Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 6:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Marki znane i lubiane.
PostWysłany: Śro Maj 20, 2015 9:28 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Maj 14, 2015 7:41 pm
Postów: 5
Wiadomo, że jest tak, iż nie każda firma produkująca leki i suplementy diety nie jest uczciwa i stosuje chwyty reklamowe. Dlatego powstał ten temat, żeby przesiać ziarna od plew.
Jakie firmy (marki) z witaminami i suplementami (chodzi o uzupełnienie diety) polecacie? Oczywiście nie chodzi mi o marki w stylu znajoma mówiła, że znajomy mówił, że jego kuzyn cioteczny... bla bla bla. Chodzi o to co możecie polecić bo sami stosujecie.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Marki znane i lubiane.
PostWysłany: Czw Maj 21, 2015 10:17 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Ogólnie jestem przeciwny jakiejkolwiek suplementacji diety. Bo jeśli mówi się w reklamie że dany suplement jest naturalny to ja w to nie wierzę, bo tak naprawdę jedynym naturalnym suplementem są dla mnie warzywa, owoce i ziarna zbóż, a także rośliny strączkowe i orzechy. Ostatnio mamy zalew suplementów diety w sprzedaży aptecznej. Na przykład podobno dość ceniona jest marka odpowiedzialna za wypuszczenie na rynek suplementów z serii Neomag i Neomag forte. Tylko te leki zawierają według producenta magnez naturalny, co jest zgodnie z powyższym oczywistą nieprawdą i sztuczką reklamową.
Także w przypadku leków jak omega 3 i 6 gdzie pisze się na opakowaniach że zawierają zdrowy tłuszcz rybi jest to nieprawdą gdyż tłuszcz rybi zawiera tylko i wyłącznie kwasy tłuszczowe omega 3 a wśród nich kwasy EPA i DHA.
W przypadku leków jak te zawierające ekstrakt z Vitis vinifera, czy resweratrol wpływający na krążenie zawsze lepiej jest gdy te substancje przyjmujemy na rzeczywistej drodze naturalnej. Ekstrakt wspomniany pochodzi bowiem ze skórki ciemnych winogron, białe winogrona go nie zawierają. A więc spożywanie ciemnych winogron i picie wina czerwonego po lampce dziennie jest w tym przypadku o wiele korzystniejsze.
Jeśli chodzi o suplementację diety to dla mnie najlepsze są stare sprawdzone medykamenty jak na przykład wyciąg z ostropestu plamistego (Sylibi mariani fruktus) dostępny w dwóch dawkach jako Sylimarol, wyciąg z rzodkwi (Raphanus species) dostępny jako Raphacholin, a także połączenie magnezu z potasem dostępne jako Aspargin. Z preparatów witaminowych dla dorosłych najlepszy jest lek o nazwie Vitaminer, a dla kobiet szczególnie Falvit,zaś dla dzieci lek o nazwie Pikovit w postaci cukierków.
Dobre i wypróbowane są preparaty tj Diosminex zawierające w swym składzie Diosminę, a także preparat o nazwie Gold Omega 3 (bynajmniej nie kłamią co do składu preparatów).
Dość dobrymi suplementami są leki w formie chelatowej, jak żelazo chelatowe, które są lepiej przyswajane przez organizm.
Nie mam zdania co do suplementów diety tj Letizen, czy Alertec o działaniu przeciwalergicznym.
Również skutecznym suplementem jest Cynarex jako wyciąg z dna karczocha (Cynarea extractum), ale osobiście wolałbym spożywać karczochy.
Także nie mam zdania co do działania preparatów hesperydynowych, chociaż wydaje się że powinny być skuteczne.
Dlatego uważam że nie ma co ulegać w tej sprawie reklamie, bo może okazać się ona bardzo zwodnicza i nieprawdziwa. Przynajmniej takie jest moje prywatne zdanie na ten temat.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Marki znane i lubiane.
PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 9:16 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Maj 20, 2015 9:31 am
Postów: 5
Ja Myślę, że jak nie ma czasu to tzreba się wspomagać suplementacją. Takie czasy nam nastały...
Osobiście stosuje suplementy Avita, są dobre dla mnie i dla mojej rodzinki. Są dostępne na avita24.pl
Bezpośrednio u importera zawsze taniej ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Marki znane i lubiane.
PostWysłany: Sob Maj 23, 2015 1:06 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 16, 2015 10:33 am
Postów: 24
Ja osobiście nie wierzę w żadne suplementy diety, dla mnie to pic na wodę;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Marki znane i lubiane.
PostWysłany: Pon Lip 13, 2015 2:11 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
ja biorę na stawy z firmy Nutrend, ale tak profilaktycznie do sportu, po za tym tylko witaminy i magnez


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Marki znane i lubiane.
PostWysłany: Wto Lip 14, 2015 11:29 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
A moim zdaniem suplementy diety pomagają,ale pod warunkiem że będą dobre i sprawdzone,plus dostosowane do naszej diety jako jej uzupełnienie. Wtedy ma to sens,w przeciwnym razie będą efektem placebo.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Marki znane i lubiane.
PostWysłany: Wto Lip 28, 2015 8:32 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Paź 12, 2013 9:47 am
Postów: 7
W ogóle nie rozumiem, jak można stawiać na markę, nie na działanie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 125 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności