaburzeń wchłaniania i ubytku z organizmu cennych składników pokarmowych. To może być przyczyną Twoich objawów i złego samopoczucia.
Dlatego radziłbym zgłosić się do lekarza rodzinnego i przeprowadzić badanie endoskopowe (gastroskopia). Badanie te sięgając do opuszki dwunastnicy (bulbus duodeni) może dać pełny obraz ścian żołądka i dwunastnicy i wykluczyć lub potwierdzić przekrwienia, czy nadżerki lub wrzody. Jak zapewne wiesz choroba wrzodowa może być także następstwem Helicobacter pylori, dlatego to także trzeba by było sprawdzić.

Jeśli wyniki badań potwierdzą moje obawy, to możesz korzystać z pełnej gamy leków, które wspomogą proces trawienny i wpłyną na wchłanianie. Ponieważ mogę podawać tylko naturalne metody, więc proponuję ziołolecznictwo, a właściwie mieszankę ziołową o następującym składzie:

Kłącze pięciornika zwyczajnego (Rhizoma Tormentillae) 50g
Liść mięty pieprzowej (Folium Menthae piperitae) 50g
Liść pokrzywy zwyczajnej (Folium Urticae dioicae) 30g
Liść melisy lekarskiej (Folium Melissae oficinalis) 30g
Korzeń mniszka lekarskiego (Radix Taraxaci oficinalis) 30g
Korzeń prawoślazu zwyczajnego (Radix Althaeae) 20g
Ziele pięciornika gęsiego (Herba Anserinae) 50g

Zioła zmieszać i wziąć dwie łyżeczki mieszanki na szklankę wrzątku, zaparzać pod przykryciem 10 min, przecedzić i pić ciepły napój przed śniadaniem oraz przed kolacją. Ważne jest by napój ziołowy był ciepły, to powinno zmniejszyć wydzielanie soku żołądkowego.

Jako alternatywę proponuję gotowy lek ziołowy o nazwie Gastroprotect, którego składnikami są Aloes (ALoe vera extractum), zielona herbata (Green Tea extractum) oraz siemię lniane (Semmen Lini extractum). Wyciąg z aloesu oraz zielonej herbaty łagodzi i goi śluzówkę żołądka, a wyciąg z siemienia lnianego chroni śluzówkę przed szkodliwym działaniem kwasów.

Przy Twoich dolegliwościach pomocna może być sokoterapia. Szczególnie wskazane jest picie soku z surowej i kwaszonej kapusty oraz soku z ziemniaków.

Tak więc sposobów na zaradzenie objawom nawet tych naturalnych jak widzisz jest całkiem sporo, wystarczy tylko skorzystać a zdrowie na pewno powróci.

Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból żołądka/Chudnięcie/Zawroty głowy.
PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 6:10 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Kwi 20, 2015 7:54 pm
Postów: 2
Nie mam diety, moje posiłki są zróżnicowane. Jedyne co to nie jem tłustych rzeczy. Jutro wybieram się do lekarza ponieważ wyskoczył mi wczoraj guz na lewym udzie (parę cm od pachwiny). Nie mam pojęcia skąd się wziął. Tłuszczaka odrzuciliśmy.
Jest mały, twardy i nie można go przemieścić. Gdy mocno rozciągnę nogę, zaczyna boleć.

Wczoraj ból przy dotyku nie był odczuwalny, dopiero pod naciskiem. Dzisiaj już czuję ból jak lekko na niego najadę palcem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból żołądka/Chudnięcie/Zawroty głowy.
PostWysłany: Śro Kwi 22, 2015 7:03 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
@dany10
- dzięki za te przepisy.
mała tylko uwaga
Cytuj:
Środowisko żołądka jest kwaśne, pH wynosi tu ok 5.

- czasami ja mam takie ph w moczu z nocy.
- a w żołądku mamy pH 1.5 do 2, powyżej 3 pH to nam żołądek przestaje trawić.
- ja bym także zobaczył czy nie masz glisty ludzkiej, ona nie pozwoli aby można było przytyć.
- zresztą odrobaczać się powinniśmy co pół roku, lub co miesiąc jak mamy zwierzaki w domu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból żołądka/Chudnięcie/Zawroty głowy.
PostWysłany: Pią Lip 31, 2015 12:31 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 12, 2014 8:44 pm
Postów: 45
a może jakiś preparat z ziół pomoże?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból żołądka/Chudnięcie/Zawroty głowy.
PostWysłany: Wto Sie 04, 2015 6:19 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Nie wiem czy znasz swoją grupę krwi... bo moje doświadczenie mówi, że warto odżywiać się jak najlepiej dla siebie. Warto więc zajrzeć na dadamo.com (Food Values)i zacząć jeść same najkorzystniejsze dla siebie (chociaż w/g wskazówek dla grupy krwi) produkty... Zastanów się jeszcze od czego się zaczęło... bo organizm umie z Bożą pomocą naprawiać się sam... jeśli nie brakuje mu potrzebnych komponentów.
Obecna medycyna ma poważne kłopoty z diagnozowaniem... nie mówiąc już o profilaktyce i leczeniu... z ciekawości obejrzyj sobie historię Tomka Nadolskiego... i do tego też parę wykładów p. Jerzego Zięby

https://www.youtube.com/watch?v=ecDrtV7I_ZY

Powodzenia

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból żołądka/Chudnięcie/Zawroty głowy.
PostWysłany: Śro Sie 05, 2015 5:59 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
Cytuj:
Obecna medycyna ma poważne kłopoty z diagnozowaniem

- medycyna tzw. alopatyczna ma kłopoty z diagnozowaniem, szczególnie stanów zaawansowanych chorób.
- ale jest jeszcze medycyna informacyjna lub alternatywna.
- metody takie jak test Volla, potem Vega test potrafią pokazać wszystkie problemy obecne oraz przyszłe.
- jest tylko jeden warunek, super dobry operator tego sprzętu.
- gro diagnostów reprezentuje dolną półkę diagnostyki.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 46 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności