Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:54 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: terapia magnesmi - wasze opinie
PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 1:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Maj 25, 2015 1:33 pm
Postów: 1
Witam wszystkich.

Ostatnio dużo słyszy się o bardzo skutecznej w medycynie, naturalnej o terapii magnesami.
Wydaje mi się, że obecna medycyna czasem celowo, idzie na łatwiznę przypisując na wszystko antybiotyki a leczy się tylko skutki chorób.

Co uważacie czy macie jakieś doświadczenie z terapią magnesami, podobno naukowo zbadane jest, że żelazo reaguje fizycznie "popycha, odpycha" dzięki tej interakcji inicjuje ożywienie komórkowe, oczyszcza krew.
Mam znajomą która korzysta z takich rzeczy i chwali takie produkty, ma poduszkę magnetyczną i pomaga, jednak chciałabym dowiedzieć się, czy macie już jakieś doświadczenie w tym temacie.


pozdrawiam Joanna


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: terapia magnesmi - wasze opinie
PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 5:28 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

W zasadzie magnetoterapia to nie jest hit dzisiejszych czasów. Znana jest bowiem od Xvii wieku kiedy odkrył ją Franciszek Antoni Mesmer. Na początku stosowano w niej magnesy o różnej mocy. Ogólnie wiadome jest że istnieje pewna różnica pomiędzy oddziaływaniem biegunów magnesu o różnym ładunku. Z czasem zaczęto stosować gadżety magnetyczne typu opaski, bransolety, czy klipsy magnetyczne.
Pole magnetyczne jest używane w leczeniu schorzeń m in układu ruchowego. Przy czym siła tego atrybutu może być i musi być dobierana indywidualnie do każdego człowieka. Dziś znane są odkrycia Ruperta Shaldreka które zrewolucjonizowały także wiedzę dotyczącą oddziaływania pola magnetycznego. Jest to znana teoria pola populacyjnego, która mówi nam o tym iż każda populacja wyróżnia się własnym polem magnetycznym, będącym sumą oddziaływań pól organizmów ją tworzących. Każdy nowy organizm wnosi do populacji zadatek w postaci własnego pola magnetycznego, a gdy opuszcza daną populację np w przypadku śmierci, czy zdarzeń losowych pozostawia za sobą ślad w postaci resztek emanacji naturalnej.
Współczesna nauka lepiej wyjaśniia teorię zwaną niegdyś mesmeryzmem od nazwiska twórcy. Przyczynia się do tego zwłaszcza fizyka kwantowa. PotwierdZa ona istnienie ooddziaływania magnetycznego zarówno osobniczego, jak i populacyjnego.
Muszę przyznać że nigdy nie próbowałem zbawczego oddziaływania pola i energii magnetycznej. Ale wiem jedno, iż istmnieją takie jednostki chorobowe w których jest ono bardzo skuteczne. Według Elżbiety Cybulskiej te jednostki to:

nadciśnienie tętnicze, choroba reumatyczna, migrenowe bóle głowy, bezsenność, przemęczenie, sytuacje stresowe, niedomagania mięśnia sercowego, uszkodzenie stawów, stany zapalne nerek, zapalenie korzonków nerwowych, złamanie kości oraz lumbago.
To tyle ode mnie. Pozdrawiam sedecznie
dany

Bibliografia:

Tadeusz Piaskowski - Medycyna natury
Elżbieta Cybulska - Tajemnice niekonwencjonalnej medycyny
Elżbieta Cybulska - Nowe tajemnice niekonwencjonalnej medycyny
Daniel Nowotczyński - Niekonwencjonalna Medycyna


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: terapia magnesmi - wasze opinie
PostWysłany: Wto Cze 23, 2015 1:52 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 23, 2015 1:22 pm
Postów: 6
Miejscowość: Warszawa
Magnetoterapia polega na całkowicie bezpiecznym leczeniu pulsującym polem magnetycznym, które ma niską częstotliwość. Wytwarzane pole przemieszcza jony znajdujące się w komórkach ciała, powodując przy tym hiper polaryzację błony komórkowej. Terapia ta umożliwia głębokie oddziaływanie na organizm, a nie wyłącznie powierzchniowe, co możemy zaobserwować przy konwencjonalnych metodach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: terapia magnesmi - wasze opinie
PostWysłany: Wto Cze 23, 2015 4:15 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Taka ciekawostka z mojej strony. Otóż tak się składa że w przyszłości za mniej więcej 30 lat pole magnetyczne będzie szeroko wykorzystywane nie tylko w medycynie ale i w przemyśle. Będziemy świadkami kiedy zacznie się produkować specjalne urządzenia chłodnicze gdzie zamiast ekspensywnej energii elektrycznej będzie wykorzystywana energia pola magnetycznego. Ruch cząsteczek wspomnianego pola będzie potęgował efekt chłodzący, a lodówki przestaną być drogim, ciężkim i kosztownym energetycznie nabytkiem. O polu magnetycznym i o jego przemianach pomiędzy odpowiednimi biegunami magnetycznymi wiemy od dawna z lekcji fizyki gdzie demonstruje się to zjawisko na opiłkach metalu. To właśnie podobne zjawisko wykorzystane będzie w futurystycznych lodówkach XXI wieku.
A tak na marginesie o biologii i magnetyzacji wspominał też w swoich pracach Rupert Sheldrake. Piszę o tym bo nie wiem czy nadmieniałem w poprzednim moim poście o polu populacyjnym i osobniczym. Zdaniem naukowca populacja gatunkowa np gatunku Homo sapiens sapiens charakteryzuje się własnym polem magnetycznym zbiorczym. Na te pole magnetyczne składają się pola magnetyczne poszczególnych osobników, czyli pola osobnicze. Dopiero teraz wiemy że Sheldrake miał rację, bowiem po śmierci osobnika populacji pozostaje w jej obrębie ślad trwały w postaci pewnego zapisu fal pola magnetycznego, co można nazwać też, tak myślę, bioemanacją lub bioinformacją osobniczą. Przy czym zaznaczam, że jest to już moja teoria, na bazie niejako teorii bioinformacyjnej zaczerpniętej z anopsologii, czyli sposobu odżywiania zgodnego z pochodzeniem.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: terapia magnesmi - wasze opinie
PostWysłany: Pon Lip 13, 2015 2:05 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
hmm dziwne bo ja nie słyszałem o takiej terapii i cięzko mi uwierzyć, wiem że na fizjoterapii jest urządzenie magnetronik i pomaga na ból ale czy to związane jest z magnesami trudno mi ocenić


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: terapia magnesmi - wasze opinie
PostWysłany: Wto Lip 14, 2015 11:39 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Mam podobne zdanie,tzn nigdy nie słyszałam ani też nie korzystałam z terapii magnesami,więc ciężko stwierdzić czy jest naprawdę skuteczna,bo sam opis mamy powyżej. Poczekajmy na dalsze opinie Użytkowników na forum,im będzie ich więcej tym lepiej.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: terapia magnesmi - wasze opinie
PostWysłany: Pią Sty 18, 2019 6:42 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 18, 2019 6:39 pm
Postów: 1
Jeśli jest ktoś zainteresowany domowym urządzeniem do magnetoterapii - zapraszam do obejrzenia Duo Forte. Mam do sprzedania za pół ceny: www.olx.pl/oferta/duo-forte-renaissance-urza dzenie-do-magnetoterapii-CID628-IDyf062.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 24 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności