Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 1:37 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Witamina C kwas L askorbinowy jakiego producenta kupić?
PostWysłany: Śro Cze 03, 2015 9:19 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Cze 03, 2015 9:08 am
Postów: 19
Jak w temacie chciałam kupić witamnę C w proszku profilaktycznie ma rewelacyjne działanie wg wielu żródeł, tylko nie wiem jakiego producenta wybrać?
Jak ktoś kupował proszę o informację. Chciałabym żeby była sprawdzona bo wiecie jak to bywa i żeby nie była z Chin ...


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Witamina C kwas L askorbinowy jakiego producenta kupić?
PostWysłany: Śro Cze 03, 2015 1:24 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

A nie lepszy kwas askorbinowy (acidium ascorbini) pochodzący z naturalnych źródeł których przecież mamy tak wiele. Wystarczy spożywać zielone warzywa oraz na przykład paprykę która obfituje w witaminę C, pomidory na drugim miejscu, kapustę królową witamin, również pod względem witaminy C, sałatę, a także seler, czy nać i korzeń pietruszki.
I wcale nie trzeba do tego alergizujących owoców cytrusowych, czy wieloorzeszkowych jak truskawki, czy maliny.
Bogactwem witaminy C są owoce kiwi, dlatego warto je wybierać na półkach sklepowych, choć nie pochodzą z naszej strefy geograficznej, a z Azji, dokładnie z Chin.
I jeszcze coś o izomerach lewoskrętnych. Ostatnio dużo się o tym wspomina. Na przykład wg prof Jadwigi Kempisty, której wykładów możemy słuchać na portalu YouTube to lewoskrętne izomery związków i lewoskrętne szczepy bakteryjne jak te acidophillus są najlepsze dla naszego organizmu. Tak więc może to samo tyczy się witaminy C, bo w innym razie po co używać nazwy L witamina C.
Izomeryzacja związków dotyczy także kwasów tłuszczowych i tłuszczów. Przyswajalne formy dla naszego organizmu to izomery cis, a nieprzyswajalne to związki tłuszczowe trans. Smażenie powoduje zazwyczaj przejście formy cis w formę trans.. Dlatego ten rodzaj obróbki cieplnej jest dla naszego organizmu wysoce niekorzystny. Lepiej jest dusić pod przykryciem czy gotować na parze.
Izomeryzacja związków to bardzo ważny temat, nie wiem czy nie dotyczy on związków helatowych, a wiadomo że są to formy najlepiej przyswajalne. Dlatego myślę sobie poważnie, że jeszcze nie raz o tym usłyszymy, czy przeczytamy.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Witamina C kwas L askorbinowy jakiego producenta kupić?
PostWysłany: Śro Cze 03, 2015 1:33 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Cze 03, 2015 9:08 am
Postów: 19
Jak najbardziej naturalne żródła witaminy c są ok.
Ale dostarczenie np 1000 mg dziennie nie będzie łatwe, ponadto wygoda związana z suplementacją za nią przemawia.
Co do izomerów optycznych to L lepsze z Biochemii to wiem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Witamina C kwas L askorbinowy jakiego producenta kupić?
PostWysłany: Śro Cze 17, 2015 3:50 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Maj 14, 2015 7:41 pm
Postów: 5
Witaj, ja też wspomagam swoje zdrowie witaminą C i przekonałam się też, że nie chodzi o to żeby to była po prostu witamina C. Sam zwykły kwas askorbinowy może cie co najwyżej do zgagi doprowadzić, trzeba szukać takiej wersji która będzie miała opóźnione działanie dlatego ja stosuje Chewing C 500 produkowany p[rzez Avita. Jednak jeśli chodzi Ci o naprawdę wielka dawkę to możesz od tego samego producenta dostać Strong C 1000, który zawiera aż 1000mg (!) witaminy C.
Po długich poszukiwaniach znalazłam ta markę i mogę Ci ją polecić. Więcej możesz poczytać na avitapolska.pl
Natomiast tak od siebie życzę Ci powodzenia w znalezieniu czegoś dla siebie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Witamina C kwas L askorbinowy jakiego producenta kupić?
PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 2:31 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Nie wiem o co biega z tym zwykłym kwasem askorbinowym. Wydaje mi się że może to być przykład kolejnej sztucznej suplementacji, a mi chodziło wyłącznie o źródła naturalne. Do takich źródeł należą warzywa z rodziny krzyżowych (Crusiferae), a wśród nich kapustne (Brasicae). Także warzywa liściaste i korzeniowe tj sałata, seler, pietruszka zarówno natka jak i korzeń, seler naciowy, brokuły, jarmuż, czy karczochy. Warzywa cebulowe (Aliaceae) są równie dobrym źródłem witaminy C naturalnej, a wśród nich głównie cebula (Alium cepa) oraz szczypior (Foium Alium cepa). Poza tym psiankowate są również dobrym źródłem witaminy C, a wśród nich pomidory, czy ziemniak (Solanum turberosum).
Owoce też mogą być donorem naturalnego kwasu askorbinowego. I tak wieloorzeszkowe tj truskawka, malina, czy poziomka. Również jagodowe tj czarna borówka (Vaccinium nigra), borówka amerykańska (Vaccinium americana), aronia, czy jeżyna. Również żurawina to bogate źródło witaminy C. Wiadomo Że owoce cytrusowe są obfite w naturalny kwas askorbinowy.
Kiwi zawierają więcej witaminy C niż cytryna (Lemon species). To samo dotyczy pigwy i limonki.
Królowymi witamin a w tym witaminy C są kapusta (Brasica oleracea) i papryka (Capsaicum vulgaris). Z owoców dość dużo witaminy C jest w czarnej porzeczce, a także czerwonej i białej.
Z ziół najbogatsza w witaminę C jest pokrzywa (Urtica dioica).
Wszystkie wymienione przeze mnie warzywa i owoce na pewno nie przysporzą nam problemów w postaci zgagi czy refluksu żołądkowo-przełykowego, czy wreszcie nadkwasoty (Hyperacidosis). Największy problem w tym względzie jest z cytryną, która z natury jest kwaśna i mogłaby podrażniać śluzówkę żołądka, ale według Jadwigi Kempisty to nie jest żaden problem ponieważ cytryna zaopatrzona jest w specjalną skórkę, która chroni przed wydostawaniem się kwasów na zewnątrz owocu. Bynajmniej cytryna nie jest w stanie nam tak zaszkodzić jak na przykład słodycze, które przecież zwiększają wydzielanie przez komórki okładzinowe kwaśnego soku żołądkowego.
Dlatego korzystajmy z zasobów naturalnych bezpiecznie, aby w ten sposób uzupełniać rezerwy potrzebnych witamin i minerałów.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Witamina C kwas L askorbinowy jakiego producenta kupić?
PostWysłany: Śro Sie 05, 2015 9:42 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
ja kupuję witaminę C w tabletkach do rozpuszczania, każdej firmy jest to samo działanie więc po prostu wybierz który cenowo Ci pasuje


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Witamina C kwas L askorbinowy jakiego producenta kupić?
PostWysłany: Nie Lis 29, 2020 2:52 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Wrz 23, 2018 9:13 pm
Postów: 81
A po co w ogóle chcesz kupować? akurat tą witaminę łatwo dostarczyć w diecie. Nawet jesli nie jadasz wielu warzyw i owoców to wystarczy szklanka caprio, np. pomarańczowego i już zaspokajasz dzienne zapotrzebowanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Witamina C kwas L askorbinowy jakiego producenta kupić?
PostWysłany: Czw Gru 10, 2020 10:52 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Sty 27, 2019 5:50 pm
Postów: 65
Ten porzeczkowy caprio jest smaczny, ja piję dużo soków i wcinam dużo kiszonek i odpukać żadna infekcja się mnie nie czepia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Witamina C kwas L askorbinowy jakiego producenta kupić?
PostWysłany: Pią Gru 11, 2020 9:56 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Kto chciałby sprawdzić produkty visanto, które wytrwale polecają "Ziębianie" niech wejdzie na jerzyzieba.com i wyszuka coś dla siebie. Większość ludzi(zwłaszcza z wykształceniem technicznym) zdaje sobie sprawę, że technologii się pilnie strzeże i ona decyduje o skuteczności (i cenie). Na cenę maja wpływ wysokiej jakości składniki i ich ilość... myślę, że warto choć raz sprawdzić aby się przekonać, zwłaszcza gdy ma się złe doświadczenia. Ja korzystałam z podkowy... ale często słysząc wiele superlatyw na temat np. B optima, buraka, kapusty zrobię z nich prezenty pod choinkę (jeśli będą dostępne) :)... i napiszę co o nich myślą obdarowani. O zażywaniu B optima słyszałam, że bardzo szybko poprawia się wzrok, a burak i kapusta poprawiają metabolizm... a więc m.in. chudnięcie

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Witamina C kwas L askorbinowy jakiego producenta kupić?
PostWysłany: Wto Gru 29, 2020 11:18 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Wrz 23, 2018 9:13 pm
Postów: 81
kubełek napisał(a):
Ten porzeczkowy caprio jest smaczny, ja piję dużo soków i wcinam dużo kiszonek i odpukać żadna infekcja się mnie nie czepia.

No dokładnie, caprio czarna porzeczka albo pomarańcza, nawet tylko jedna szklanka dziennie już zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na witaminę C


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Witamina C kwas L askorbinowy jakiego producenta kupić?
PostWysłany: Śro Gru 30, 2020 4:33 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lis 23, 2020 1:53 pm
Postów: 12
Wszystkie tego typu suplementy kupuję w sklepie medycznym Diagnosis. Sprawdź bo możliwe że mają to czego szukasz, a to bardzo dobry sklep.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności