Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Śro Kwi 17, 2024 12:27 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czy wiecie Państwo co zawiera dostępna nam wędlina?
PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 3:30 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Na to pytanie znajdziecie Państwo odpowiedź w artykule Pani Urszuli Duda-Szelińskiej: „Cała prawda o wędlinach”. Artykuł ten jest opublikowany na stronie 25 numeru 22/2015 tygodnika: „Gwiazdy mówią..”.

A po tej porażającej lekturze może warto sięgnąć po wędliny-ekoprodukty, aby zjeść mniej droższej wędliny, ale zdrowszej. Tak radzi Autorka artykułu.
Przecież nigdzie nie jest powiedziane, że na śniadanie musimy zjeść dużo kiełbasy, czy innej wędliny.. Ale czytałem gdzieś zalecenie dla zdrowia: jedz mniej!
Przypominam sobie jak w czasach mojego dzieciństwa i młodości moja mamusia kroiła wędlinę na cienkie plasterki, a później kładła je na chleb. Pomyślałem, że może warto kupić lepszej kiełbasy i kroić ją oszczędnie jak kiedyś kroiła mamusia.

Wyjaśnienie: Nie mam żadnego kontaktu z Redakcją tego czasopisma, ani z Autorką artykułu. Jestem tylko stałym i wieloletnim czytelnikiem tego czasopisma
Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski


http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Czy wiecie Państwo co zawiera dostępna nam wędlina?
PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 5:09 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

No właśnie gdzie podział się smak tych dawnych szyneczek, polędwiczek czy baleroników. Kiedyś to aż się chciało w tym zagustować. Dziś mówi się że wędlina drobiowa jest najzdrowsza. Ale gdy kupuje się przykładowo blok drobiowy, to smakuje on jak przysłowiowy papier toaletowy. Ani wartości smakowych, ani zapachowych. I to ma być zdrowe?
Wędzenie wędlin dymem bukowym, czy olchowym też ujmuje im wartości zdrowotnych. Powstają w nich wtedy związki rakotwórcze i dlatego ich spożywanie jest tak niebezpieczne dla naszego zdrowia.
Niedawno pisałem na forum interia pl o konserwowaniu mięsa i wędlin. Zazwyczaj używa się w tym celu saletry amonowej. Później spożywanie takich wędlin chemiczne konserwowanych daje negatywne efekty w postaci gromadzenia się w organizmie związków rakotwórczych tzw nitrozamin.
Dlatego również radzę patrzeć na informacje zawarte w opisie danego produktu, w celu odpowiedzi na pytanie czy jest on dla nas w pełni zdrowy i bezpieczny. Bo nawet żywność powszechnie uważana za zdrową wcale nie musi taką być.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wiecie Państwo co zawiera dostępna nam wędlina?
PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 12:14 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Gru 10, 2014 12:51 pm
Postów: 92
Wole nie wiedzieć. Czytałam świetną książkę Zamień chemię na jedzenie i tam dowiedziałam sie roznych ciekawych rzeczy o dostępnych produktach

_________________
http://www.instytutreumatologii.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy wiecie Państwo co zawiera dostępna nam wędlina?
PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 3:18 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,

Według Pani Urszuli Duda-Szelińskiej wielcy producenci wędlin nie wędzą wędlin dymem tylko przy pomocy lakieru. Dlatego te wędliny nie mają takiego smaku jak kiedyś.
Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski


http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności