Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 5:20 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Plamy na brzuchu
PostWysłany: Nie Maj 10, 2015 1:16 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Maj 10, 2015 12:51 pm
Postów: 1
Witam. Jakiś czas temu na brzuchu obok pępka pojawiła mi się różowa plamka myślałem ze sama zaniknie ale z czasem pojawiła się druga trzecia i coraz więcej i coraz większe, rozprzeszczenia sie to do dzis w stronę klatki piersiowej, pokazałem to swojej siostrze a ona powiedziała ze ma to samo pokazała mi to i jest identyczne tylko bardziej rozprzestrzenione jej juz to pojawia się na piersiach, barkach i rękach. Co to może być?. Dziękuje za odpowiedzi.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Plamy na brzuchu
PostWysłany: Pon Maj 11, 2015 3:12 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Trudno jest tutaj postawić konkretną diagnozę bez znajomości konkretnych szczegółów. Dlatego myślę że to zadanie dla lekarza rodzinnego.
Takie czerwone, bądź różowe plamy przy złuszczaniu naskórka obejmujące klatkę piersiową mogą być objawem tzw łupieżu Gilberta. Poza tym pęcherzykowaty rozsiew mógłby być objawem pokrzywki, ale wtedy bodźcem wyzwalającym jest najczęściej alergen (na przykład w postaci sztucznego tworzywa). Nie wykluczam także zakażenia wirusem Herpes zoster, ale wtedy wykwity obejmują jedną stronę ciała.
A więc jak widać możliwości mogą być co najmniej trzy, jak nie więcej.
Choroby skórne to moja pięta Achillesowa więc poprę się doświadczeniami innych w tej kwestii. Według Hazel Courtney oraz Jadwigi Górnickiej należy szczególnie zwrócić uwagę na wątrobę (hepar), albowiem ten największy gruczoł organizmu ludzkiego odpowiada w dużej mierze za stan naszej skóry (cutis vel cori s tectorum communis). Aby wzmocnić funkcję wątroby ziołolecznictwo poleca mieszankę:

Owoc jałowca (Fructus Juniperi communis) 50g
Ziele dziurawca (Herba Hyperici perforatum) 30g
Korzeń mniszka (Radix Taraxaci oficinalis) 50g
Liść pokrzywy (Folium Urticae dioicae) 30g
Koszyczek rumianku (Anthodium Chammomillae) 30g

Zioła zmieszać i wziąć 2 łyżeczki mieszanki na szklankę wrzątku, zaparzać pod przykryciem ok 5 min, przecedzić, pić ciepłą herbatkę 2-3 razy dziennie.
Uwaga - w czasie kuracji należy chronić oczy przed światłem słonecznym.

Kuracje typowo skórne wymagają użycia innych ziół. I tak dość często spotykana mieszanka lecznicza jest następującą kompozycją według prof Rewerskiego:

Korzeń łopianu (Radix Actrium lappa) 50g
Kwiat nagietka (Flos Callendulae) 50g
Ziele krwawnika (Herba Achillei millefoli) 30g
Liść pokrzywy (Folium Urticae dioicae) 50g

Zioła zmieszać, sposób przygotowania podobny jak wcześniej.

Uniwersalnym zielem jest pokrzywa, którą można stosować w postaci herbatki w różnych schorzeniach skórnych jako herbatkę do popijania w ciągu dnia. Herbatka z pokrzywy (Urticae decoct) pomaga także w alergiach skórnych objawiających się podwyższonym poziomem histaminy.

Zewnętrznie stosować można kupalnik górski (Arnika species) lub w postaci kąpieli rumianek (Matricaria Chammomilla) lub słomę owsianą.
Kąpiel rumiankową można sporządzić w następujący sposób: zioło zawinąć w gazę sporządzając woreczek, który następnie należy podwiesić pod kranem tak aby woda oblewała go ze wszystkich stron. Drugi prostszy sposób polega na sporządzeniu czterech litrów naparu z rumianku, a następnie zawartość garnuszka umieścić w ciepłej wodzie do kąpieli. Według Cordesa woda powinna mieć temperaturę nie mniejszą niż 38 st C. Kąpiel winna trwać ok 15 min. Zazwyczaj stosujemy ją do chwili ustąpienia objawów.
Bardziej skuteczna jest kąpiel ze słomy owsianej. Przyrządzamy ją podobnie jak wyżej.
Kąpiele można stosować przy wypryskach i wykwitach plamistych na skórze.
I to by było na tyle. Jeszcze raz zaznaczam priorytetowa w tym przypadku jest wizyta u lekarza rodzinnego lub specjalisty. Potem mając już postawioną konkretną diagnozę, można zabrać się ewentualnie za leczenie powyższymi metodami mającymi holistyczny wpływ przede wszystkim na stan skóry, jak i na cały organizm.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Plamy na brzuchu
PostWysłany: Sob Sie 08, 2015 12:49 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
miałem kiedyś uczulenie i wyglądało to podobnie do Twojego, ale plamki znikły same po jakimś czasie, może warto odwiedzić dermatologa lub lekarza


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Plamy na brzuchu
PostWysłany: Pon Wrz 07, 2015 12:52 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Trudno coś doradzić nie widząc jak wyglądają te plamki,ale myślę że może być to reakcja uczuleniowa,alergiczna na jakiś składnik. Jedyne co pozostaje zrobić to wybrać się z tym do dermatologa.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 61 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności