Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:35 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ucisk w mostku- POMOCY
PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 2:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Maj 25, 2015 2:01 pm
Postów: 2
Witam,
Od początku roku czuje ucisk w mostku. Jakby ktoś na nim siedział. Początkowo nie zwracałem na to uwagi ale od miesiąca jest coraz gorzej. Uczucie nasisku/ bólu zwieksza sie np przy podskokach albo chodzeniu (mocniejszym tąpnieciu stopy). Mam lepsze i gorsze dni ale ucisk caly czas jest niezaleznie od pory dnia. Mam 27 lat.

Standardowo poszedlem do lekarza rodzinnego- zlecił EKG i prześwietlenie. Wyniki EKG w porzadku. Po przeswietleniu klatki piersiowej dostalem adnotacje podejrzenia choroby Scheuermanna w stanie poronnym. Lekarz rodzinny skerował mnie do reumatologa i ortopedy.
Dodam ze plecy mnie nie bola tylko czyje mocny ucisk w mostku. Nie moge normalnie funkcjonowac. Kolejki na NFZ ogromne wiec zaczalem prywatne wizyty. Dwa tyg temu bylem u reumatologa, nic nie stwierdzil. Tydzien temu u ortopedy- objasnil ze chorobę Scheuermanna moglem miec w wieku 10-13 lat. Widać lekka zmiane na jednym kregu ale to nie ma wiekszego znaczenia. Wykluczyl udzial kregoslupa. Powiedzial ze z ukladem kostnym wszystko jest ok. Znowu piłka odbita do kolejnego lekarza. W czwartek bylem u kardiologa (kolejna wizyta prywatna), z sercem wszystko ok. Wczoraj postanowiłem udać sie do szpitala na SOR.
Zostalem zbluzgany ze mam miec skierowania, ze nie ma zagrozenia zycia i odeslali mnie z kwitkiem do domu.

Mam lekki kaszel, suchy. Probuje odkaszlnac ale czuje ze to nie jest to.
Nie wiem co mam już robić. Gdzie pójść. Czuję sie coraz gorzej a nikt mi nie chce pomoc!
Doradzcie blagam....


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Ucisk w mostku- POMOCY
PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 5:49 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Czy lekarz mierzył ci ciśnienie krwi, takie bowiem dolegliwości często towarzyszą nadciśnieniu tętniczemu (Hypertonia arterialis) oraz tachykardii, czyli szybkiej pracy serca.
Drugie pytanie dotyczy twej reakcji na stres czy często odczuwasz niepokój lub jeteś zdenerwowany, to również może być przyczyną powyższych objawów.
Trzecie pytanie dotyczy wysiłkuu, czy szybko się męczysz i czy ból bardzo się wtedy nasila
Czwarte pytanie związane jest z trzecim, czy miałeś roboną próbę wysiłkową
Piąte pytanie, czy masz płytki oddech i czy czasami ciężko ci oddychać

I to na razie tyle pytań. Opróz naadciśnienia tętniczego twoje objawy mogłyby wskazywać na początki choroby niedokrwiennej serca, ale czy to Angina pectoris wykaże dopiero próba wysiłkowa.
Radzibym zrobić dokładniejsze badania i odpowiedzieć sobie na powyższe pytania. Być może to pozwoli rozwiązać twój problem.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ucisk w mostku- POMOCY
PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 8:16 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Maj 25, 2015 2:01 pm
Postów: 2
Witam,
Lekarz mierzył mi ciśnienie, niby w porzadku, EKG również. Mam troche stresów ale mimio seansów jakie sobie robie czyli ciepła kąpiel, świece, muzyka relaksacyjna, spokojne oddychanie itd nie pomaga. Caly czas czuje ucisk na mostku. Gdy troche popracuje np w domu to czuje sie troche gorzej tzn ucisk jest mocniejszy chociaz nie zawsze. W oddechu nie zauwazylem zmian. Ucisk jest w kazdej pozycji leżącej, siedzącej czy stojącej.
Zapisalem sie do innego kardiologa na echo serca i spirometrie. Myslalem jeszcze o pulmonologu?

Nie wiem co robić. Nie miałem żadnych urazów, infekcji czy kontuzji. Ucisk jest cały czas. Nie mogę normalnie funkcjonowac a lekarze odbijaja piłke ze nic nie poradza. Do szpitala nie chca mnie przyjać bo nie widzą zagrozenia zycia tylko z wywiadu bez zrobienia jakichkolwiek badan!... Boję się że wieczorem gdy zasnę to juz rano się nie obudzę..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ucisk w mostku- POMOCY
PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 10:02 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Echo serca i spirometria to w tym przypadku dobry wybór. Badanie kardiologiczne i ftyzjatryczne powinno dać jakąś odpowiedź. Pisałeś o ćwiczeniach oddechowych i relaksacji. To dobrze że coś z tym robisz i nie siedzisz z założonymi rękoma. Jeśli masz problem z oddechem i czujesz ciężar na piersiach z pomocą może przyjść Pranajama, czyli hinduska gimnastyka oddechowa. Pozwoli ona poprawnie pracować twoim mięśniom oddechowym zarówno mięśniom międzyżebrowym, podżebrowym, poprzeecznemu klatki piersiowej, jak i przeponie. Mężczyźni oddychają głównie mięśniem przeponowym, dlatego ćwiczenie oddechu brzusznego wchodzącego w skład pełnego oddechu jogowskiego może przynieść wiele pozytywnych rezultatów.
Staraj się walczyć ze stresem, albowiem napięcie nerwowe bardzo często przenosi się na napięcie mięśni oddechowych.
Bardzo ważnym tu badaniem jest wspomniana spirometria, albowiem wnioskujeemy z niej o chorobach układu oddechowego oraz pojemności płuc. Obraz tego badania przenosi się na drzewo oskrzelowe, którego początkiem są oskrzela główne (Bronchi principales), a końcem oskrzeliki końcowe oraz pęcherzyki płucne. Wiadomo jest że w takich chorobach jak dychawica oskrzelowa, gdzie również utrudniony jest oddech dochodzi do skurczu oskrzeli o podłożu alergicznym, co wpływa na zmniejszenie pojemności płuc i na zmniejszenie wydajności ich pracy. W tym przypadku astma może być bardzo prawdopodobną możliwością, chociaż niekoniecznie. Dlatego istnieje konieczność wykonania dodatkowych badań.
Echo serca pozwoli na dokładną ocenę pracy serca, szczególnie jeśli chodzi o prawidłowość rytmu wspomnianej pracy.
Na razie to wszystko co można zrobić, przynajmniej tak mi się wydaje.
Życzę dużo zdrowia i szybkiego rozwiązania problemu.
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ucisk w mostku- POMOCY
PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 6:13 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Nie napisałeś czy zmieniłeś dietę, styl życia... suchy kaszel...to może być stres... kiedyś dawno temu sprawdziłam... mnie zerówce pomagał pectosol (ziołowy tani środek z apteki)

Trudno dziś żyć bez stresów... z mojego doświadczenia wynika, że warto spróbować wspomóc serce czyli... po pierwsze sprawdzić czy szybko nie pomoże koenzym Q10... uzupełnić witaminy i minerały najlepiej uwzględniając swoją grupę krwi (np Vital 0, A, B, AB z calivity)... jadać mniej więcej zgodnie ze swoją grupą krwi lub GenoTypem... oczywiście nie siedzieć długo w bezruchu... ćwiczyć...(poradniki Dr Petera D'Adamo). Z doświadczenia wiem, że dla "zerówki" duże znaczenie ma Kelp (uzupełnienie jodu). Warto wysłuchać na YT paru wykładów Jerzego Zięby Ukryte terapie... po to, by mieć podstawową wiedzę o funkcjonowaniu organizmu, znaczeniu jodu, wit C, K2, D, E itd (dostarczoną na dodatek w sposób niezwykle przystępny) i oczywiście wykorzystywać ją w praktyce... Do rozwikłania związku skutek -przyczyna często dochodzi się samemu... też w porozumieniu z dobrym dociekliwym lekarzem. W Rzeszowie powstała Polska Akademia Zdrowia . Wkrótce będzie tam uzupełniać wiedzę akademicką też niejeden z nich.
W Revitum można sprawdzić niedobory komórkowe...
Można też zrobić próbę picia kropli H2O2 (rady na poprawę zdrowia z książki Nieumywakina Woda utleniona na straży zdrowia). Oczywiście pasożyty też często powodują kaszel... na nie jest wiele sposobów... kaszel powodują często leki... je wystarczy odstawić. A gdyby to było z jedzenia pomoże jedzenie zgodne z grupą krwi.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności